УВАГА!   З 1 лютого діяльність спільноти "Світоч" переноситься в Telegram.

Сайт буде доступним ще довгий час, проте без нових публікацій.
Підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями на нашому Telegram-каналі @svitoch_in_ua

Розібратися як користуватися Телеграмом або створити власний канал для подальшої участі в спільноті "Світоч" можете за ІНСТРУКЦІЄЮ. З правилами участі можете ознайомитися тут.

Якщо у Вас є якісь запитання, задавайте їх на сайті тут, або в групі підтримки в Телеграмі тут.

RSS

Коментарі

P.S. А втім…

Летоисчисление 47 год до Н.Э. по Юлианскому летоисчислению соответствует -46-му астрономическому году.

От якби 47 рік до Р.Х був за юліанським численням (про що я не бачу натяків) — тоді картинка була б іншою… Бо якщо йдеться про 14 грудня 46 року до Р.Х. — тоді виходить:
Отже, 14 грудня 46 року до Р.Х. припало на 1 тевета 3715 року від створення світу за єврейським літочисленням. А це був передостанній день Хануки!!! До того ж, 1 тевета сонце входить у знак Козерога — знов-таки за єврейським календарем!!!
_наляканий _наляканий _наляканий

Але веб-сайт "Затмение. Каталог солнечных затмений" я бачу вперше в житті, я не розбирався, що там і до чого…
_соромлюсь
Все ж таки Ви з ним працюєте довше, ніж я… Перепрошую…

P.P.S. А може, варто проконсультуватися у Вашій асоціації астрологів «Геліос»?! Що вони скажуть?..
Тепер я заплутався… _наляканий Спробую відповісти, як можу.

1. На сайті «Толдот» програма «Конвертер дат» працює З НУЛЕМ:Отже, 3761 рік від створення світу, за єврейським літочисленням — це 0 рік за григоріанським календарем… хоча григоріанського календаря тоді не існувало. А за юліанським календарем був -1 рік…
_стежу
Та юліанський календар зараз є чинним для РПЦ, УПЦ МП та тих православних християн, для яких Христос попервах був обрізаний, а вже потім народився, а потім був знов обрізаний «за старим стилем»…
_стежу
А оскільки притомна частина людства веде датування за григоріанським календарем, то й розробники сайту «Толдот» налаштували «Конвертер дат» на григоріанське літочислення і на наявність року №0. Зрозуміло?..

2. Далі, цитата з сайту "Затмение. Каталог солнечных затмений":

Летоисчисление 47 год до Н.Э. по Юлианскому летоисчислению соответствует -46-му астрономическому году. Исторически Григорианский календарь используется для всех дат, начиная с 15 Октября 1582 года. До этого дня использовался Юлианский календарь, который не включает «нулевой» год. Таким образом, после 1 года до Н.Э. сразу следует 1 год Н.Э. и это чрезвычайно неудобно в математических вычислениях. На нашем сайтев адресации и базе данных используется т.н. астрономическая нумерация лет, она включает нулевой год. При проведении исторических исследований всегда следует помнить, что между исторической и астрономической нумерацией лет до Н.Э. существует разница в один год. 0 астрономический год соответствует 1 году до Н.Э., -1 астрономический год соответствует 2 году до Н.Э. и так далее.

Таким чином, як і в «Конвертері дат» на сайті «Толдот», на Вашому сайті присутній рік №0 — як і має бути в григоріанському календарі… хоча його тоді ще не було!..
_вибачаюсь

3. Ключова цитата з Вашого сайту:

Кольцеобразное солнечное затмение 14 декабря 47 года до Н.Э.

Отже, треба розуміти, що йдеться про «григоріанський» 47 рік до Р.Х. що за базою даних Вашого сайту «Затмение. Каталог солнечных затмений», що за «Конвертером дат» сайту «Толдот». Адже тут ніде не сказано, що це — 47 рік за юліанським календарем! Отже, я розумію, що це дата за григоріанським календарем… Ви ж бо взяли цю дату з сайту, а не з давніх хронік!..

