УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Допоможіть неофіту в духовних пошуках

Поділіться, як Вам вдається непохитно вірити у щось вище і не втрачати тої віри. Адже, по суті, будь-яке умовне чудо можна назвати співпадінням, будь-яке відчуття вищого в собі просто небажанням самотності, а коли заходити в глибини духовних пошуків, то одностайності там теж ніякої не спостерігається… хтось вірить у реінкарнацію та колесо Сансари, хтось в анунаків, хтось в Абсолют, а хтось в більш персоніфікованого Творця. Хіба такий плюралізм не свідчить про хибність суджень? Плюс, неспівпадіння Біблії з реальністю завше можна пояснити, скажімо, тонким планом… (Я ні в якому разі не критикую, я просто теж так хочу)

+2
20:45
560
RSS
А хто сказав, що віра має бути непохитною? Віра — це потік. Він завжди різний, то тихий і спокійний, то стрімкий і бурхливий, то виходить з берегів, а іноді зовсім пересихає.
22:32
+3
Адже, по суті, будь-яке умовне чудо можна назвати співпадінням

О-о-о-о, так! Навіть коли зі мною сталася отака «матрьошка» див, всі мої домашні одностайно і суголосно заявили: все це співпадіння, це просто збіг випадковостей! Саме таке і стається щоразу, тут нема чому дивуватися!
_божевільний _божевільний _божевільний

коли заходити в глибини духовних пошуків, то одностайності там теж ніякої не спостерігається… хтось вірить у реінкарнацію та колесо Сансари, хтось в анунаків, хтось в Абсолют, а хтось в більш персоніфікованого Творця. Хіба такий плюралізм не свідчить про хибність суджень?

Є притча про трьох сліпців, яких попросили описати, що таке слон. Перший помацав ногу і сказав: «Слон — це щось високе і товсте, немов колона». Другий помацав хобот і сказав: «Слон — це щось довге і в'юнке, немов змія». Третій помацав бивень і сказав: «Слон — це щось тверде і гостре на кінчику, немов піка». Так само кожен судить про Абсолют… в міру своєї сліпоти. Тому в глибоких духовних пошуках і спостерігається подібний роздрай.
_сміюсь _сміюсь _сміюсь

Плюс, неспівпадіння Біблії з реальністю завше можна пояснити, скажімо, тонким планом…

