УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Чи потрібна сучасній людині астрологія?

+1
12:24
563
RSS
16:42
+1
Дивлячись, що розуміти під сучасною людиною

Мені, наприклад, астрологія цікава як наука про вплив небесних тіл на людей та події, а не як інструмент для досягнення певних цілей. Але я, мабуть, не дуже сучасний
Про всіх людей не зможу сказати. На мій дилетантський погляд, астрологія це наука про небесну механіку. Спрощено можна сказати, якщо, наприклад, кілька планет, зірок, чи інших небесних тіл стають у одну лінію із Землею, то, враховуючи, що кожне з них підключене до певної енергії, ми отримуємо надходження на Землю унікального «коктейлю» енергій, які вже й стимулюють відповідні дії у людей та забезпечують ці дії енергетично. Крім того, кожна людина народжується із своїм унікальним енергетичним кодом, в залежності від положення небесних тіл при народженні, та, відповідно, — при певному енергетичному фоні. Таким чином, я думаю, що ці енергії впливають на буття, і тому корисно, щоб хтось за цим спостерігав і аналізував. З літописів ми знаємо, що часто визначні події в житті людства супроводжувалися рідкісними астрономічними явищами, наприклад, коли Ісус народився, то на небі спалахнула зірка, по якій волхви знайшли його і принесли йому дари, а коли його розпинали, то відбулося повне сонячне затемнення. Тому прогнозування таких явищ потрібна річ. Це як погода, тільки космічна. Мабуть недоречно збиратися на пляж, якщо на завтра передають мрячку? Так само і з астрологією, в крайньому випадку, за наявності астрологічного прогнозу, можна буде подбати хоча б про відповідну «парасольку».
Гарні відповіді.
Дивлячись, що розуміти під сучасною людиною

Під сучасною людиною я мала на увазі те, що від початку ХХ століття більшість людей отримали значну свободу у виборі свого життєвого шляху, професії, партнера, місця проживання і т.д. На відміну від тих, хто жив 200-300 років тому чи ще давніше. Тоді все залежало від соціального статусу людини. Якщо хтось народився в родині коваля, то скоріше всього ставав ковалем, ну або ще якимсь ремісником. Мало хто міг кардинально змінити свою долю. На вибір було усього кілька варіантів: успадкувати справу батька, стати військовим, монахом чи розбійником. Тоді навіть мистецтво було цеховим. А для жінок було лиш два варіанти або заміжня або монашка.
Зрештою, і персональний гороскоп тоді міг собі дозволити лише дуже багатий вельможа.
За останні сто років ситуація сильно змінилася. Тепер коли в сім'ї народжується дитина, батьки ламають собі голову, в яку школу її віддати, як виховувати, ким вона виросте. І дуже часто їхні уявлення і плани зовсім не збігаються з бажаннями самої дитини. А ще гірше, коли та дитина підростає і починає усвідомлювати, що реально НЕ ЗНАЄ чого хоче.
Мабуть недоречно збиратися на пляж, якщо на завтра передають мрячку? Так само і з астрологією, в крайньому випадку, за наявності астрологічного прогнозу, можна буде подбати хоча б про відповідну «парасольку».

На жаль, як я змогла переконатися, сучасні синоптики роблять кращі прогнози ніж астрологи. Тут ще треба дуже багато досліджень зробити. Але це на великому державному і світовому рівнях. На рівні окремо взятої людини ситуація вже краща. На прості й конкретні питання астрологія вже досить добре дає відповіді, так само і з питаннями психологічного спрямування: визначає задатки, схильності й таланти, сумісність партнерів у шлюбі чи бізнесі, підбирає час для вдалого початку справи…
Але це моя особиста думка.
На мій погляд, астрологія дозволяє дуже точно охарактеризувати характер, душевні якості людини і т.ін. в тому ж дусі. База «впливу планет» на людину напрацьовувалася тисячоліттями, тут підсумовується колосальний статистичний досвід. Нехтувати ним недоцільно.
З іншого боку, для передбачень майбутнього астрологія не надто годиться. Там надто великий вплив мають інші фактори, яких не було в історії Землі й Сонячної системи. Отже, до астрологічних прогнозів я ставлюся без ентузіазму.
P.S. Термін «вплив планет» є надто умовним. Швидше, треба вести мову про вплив космічних енергій у певний час. Рух Землі по орбіті циклічний, тому наша планета періодично потрапляє під потоки космічних променів різної інтенсивності та складу. Магнітне поле Землі та іоносфера гасять далеко не всі енергії, дещо долітає й до поверхні… Планети Сонячної системи можуть лише поглинати або віддзеркалювати такі потоки, але там мізерна площа поглинання/віддзеркалення. Швидше, варто говорити все ж про потужні енергопотоки, наприклад, від пульсарів, «чорних дір» цілих галактик, якими пронизаний простір.
Планети Сонячної системи можуть лише поглинати або віддзеркалювати такі потоки, але там мізерна площа поглинання/віддзеркалення. Швидше, варто говорити все ж про потужні енергопотоки, наприклад, від пульсарів, «чорних дір» цілих галактик, якими пронизаний простір.

От тут я б посперечалася. Галактики, чорні діри і пульсари вже аж надто далеко. Їхня енергія хоч і потужна, але до нас майже не доходить. А от енергія Сонця, яку плланети відбивають, схожа на сонячних зайчиків, які можуть і засліпити і темну печеру розфарбувати в різні кольори.
Я би теж посперечався, бо, здається, 80% маси всесвіту складає т.зв. «чорна матерія», про яку люди взагалі нічого не знають. Хтозна, які у неї властивості… А раптом вона є… провідником космічних енергій?!

Випадкові Обговорення