RSS

Коментарі

Отже, я думаю, за час коли було вирішено перенести проект Світоч з цього сайту на Телеграм-канал t.me/svitoch_in_ua всі встигли сказати, все що хотіли. Тому, як і було заплановано, сьогодні закриваю можливість коментування.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, відкривайте свої канали там, щоб мати можливість бути представленими на каналі Світоча. Якщо виникнуть якісь питання, читайте інструкцію по користуванню Телеграмом, правила каналу Світоча, задавайте питання в нашому чаті технічної підтримки.

Ще раз дякую всім, хто брав участь у діяльності сайту Світоча! До зустрічі в Телеграмі!
Дякую! Ми все зробимо, щойно у мене з'явиться час.
Допомога — це добре! Принагідно я нею скористаюся.
В будь-якому разі, мої телефони і мій мейл ви всі знаєте.
Отож ми не загубимось!
_чудово _чудово _чудово
Відносно «подобатись»… скажу словами Кості Кінчева (лідера рок-групи «Аліса»):

Знайди свій шлях,
Або вибери з ким.
А я не червонець,
Щоб подобатися всім!
Зареєструвався в Телетайп. Спробував перенести один матеріал з Word в Телетайп… Проблем не виникло. З монтажем ілюстрацій буду розбиратися вже завтра.
Мені найбільше подобається доробок пана Тимура. У нього дуже багато хороших і корисних публікацій, які відповідають тематиці і призначенню Світоча. В першу чергу йдеться про переклади матеріалів на теми психології. Звичайно, вони повинні завжди залишатися доступними в Інтернеті щоб збільшувати його українськомовну частину. Тому, якщо в пана Тимура немає часу цим займатись, я готовий допомогти з перенесенням матеріалів. Деталі готовий обговорити після того як пан Тимур появиться в Телеграмі.

P.S. В Телеграмі, Телетайпі та деяких інших сервісах є можливість надати іншим користувачам доступ до ведення вашого блогу чи каналу. Таким чином один користувач може допомагати іншому вести його канал, або можуть працювати над спільними каналами і т.п.
Сьогодні, 16 лютого 2020 року, я створив канал на Телеграм і приступив до його наповнення матеріалами!

Назва каналу:
СПАДЩИНА (скринька Володимира Федька)
Опис каналу:
Історія, Духовність, Віра і Традиція
Посилання:
t.me/VolodymyrFedko2020

Жити не по брехні

Роздумуючи з чого почати публікації на своєму каналі в Телеграм, я прийшов до висновку – виходячи з того, що наповненням каналу буде Історія, Духовність, Віра і Традиція – необхідно оголосити декларацію намірів. Це необхідно зробити і з тої причини, що у зв’язку із закриттям сайту «Світоч» для авторизації і публікації нових матеріалів – фактично припинила своє існування духовна спільнота, яка зросла за чотири роки і створила потужний інформаційний масив.

Я думаю, що знайдуться зацікавлені люди, які проаналізують місце і значення «Світоча» в українському інформаційному і інтелектуальному просторі.

Нам же, кожному з авторів «Світоча», необхідно визначитися з майбутнім, знайти свій шлях і вибрати з ким іти далі. Це суто індивідуальний вибір і новий формат блогосфери дає можливість залишитися в гордій самоті або взяти участь у творенні нової духовної спільноти.
***

У часи юності і пост-армійського життя, коли я вже чітко визначився із своїми моральними і політичними орієнтирами, для мене імперативом стало есе Олександра Солженіцина «Жити не по брехні» («Жить не по лжи», 1974).

В ньому письменник пропонує: публіцистам, літераторам, митцям, артистам не писати, не підписувати, не зображати і не знімати у фільмах нічого, що викривляє правду; всім чесним людям – не ходити на демонстрації і мітинги, організовані проти їх бажання і волі; не голосувати за пропозицію, яку не поділяєш і не співчуваєш щиро; залишати збори, лекції, вистави, кіносеанси, де проповідується брехня або ідеологічна дурниця; не купувати газети та журнали, що приховують або спотворюють справжню інформацію. До цього я вже від себе додав: не слухати радянські пропагандистські радіопередачі і не дивитися пропагандистські телепередачі і інформаційні програми на кшталт програми «Час».

Десятиліття, прожите мною після прийняття такого імперативу, показало правильність прийнятого рішення і його користь для духовного здоров’я і духовного зростання.

Розпад Радянського Союзу і розпад комуністичної партії — КПСС — не привели до оздоровлення пострадянського імперського суспільства, оскільки керівництво країною очолили колишні компартійні функціонери, а замість однієї партії, що жила брехнею і насильством, розплодилося більше трьох сотень партій, переважна більшість яких живе брехнею і популізмом.

Брехні не стало менше! Навпаки, її стало в рази більше, вона стала більш витонченою по змісту і по формі! Я не буду наводити приклади, оскільки ви всі можете це бачити, озирнувшись навколо та глянувши на екран зомбовізора!
***

Протягом 1987 – 2020 років я переслав на Захід і опублікував дуже багато інформаційних матеріалів і статей в журналах, на інет-ресурсах і в соціальній мережі «Фейсбук», в тому числі плідно попрацював на «Народному Оглядачі» і «Світочі», але завжди сповідував і сповідую принцип «ЖИТИ НЕ ПО БРЕХНІ».