4. Підставимо дату «14 декабря -47 года» в «Конвертер дат» веб-сайту «Толдот» — і виходимо на дату 20 кіслева 3714 року від створення світу за єврейським літочисленням:Ханука починається 25 кіслева, а заходить ввечері 24 кіслева (за 18 хвилин до заходу сонця). Отже, сонячне затемнення, що цікавить Вас, сталося за 5 днів до Хануки 3714 року від створення світу!
_заспокоюю
Для перевірки натиснемо в «Конвертері дат» на клавішу «Показати цю дату в календарі»:Як бачите, на картинці все те саме:
— 47 рік до Р.Х. з бази даних Вашого сайту — це таки 3714 рік від створення світу, за єврейським літочисленням;
— затемнення 14 грудня 47 року до Р.Х. припало на 20 кіслева 3714 року від створення світу;
— Ханука в той рік розпочалася через 5 днів після затемнення, оскільки дата 25 кіслева припала на 19 грудня…
_не_знаю

Щось іще не зрозуміло?..
Друже Анатолію!

Хочу тобі повідомити, що розшукав інформацію про лист, який ти підписував у 1967 році, і який нібито відвозив у Москву Криворучко!

"… Українська громадськість прореагувала на події 22 травня 1967 року Заявою Генеральному секретареві ЦК КПРС т. Брежнєву, першому секретареві ЦК КПУ т. Шелесту, міністрові охорони громадського порядку т. Головченкові.
Заява закінчувалася так:
«Ми вимагаємо: 1. Щоб були покарані ті чини міліції, які дали розпорядження про напад на невинних громадян. 2. Щоб ті чини міліції принесли публічне вибачення людям. 3. Щоб були гарантії, що надалі люди, які збиратимуться до монумента Кобзареві вшановувати його пам'ять, не зазнавали утисків і переслідування.»
Під заявою підписи шістдесяти чотирьох громадян.
«Заяву до Брежнєва» поштою не відсилали, а возив її у Москву Григорії Криворучко.
Він розповідав, що укранські письменники на з'їзді вже знали про події в Києві 22 травня.
А повідомили їх про це з Києва телеграмами Михайлина Коцюбинська, Євген Сверстюк і я.
Михайлина Коцюбинська і Євген Сверстюк телеграфували в журнал «Новый мир», а я – Олесю Гончару у Президію з'їзду письменників.
Олесь Сергієнко дописав на заяві, що публічне вибаення властей чекатимемо 11 червня 1967 р. біля пам'ятника Шевченкові.
Розповідали, що при ЦК КПУ та при Верховній Раді була створена комісія з розслідування цієї справи."

Повний текст статті тут:
archive.khpg.org/index.php?id=1210624449
Брррррррррррр
Я вже геть заплуталася.
Літочислення 47 рік до н.е. за Юліанським літочисленням відповідає -46-му астрономічному року. Історично Григоріанський календар використовується для всіх дат, починаючи з 15 Жовтня 1582 року. До цього дня використовувався Юліанський календар, який не включає «нульовий» рік. Таким чином, після 1 року до н.е. Одночасно слід 1 рік н.е. і це надзвичайно незручно в математичних обчисленнях. На нашому сайті в адресації і базі даних використовується т.зв. астрономічна нумерація років, вона включає нульовий рік. При проведенні історичних досліджень завжди слід пам'ятати, що між історичною і астрономічної нумерацією років до н.е. існує різниця в один рік. 0 астрономічний рік відповідає 1 року до н.е., -1 астрономічний рік відповідає 2 році до н.е. і так далі.

Мене цікавить ось це сонячне затемнення.
Воно попало на час святкування Хануки чи ні?
_язик А ми й без того в постіндустріалі! А попереду — інформаційне суспільство! _язик
А в СРСР був неофеодалізм, якщо чесно…
От не люблю рахувати гроші в чужих гаманцях, і край! Тим не менш…


Капіталізм — це облік!
А от мене цікавлять внески комуністів.


Друже Анатолію, я тобі відповім словами документа!

