До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт
RSS

Коментарі

Кожного разу читаю статті про наше Красне і чим дужче хочу у село. Зелений горох-це сила!!! Настуня-красуня.
Я знаю. У мене є знайомий, матір якого 10 років пролежала паралізованою. То він її називав по батькові («Генріхівною») і матюкав без жодних застережень навіть в моїй присутності — фактично, при сторонній людині.
_шкодую
Радійте, що ваші батьки ще спроможні за собою доглядати. А коли старша людина вже не має сил встати з ліжка або, ще гірше, впадає в маразм і не розуміє, що робить. От в такому стані їх найважче любити.
Як вірно зауважила Масяня:

Телефон — прокляття людства!


Тепер навіть живучи в різних кінцях України, ніхто не гарантований від докладних звітів батькам по кілька разів на день. А вже в місті… Враховуючи, що мама живе на Троєщині, а ми на Подолі, вона примудряється приїжджати до нас в середньому щодня. Іноді навідується по 2-3 рази на день. А якщо через день — то вона вже сумує, бо не була у нас «цілий тиждень». І щоразу йде мозкомийка з пральним порошком, як погано, що ми не зголосилися на її план: продати троєщинську квартиру й купити дві на одному поверсі по сусідству. Отже — як погано, що ми не погодилися, аби мама у нас весь день на голові сиділа.
_стежу
Родини, де нема челядників-неєвреїв, роблять по-іншому: готують їсти на день наперед таке, що не треба розігрівати, або тримають їжу в термосах. А так… Щоб шабат був у всієї родини, треба, щоб у когось його не було!
Головне жити окремо і час-від -часу навідуватися і допомагати по змозі.
Одна з бабусь дружини, а саме Ганя (померла в 1987 р.?), коли була дівкою, то служила в євреїв. Саме в суботу вона готувала й напувала єврейську родину чаєм.
P.S. Вибач, був зайнятий — тепер даю розгорнуту відповідь. Спираючись на статтю про шабат, це є:

1. Примирення з самим собою
2. Мир між людьми
3. Мир з природою
4. Мир між Богом і людьми

Суть шабата

У мене є патологічна проблема з п.2, оскільки моя родина шабату не дотримується. Отже, неможливо, наприклад, виконувати все, що пов'язане з вчерею в шабат — а це його суттєва частина.
_не_знаю
Далі, є проблема з п.3 — бо я готую їжу на сім'ю, яка не дотримується шабату. Якщо ж почну дотримуватися п.3 — автоматично матиму конфлікт по п.2.
_не_знаю
Нарешті, наша держава не створює умов для дотримання шабату по всіх пунктах, періодично роблячи «чорну» суботу — як-от завтра. Знов-таки, навіть в теперішньому стані я мушу приготувати на дружину і/або дочку сніданок та обід в «чорну» суботу… Отож мене завжди тішать твердження, що «владу в Україні захопили євреї». Якби так було, то виконання Четвертої заповіді було б виведене в ранг закону.
_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь
Отже, виконання Четвертої заповіді для мене ніяким чином неможливе. Я гадав, ти це розумієш, отож твоє запитання мене здивувало. Наполягання ж на моєму баченні проблему негайно спричиняє конфлікт з мамою, дружиною або дочкою (чи з усіма разом) зі звинуваченням мене в сектантстві, ідіотизмі, мракобіссі тощо. Тому виконання п.2 («мир між людьми») для мене — це навпаки недотримання шабату!
О так! Старі батьки — це проблема… _шкодую
Зробили буктрейлер (короткий, форматом під Інстаграм) на «Книгу Спустошення. 1939-1945»:
_не_знаю Звісно, що ні! _не_знаю
Тимуре, а ти виконуєш ЗАПОВІДЬ — 4?
Жорстоко, але справедливо…
Дякуємо, нехай усім смакує!
Наша онука Настя пригощає і вас ЗЕЛЕНИМ ГОРОХОМ
← Попередня Наступна → 1 2 3 4 Остання
Показані 1-15 з 12650