Не тільки цим.
Що таке Біблія? Це Старий Заповіт + Новий Заповіт.
Що таке Старий Заповіт? Це єврейський ТаНаХ — Тора (П'ятикнижжя Мойсеєве) + Невіїм (Пророки) + К[е]тувім (Хроніки). Так званий писаний Закон. Та головне, що це набір єврейських священних текстів, який створювався для євреїв і апріорі не мав перекладатися з давньоєврейської священної мови на інші мови світу. Однак коли єврейські землі були завойовані давніми вавилонянами, потім давніми персами, потім давніми греками, то давні євреї перетворилися на підкорений народ з-поміж інших підкорених народів. Відтоді володарі всіх імперій бажали знати, а що ж там написано в тому єврейському ТаНаХу?! Скінчилося тим, що колишній сподвижник Олександра Македонського — Птолемей наказав зібрати 72 давньоєврейських мудреця і кожному з них доручив перекласти Тору давньогрецькою мовою. Таким чином, він розраховував присоромити мудреців, бо їхні переклади мали б відрізнятися в деталях… Однак сталося диво: переклади 72-х мудреців збігалися до найменших нюансів!!!
Таким чином, Птолемей зазнав поразки… Однак за переказами, в день 8 тевета, коли був завершений т.зв. «переклад сімдесяти тлумачників», пітьма на 3 дні оповила землю. В юдаїзмі й досі день 8 тевета вважається днем жалоби і скорботи. Знаю це, бо день мого народження — 4 січня 1963 року припав саме на 8 тевета 5723 року від дня створення світу (за єврейським календарем). Чому так? Бо неєвреї почали читати Тору не в оригіналі, а в перекладі. В Торі передбачено 4 рівні розуміння тексту — т.зв. система ПаРДеС. Мало того, що язичники, які читають Тору в перекладі, бачать викривлений текст — а перекласти на 100% точно з однієї мови на іншу неможливо. Але це ще півбіди! Головна біда в тому, що язичники мають доступ лише до рівня Тори «пшат» — а це пряме, «лобове» сприйняття її тексту. «Що бачу, те й читаю». Буквально. Часто-густо рівень «пшат» видається нелогічним і навіть місцями дурнуватим. Водночас, текстом Тори щедро розсипані «ремези» — натяки, що дозволяють заглибитися на другий рівень розуміння тексту. В перекладах більшість ремезів випадає, вони збережені лише частково. Але вже третій рівень, «драш» — метафора в перекладах відсутній точно. Не кажучи про найглибший рівень «сод» — містичний рівень розуміння тексту… Повторюю: хто не знає давньоєврейської (священної мови), той «ковзає» лише рівнем «сод» (пряме розуміння тексту) і втрачає змогу заглибитися аж до містичного рівня!.. До того ж, навіть рівень «пшат» подано з «купюрами». Тому день 8 тевета в юдаїзмі є днем скорботи.
_шкодую
Але і це ще не все!!! До всіх недоліків перекладу Тори додається ще та обставина, що поряд з письмовою Торою (ТаНаХом в широкому розумінні) у євреїв завжди існувала т.зв. Усна Тора — система мідрашів (коротких оповідок, які розтлумачують текст письмової Тори). Ті, хто не знайомий з єврейською традицією, не мають уявлення про Усну Тору. Між тим, вже за часів Ісуса Христа (2000 років тому) обсяг Усної Тори приблизно дорівнював обсягу сучасної Британської Енциклопедії. А за наступні 2000 років до Усної Тори додалися ще й Талмуд та система ґалахічних законів… Уявляєте обсяг знань, недоступний неєврейському світові?!
_стежу
Тому мене не дивують Ваші думки про Біблію. Ви не можете заглибитися в її текст, бо не маєте в своєму розпорядженні відповідного інструментарію. Вибачте…
_вибачаюсь

Поділіться, як Вам вдається непохитно вірити у щось вище і не втрачати тої віри.

Ви зовсім як Андрій Макаревич:

Я хочу спросить у вас, ваше Одиночество,
Как бы веру сохраниь и что мне делать с ней?

_сміюсь _сміюсь _сміюсь

Буває, буває.
Для мене все просто, бо для мене… питання загалом стоїть по-іншому. І моя постановка питання збігається з баченням новозаповітного послання апостола Якова (Як 2:26):

Бо як тіло без духа мертве, так і віра без діл мертва!

Це суто єврейське бачення проблеми, що прямо засвідчує етнічну приналежність апостолів, а отже і Самого Христа — що б там не писали на загальновідомому сайті.
_сміюсь _сміюсь _сміюсь

Перепрошую, який сенс «не втрачати віру» як таку, «зміцнювати віру» саму по собі і таке інше?! Сама по собі віра без конкретних справ, «гола» віра — це мертва віра!!! Можете штрикати її хоч ліками, хоч наркотиками, гальванізувати електричним струмом, «вангувати» над нею, окропляти святою водою, просвічувати її рентгеном тощо — Ваша віра від того не оживе!!! Віру можуть оживити лише конкретні справи!!! Виконуйте Вашу місію, заради якої Ви прийшли в цей світ — тільки це оживить Вашу віру!!! Бо сказано було в Нагірній проповіді:

Не кожен, хто каже до Мене: Господи, Господи! увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі

(Матв. 7:21).

Ви ж для чогось прийшли в цей світ?! Ну, то реалізуйте своє призначення!!! Отож в процесі такої реалізації Ваша віра й оживе!.. Все ж елементарно просто…
_ура _ура _ура
14:33
+2
Ви ж для чогось прийшли в цей світ?! 