З Протоколу № 3 засідання пленуму Шевченківського райкому Компартії України від 21 березня 1991 року:

«… На начало года районная партийная организация насчитывала 21981 коммуниста.
За прошлый год (1990) она уменьшилась на 2592 человека.
Изменился социальный состав коммунистов: уменьшилось число коммунистов-рабочих более чем на 1000 /1316/ и составляет 19,6%, /за два года уменьшился на 4/.
Средний возраст коммунистов на 1 января 1991 года составляет более 48 лет /в 1989 г. — 46 лет/»
(…)
«В 1990 году в парторганизациях района было исключено и прекратили членство 2267 человек. В том числе сдали свои партийные билеты 2057 человек / среди них рабочие составили 57,5%, служащие 36,3%, пенсионеры 5,8%/. Более половины из них составляют коммунисты, чей партийный стаж более 20 лет.
Следует отметить, что в настоящее время не наблюдается тенденция к уменьшению добровольного выбытия коммунистов из партии: за 2,5 месяца 1991 года прекратили членство в партии 664 человека»
(…)
«В 1990 году от партийных организаций района поступило 1 809 424 рубля партийных взносов. По состоянию на 1 января 1991 года задолженность первичных парторганизаций в соответствии с действующим Уставом составила более 57 тысяч рублей».

Джерело:
ДАКО. Фонд 240, опис 49, справа 142, арк. 25 — 26.
З інтерв'ю Карпенко:

— Я действительно окончил Высшую партийную школу в Киеве, три года занимался в Академии общественных наук при ЦК КПСС в Москве. Но мне посчастливилось: я имел доступ в специальное хранилище, где, готовя диссертацию, изучал стенограммы партийных съездов и пленумов. Читал выступления Бухарина, Рыкова… Заходить туда с блокнотами не разрешалось, но запоминать прочитанное никто не мог запретить. И там у меня открылись глаза на многие вещи. Все, что я узнавал, очень отличалось от изложенного в официальных пособиях по истории партии.

После окончания академии меня пригласили в журнал «Комунiст України» на должность ответственного секретаря, но работал я там недолго. Вскоре меня забрали в ЦК, как ни отказывался от такой «чести».

bulvar.com.ua/gazeta/archive/s15_61888/4388.html
Щодо Віталія Карпенка…

«1976-1979 — аспірант Академії суспільних наук при ЦК КПРС, м. Москва; з 1979 — відповідальний секретар журналу «Комуніст України»;

1980–1985 — інструктор сектору газет і журналів при ЦК КПУ;

Грудень 1985 — вересень 2000 — головний редактор газети «Вечірній Київ».
(Вікіпедія)

Щодо Швеця…

»З 1982 по 1992 працював у газеті «Вечірній Київ» — завідувач відділу фейлетонів, завідувач відділу листів і права, відповідальний секретар, заступник головного редактора". (Вікіпедія)

Про те, що Швець був секретарем парторганізації газети «Вікіпедія» промовчує!

Згідно протоколу № 3 засідання пленуму Шевченківського райкому Компартії України від 21 березня 1991 року, Швець О.Ю. — секретар партійної організації газети «Вечірній Київ», член райкому партії.

Саме він був автором першої погромної статті "«Театр тіней» або хто стоїть за лаштунками Українського Культурологічного Клубу (УКК)"!

Питання є?
А от мене цікавлять внески комуністів. Один район за рік збирав 1 млн. карбованців. А зі скількох комуністів? Вийшло з КП за рік десь 3000. Мабуть залишилося десь 7000. Ділимо 1000000 на 7000 = 1000:7 = 143 крб. -це за рік. А скільки буде середній внесок комуніста за місяць? 143:12=12 крб.
Якщо врахувати, що зарплата ІТР була 120 руб. то комуніст мав віддавати на внески до 10% своєї зарплати! І віддавали! Бо різними преференціями отримували більше!
Олександр Перепелиця — д.х.н., професор Національного університету харчових технологій в Києві теж випускник хімфаку-1969 КДУ. В інтернеті я знайшов його світлину:
То він мені прислав свій відгук:

«Олександр Перепелиця
19 січня 2020, 17:49:57

Дорогий Анатолію! З сердечною вдячністю прочитав твоє оповідання про зустріч наших однокурсників, приємно дізнатися про те, що прихильників української мови серед нас примножилось.
Тут я маю на увазі Дяченко Н. і Маторіна Є. Як виявилось, ми на обох майданах були разом (хоч у різних його місцях), жаль тільки, що деградована посткомуністична „еліта“ потужну міць
народної енергії використала у великій мірі для своїх шкурних інтересів.Я на всі 100% згоден з Таїсею, що ти єдиний серед нас багатьох, хто в усіх ситуаціях залишився кристально принципо-
вим і незламним українцем ( і це не тільки її думка, так вважав і професор А.М.Голуб і ще багато студентів хімічного факультету).Я ж все своє життя гірко шкодував про свою відмову.Щодо моєї філософії та та ідеології, то про це ти дізнаєшся із збірочки моїх віршів, яку я тобі найближчим часом передам. Як справедливо пояснив Бондаренко В., нам тому так живеться, бо ми
нетверді ( його думка про тебе цілком об'єктивна і сумніву не підлягає). Дякую тобі друже за чистоту твоїх переконань, які зберіг такий довгий час! Твій побратим Олександр».
Про зарплати…
_дідько _дідько _дідько
От не люблю рахувати гроші в чужих гаманцях, і край! Тим не менш…
_дідько _дідько _дідько
1. Наскільки я бачу, зарплатня інструктора — це вже 200 руб.! У інших партфункціонерів були ще вищі…
2. «100-рублеві» зарплати — це виключно технічні працівники і МОПи.
3. Водночас, по народному господарству інженерні зарплати починалися із 120 рублів… А це — 60% інструктора райкому, який не брав участі в розвитку економіки.
4. Не кажу вже про спецобслуговування партноменклатури і такі прибамбаси, як дешеві райкомівські столовки з «цінами, як при комунізмі»…
_дідько _дідько _дідько
Звісно, все це могло закінчитися тільки так, як і закінчилося!
Перепрошую, але…
_вибачаюсь

1. В ті часи ще не існувало такого поняття, як "національність".
_сміюсь
Сам по собі термін «націоналізм» був запропонований у XVIII столітті, терміни «нація» та «національність» з'явилися, мабуть, тоді ж. В Біблії використовуються інші терміни, наприклад:

(3-31) Цар Навуходоносор, до всіх народів, племен та язиків, що мешкають на всій землі: Нехай вам примножиться мир!

_соромлюсь
— Народи;
— племена;
— язики.

_вибачаюсь

2. Ісус прямо й відверто сказав у Нагірній проповіді:

Не подумайте, ніби Я руйнувати Закон чи Пророків прийшов, Я не руйнувати прийшов, але виконати.

Отже, Він прямо сказав, що прийшов виконати [єврейський] Закон і [передбачення] Пророків, а не якісь інші нормативно-правові акти (наприклад, римського права) чи пророцтва жерців інших релігій.
_вибачаюсь
Війни Макавеїв описані в Макавейських книгах, з яких 1-3 є Второканонічними (себто, внесені до Старого Заповіту католицькою церквою) й лише 4 Книга Макавеїв визнана апокрифічною. Однак сказане стосується християнства. Що ж до єврейського середовища, то там Макавейські книги ніколи не відкидалися, а на час народження й життя Христа Ханука святкувалася вже понад століття, ханукальні традиції обумовлювалися Усним Законом.

3. Більш того, Євангеліє від Івана (Ів. 10:22) свідчить:

Було тоді свято Відновлення в Єрусалимі. Стояла зима.

А зимове (!!!) свято Відновлення служіння в Єрусалимському храмі (яке було заборонене Антіохом Епіфаном, що і стало поштовхом до повстання Хашмонеїв, прозваних «Макабі» — себто, «Молотами») — це і є свято Хануки!!! А де тоді був Ісус?! Звісно ж — в Храмі (Ів. 10:23):

А Ісус у храмі ходив, у Соломоновім ґанку.

Отже, Він святкував Хануку в Храмі (конкретно — перебуваючи у Соломоновому ґанку) разом з народом, в середовище якого був посланий Отцем Небесним! Бо мусив стати живим прикладом «виконання Закону і Пророків»…
_вибачаюсь
Ісус говорив про Себе, як про свічник-ханукію, в алегоричній формі.


Ісус був Сином Божим і не має національності. Він говорив про себе, як про «божественне світло», без прив'язки до свічника-ханукії!
← Попередня Наступна → 1 2 3 4 Остання
Показані 1-15 з 23108