Таким чином, першими публікаціями на моєму каналі будуть:

— Есе Олександра Солженіцина «Жити не по брехні» в українському варіанті;
— Маніфест «Рух за Нову Історію» 2000 року.
Друзі і колеги по сайту!

Видатний педагог Песталоцці якось сказав: «Порятунок потопаючого справа рук самого потопаючого!»

Порятунок творчого доробка, створеного на «Світочі», справа самого автора!
Часу для цього було достатньо і ще є достатньо! Шановний Модератор гуманно вирішив і нас повідомив, що сайт буде існувати в пасивному режимі ще рік!

Таким чином, у кожного є можливість прийняти рішення щодо подальшої долі свого доробку/спадщини і практично його рятувати (або кинути напризволяще).
На мій погляд, було достатньо часу, щоб визначитися із своїм майбутнім _посмішка Приклад показав друг Анатолій Висота, який вже створив свій канал і розмістив на ньому ряд дописів.
Можливість входити в свій обліковий запис на сайті і коментувати буде доступна до понеділка. Після того сайт для всіх буде доступним тільки для читання.
Коли Анатолій Висота мені написав:
«А тебе я хочу запитати про інше: Як ти, Володимире, став національно-свідомим українцем?.. Це може бути цілим дописом. Може й інші світочани стануть відвертішими».
то його слова впали на підготовлений грунт. Справа в тому, що на основі подарованих мною у період 2014-2016 рр. архіву документів, у ДАКО був створений мій особовий фонд. Для цього фонду потрібно було написати автобіографію, підкріплену документами; спогади про видатних і цікавих людей, з якими я зустрічався, працював і дружив протягом життя; сформувати фотоархів…

Я потихеньку писав чернетки, намічав про що потрібно згадати… Після пропозиції Анатолія я подумав-подумав і вирішив, що мені майже нічого не треба приховувати, я відкритий на 98%, і погодився на пропозицію Анатолія потроху розказати про своє життя.

Але це виявилося не так просто зробити. Спочатку я хотів зробити для «Світоча» стислу конспективно-сконструйовану розповідь, наголосивши на основних моментах життя. А потім, вже на її основі, написати життєпис для архіву.

Після написання перших дописів я поїхав на відпочинок у Жукин, де пробув на ранчо у давнього приятеля десять днів. Там, у довгих бесідах про життя, а ми знайомі сорок п’ять років і наші дружини вчилися разом в інституті, викристалізувалося певне бачення автобіографічної розповіді. Повернувшись додому я з натхненням приступив до роботи.

Але людська пам’ять досить цікаво влаштована. Крім того, я з дитинства маю творчий склад характеру. Поєднання цих двох чинників давало несподіваний результат – я не міг заставити себе згадувати строго послідовно і хронологічно!

Раптово і яскраво спливали певні події і епізоди, перемішані у хронології. Довелося підкоритися і пливти по хвилям пам’яті, довіряючись вітрам, що надували вітрила в той чи інший момент.

Опис події для читачів сайту і для читачів та дослідників архівних матеріалів теж має відмінності. Якщо для читачів сайту більш важлива літературна форма автобіографічної розповіді, динаміка дій моїх та інших учасників події, то для архівного варіанту важлива точність дати і обставин події, її учасники і характер дій кожного, документальна основа спогадів…

Таким чином, в результаті вийшов досить сумбурний автобіографічний експромт, який вилився у 56 опублікованих дописів. Закриття сайту «Світоч» застало мене в момент упорядкування життєпису, коли я вже накидав у чернетках невистачаючі частини – навчання, службу в армії (особливо на Кубі), студіювання юриспруденції і практична робота, шлюб і подружнє життя, політична діяльність, поїздки в НАТО і ще багато чого цікавого.

Закриття сайту «Світоч» і перенесення діяльності в Телеграм, диктує необхідність створення нової концепції і нового формату життєпису.
Якраз цим я зараз і займаюся!
На чому я планую зосередитися на своєму каналі в Телеграм?!

Перш за все на темах історії України, які раніше були табуйовані:

— період національно-визвольних змагань 1917 – 1920-х та 1941 – 1944 років;
— дисидентський і правозахисний рух в СРСР 1960–1970-х.
— організована праця українських робітників у Третьому Райху в період 1942-1945 років.

По цим темам у мене зібраний великий масив історичних документів, які до цього часу невідомі широкому колу читачів!

Духовні пошуки української релігійної інтелігенції, серед яких я виокремлюю митрополита Андрія Шептицького і Його Святість Філарета.

А також написати та опублікувати власний життєпис на фоні історичної епохи в якій я жив і живу: від Йосипа Сталіна до Володимира Зеленського.
← Попередня Наступна → 1 2 3 4 Остання
Показані 1-15 з 23276