Справа в тому, що якщо вірити матеріалізму, то для того, щоб допомогти еволюції людства. А оскільки, я не геніальний вчений/письменник/музикант, щоб внести якийсь питомий вклад, то моє призначення, схоже, плодитися і в разі чого здати тіло для дослідів… _шкодую
14:55
+3
Якщо матеріалізм займається визначенням мети існування людини, то він являється вже не науковою теорією, а справжнісінькою ще однією релігією зі всіма недоліками інших релігій.

З моїх спостережень, ті хто називають себе матеріалістами так само часто фанатично (без розуму) відстоюють свої погляди, як християни доказують що Христос помер, щоб їх врятувати.
А оскільки, я не геніальний вчений/письменник/музикант, щоб внести якийсь питомий вклад, то моє призначення, схоже, плодитися і в разі чого здати тіло для дослідів… _шкодую

Та ну?! Я б не сказав…
1. Хто кому геній, визначається десь так років через 50 після смерті людини. Ви ще жива, тож не знаєте — а раптом Ви таки геніальна жінка?!
2. Ви знаєте, що таке «Чайник Рассела», а я не знаю. Окрім того, Ви знайомі з «чорними лебедями» — а я зустрічав не надто велику кількість сучасних жінок, які знають, що це за теорія… А вчора Ви по ходу справи (типу, між іншим) згадали про харедім
Отже, Ви:
— як мінімум обізнані на таких речах, які відомі далеко не кожній сучасній жінці;
— прагнете істини, бо опинилися на Світочу, де збираються саме шукачі істини.
Таким чином, якщо згадати «Град приречений» братів Стругацьких, Ви якщо і не будівничий, то можете претендувати на роль або жерця, або споживача Храму! А це дуже важливі іпостасі!!! Бо жерці Храм охороняють, а споживачі надають сенс існуванню Храма…
_язик
Тому не треба тут мені плакатися, що Ваше призначення — всього лише «плодитися» та/або «здати тіло для дослідів». Не применшуйте власний потенціал!
_браво _браво _браво
23:26
+3
Навіщо Вам та віра? _цікаво Якщо вже переросли її, то це дуже добре. Правильно зробили! _браво
Віра потрібна тільки там де люди можуть повбивати один одного не вірячи в пекло.

Але є набагато важливіша і корисніша річ за віру, це — Сумнів. Саме він веде людей вперед. Саме під впливом сумніву реформуються старі та створюються нові, більш досконалі релігії та концепції. Саме Сумнів заставляє думати, винаходити нові сенси і прогресувати!

Так що радійте, що сумніваєтесь! _посмішка
08:55
+3
Вітаю, Сяно, з першим дописом! Він коротенький, але ємнісний. Друг Тимур пояснює, що таке Біблія. А от мені не зрозуміло, чому євреї так СУМУЮТЬ від того, що Біблію переклали? Згоден із Дзвінкою, що віра є змінною. Віра і сумнів поруч. Віра треба, щоб зробити крок на щось ТВЕРДЕ, а сумнів треба, щоб обрати наступний, Доброславе.
А от мені не зрозуміло, чому євреї так СУМУЮТЬ від того, що Біблію переклали?

Уяви наступне.
_троянда _троянда _троянда
Росте прекрасна запашиста троянда на кущі. Раптом до неї підходить чоловік, на носі якого окуляри з непроникно-чорними скельцями, а ніздрі заткнуті ватою. Цей чоловік нічого не бачить і не сприймає пахощів. Отож він лише обмацує троянду, потім кидає зневажливо: «А-а-а, фігня якась!» — відламує квітку, кришить з неї пелюстки, чавить їх підошвами чоботів, плює і йде собі далі. Хоча міг би зняти окуляри й вийняти вату з ніздрів, а вже потім оцінювати квітку…
_шкодую _шкодую _шкодую
От і скажи, засумує від усього того господар троянди чи ні?!
У господаря залишився кущ, а на ньому виростуть нові троянди.
Період історії єврейського народу після часів Ісуса Христа називається «талмудичним» — бо в цей період створювався спочатку Талмуд, а потім ґалахічні закони. Але біда в тому, що християни всіляко боролися з Талмудом, забороняли євреям його переписувати й розповсюджувати. Зокрема, святійша Інквізиція (хоча не тільки вона...) практикувала спалювання виявлених талмудичних книг разом з тими, хто їх переписував і розповсюджував.
_шкодую
Отже, протягом багатьох століть люди з чорними окулярами на очах і ватою в носі намагалися винищити трояндові кущі разом із садівниками… Це не надто весело.
15:59
+2
Євреї теж завжди займалися і зараз займаються переслідуванням інших релігій. Це стосується навіть теперішнього життя в Ізраїлі. В Інтернеті можете знайти багато інформації на цю тему.

І така боротьба між релігіями за території, за гроші і за душі людей буде завжди. Для того вони і існують.
16:17
+2
В Інтернетах про це не гуглила, тому не знаю, але знаю дещо емпірично, бо була в Ізраїлі та мала шанс поспілкуватися з українськими репатріянтами. Я, чомусь, до того думала, що для еміграції потрібно довести своє єврейське походження та пройти Ґіюр. А виявилося, що достатньо самого походження. І ніхто там їх приймати юдаїзм не змушує. В мене склалося враження, що їм там цілком комфортно (навіть їсти свинину :). Але я розумію, що в мене нема цілої картини, тому не сперечатимуся
У шановного Доброслава свої «таргани» в голові, тому я на це давно махнув рукою й не сперечаюся з ним на кожному кроці. Хоча його аргументація в даному разі не витримує жодної критики.
_сміюсь
Про українських репатріантів в Ізраїлі Ви самі написали — добре, що не я. Можу додати лише, що:
1. право на репатріацію в Ізраїль мають також «праведники народів світу» (ті, хто рятували євреїв під час Голокосту) та їхні нащадки;
2. в ізраїльському Кнесеті є своя фракція від палестинців, які нерідко дотримуються відверто антиізраїльських позицій (щось на кшталт Опо-блоку в Верховній Раді України);
3. Бітуах-Леумі підтримує палестинців так само, як і євреїв;
4. ключі від Печери Патріархів знаходяться у арабів. а не у євреїв;
5. після проголошення Ізраїлю в 1948 році весь арабський світ очікував, що євреї знесуть мечеть Аль-Акса і зведуть на цьому місці Третій Храм, однак вони так і не зробили цього;
6. Єрусалим і досі є «містом трьох релігій» — юдаїзму, християнства й ісламу.
_вибачаюсь
І все це не зважаючи на аж ніяк не найкращі стосунки євреїв з іншими народами…
_вибачаюсь
А «переслідуванням інших релігій» в Ізраїлі займаються хіба що ультраортодокси в межах свого проживання. От таке справді є! Але ультраортодокси — народ специфічний, вони можуть і євреїв камінням закидати за порушення релігійних канонів, а не тільки з іншими релігіями боротися.
_вибачаюсь
10:53
+3
До речі, в релігійних дебатах матеріалісти часто використовують Чайник Рассела. Не знаю, чи товариство знайоме.
Я особисто не знайомий. Деякі роботи Рассела читав, враження… не дуже потужне, скажімо так.
13:44
+2
Отже, Тимуре, щоб зрозуміти Біблію на всіх рівнях (=любуватися трояндою), мало вивчити іврит. Треба ще й стати юдеєм, тобто бути глибоко віруючим євреєм. То євреї сумують від того, що люди-іновірці (= гої, тобто нелюди) не стали євреями? Тут є суперечність, друже.
люди-іновірці (= гої, тобто нелюди)

Знов ти цю фігню пишеш? Ну, гаразд, пиши, пиши…

Тут є суперечність, друже.

Я нічим не можу тобі допомогти з твоїми суперечностями, вибачай, друже!
_вибачаюсь
Насправді ти мав би зрозуміти, що євреї не бажають, аби ґоїм «записувалися» в євреї — це нонсенс, що існує в головах людей, які скрізь бачать руку «світової закуліси» та «всесвітній сіоністичний заколот».
_сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь
Зрозумій, що месіанство властиве християнству, яке спирається на Матв. 28:19:

Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа…

Навпаки, юдаїзму властивий ізоляціонізм, бо віряни-юдеї прекрасно розуміють, що виконати єврейський Закон насилу можуть ті, хто народжені в єврейському середовищі, тоді як для ґерів це, вважай, непосильний вантаж.
_шкодую
Тому найкраще, що можна було б зробити — це залишити нашу троянду нам, не ламати її й не топтати, а йти своєю дорогою.
_чудово
Однак відколи ще давні євреї опинилися у вавилонському полоні, все пішло шкереберть. Бо ти ж знаєш закони всіх язичницьких імперій: боги підкорених народів мають бути вивчені, класифіковані та включені в ієрархію імперських богів на правах другорядних духів. От саме цього і домагався Птолемей, коли наказав 72-м тлумачникам перекласти Тору давньогрецькою мовою! Бо перш ніж включати Всемогутнього в ієрархію давньогрецьких богів на правах другорядного духа, треба Його вивчити й вирішити, з яким саме духом Його співвіднести… От саме відтоді все й почалося!
_шкодую _шкодую _шкодую
14:39
+2
євреї не бажають, аби ґоїм «записувалися» в євреї

До речі, а яке ставлення у юдеїв до неюдеїв? Приміром, християни прагнуть всіх «охристиянити» (місіонерство), бо вважають, що їхній бог істинний. А юдеї?
Я вже написав про це — мабуть, Ви неуважно прочитали мій коментар:

Навпаки, юдаїзму властивий ізоляціонізм, бо віряни-юдеї прекрасно розуміють, що виконати єврейський Закон насилу можуть ті, хто народжені в єврейському середовищі, тоді як для ґерів це, вважай, непосильний вантаж.

Зараз я готуюсь розмістити на Світочі матеріал про сім законів Ноаха, там буде трохи докладніше…

В принципі, юдеї допускають можливість приєднання до єврейського народу представників інших народів. Такі люди називаються ґерами. Відомі з біблії ґери: праматір Рут, тесть Мойсея — Їтро та ін. Але таких прикладів дуже мало, бо (повторюю) євреї аж ніяк не прагнуть масової «юдаїзації» людства.

Щодо слів друга Анатолія:

люди-іновірці (= гої, тобто нелюди)

Євреї прекрасно розуміють, що іновірці-ґоїм не можуть нести перед Всемогутнім відповідальність, так би мовити, «на повен зріст» — так, як несуть перед Ним відповідальність євреї. І це не дивно: адже євреї — це народ Книги, який живе під єврейським Законом, в той час як на ґоїм Закон не розповсюджується. Але так само дія Закону не розповсюджується і на тварин! Тому з хижих тварин, наприклад, не можна запитувати за «кровопролиття»… Але звідси неєвреї роблять висновок, що в очах єврея ґоїм — це «тварини», що зовсім не так! Міг би розгорнути цю думку докладніше, але краще прибережу аргументацію для статті про закони Ноаха.
_заспокоюю
14:00
+3
Дякую, Сяно, за ЧАЙНИК РАССЕЛА. Філософ твердить: не існує те, чого не можна відчути-дослідити. Або ще ось відоміше нам із школи: практика є критерієм істини. Але ж аборигени Америки справді НЕ БАЧИЛИ кораблів Колумба, а свої піроги далеко на обрії бачили. Тут справа не в гостроті зору, а у структурі мозку, який відкидає (не бачить!) ВСЕ, що не можна порівняти із колишнім досвідом. Ось тобі й чайник на орбіті.
14:18
+2
Вам ще може спобатися теорія Чорного Лебедя. Там суть у тому, що до 16якогось року вважалося, що лебеді бувають лише білі, аж поки експедиція не поїхала в Австралії та не побачила там популяцію чорних лебедів. І вистачило ОДНОГО спостереження, щоб перекреслити попередні знання про лебедів.

Випадкові Обговорення