УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Активність на Світочі

Станом на сьогодні (10 травня 2017 року) на Світочі опубліковано 450 текстових матеріалів у блогах (це без відео, кіно, книг і дискусій) — отже, буде легко округлювати результати підрахунків…

З цього обсягу матеріалів:

  • Тимура Литовченка — 202 (44,9%)
  • Дзвінкої Сопілкарки — 129 (28,7%)

Отже, ми удвох забезпечили майже 3/4 (73,6%) контенту Світоча.

Водночас, на Світочі станом на сьогодні зареєстровано 42 особи, з яких ми з Сопілкаркою удвох складаємо… 4,8% від загальної чисельності.

Висновок: майже 5% людей забезпечують 3/4 контенту Світоча.

Заявляю з повною відповідальністю: це ненормально!!!

В одній із своїх публікацій я посилався на закон Парето, який стверджує: для багатьох явищ 80% наслідків спричинені 20% причин.

20% від 42 осіб — це 8-9 осіб, а не 2!

І ці 8-9 осіб в ідеалі мали б забезпечити близько 80% контенту — 360 статей.

У нас же станом на сьогодні — на 10 травня 2017 року 2 особи забезпечили 331 статтю. Пропорція явно викривлена всупереч закону Парето. Чому?.. Не знаю. Закон Парето перевірений десятиліттями для найрізноманітніших систем, він мусить спрацьовувати… але не спрацьовує!..

Особисто мене це не може не напружувати. Бо рано чи пізно десь вигулькне особа, яка закине звинувачення: мовляв, особа певної етнічної приналежності підім'яла під себе прекрасний український ресурс Світоч, взяла всіх в духовний полон і семимильними кроками веде до пекла, до свого «чорного божка»...

Що тут робити?! Не знаю. Ми з Дзвінкою Сопілкаркою з'явилися тут не найпершими. До нас Світоч проіснував декілька місяців — але сукупними зусиллями ми все одно вирвалися далеко вперед від решти!

До того ж, я своє перо до певної міри стримую: адже поряд із 202 матеріалами станом на сьогодні я оприлюднив тут 78 відеозаписів. Уявіть, що було б, якби замість цих публікацій відео була… ну, припустимо половина статей!.. Я ж «письмак», мій основний продукт по життю — писане слово… Отже, з цієї кількості приблизно 39 відео я міг би легко замінити на 39 статей… Гадаєте, ні?! Та легко...

Міг би стриматися ще сильніше. Наприклад, запровадити для себе правило6 не більше 1 статті на тиждень! Однак ще ніхто мені не заявляв, що мої матеріали нецікаві й непотрібні… Отже, вони сприяють розвитку Світоча. А отже, стримуватися мені недоцільно.

Тож хотілось би бачити ще з півдюжини активних авторів поряд з нами двома! Інакше через певний часовий проміжок кількість моїх текстових матеріалів на Світочі досягне 50% або перевищить цю межу. Що б на це сказав сам Вільфредо Парето?.. Гублюся в здогадах.


UPD.У проблеми є ще й інший аспект. На жаль, в історичному плані Україна ще дуже недалеко відійшла від тоталітарного суспільства, в якому люди надто звикли «рівнятися на колектив»… Точніше, на т.зв. «лідерів думок». Себто, потрапивши на Світоч, більшість новачків починає придивлятися: а хто ж тут «в авторитеті»?! І бачать мою мармизу… хоч би тому, що станом на сьогодні майже 45% текстових публікацій належать мені.

А це аж ніяк не найкращий варіант! Бо це я спілкуюся без комплексів будь з ким — хоч з міністром, хоч з мером, хоч з президентом, хоч з іноземним послом (аж до США включно), хоч з релігійним лідером. Мені байдуже. В разі потреби я можу «вишикувати» кого завгодно.

Та я чудово розумію, що не всі такі ж «розкомплексовані»… Тому, мабуть, попрошу вас: хлопчики й дівчатка — відкиньте комплекси й пишіть, пишіть!.. Сперечайтеся і пишіть! Відбирайте у мене «пальму першості» — повірте, я не проти!..

+2
21:17
537
RSS
21:18
+3
Хоча друг Анатолій мене вихваляє, я почуваюся некомфортно через викладені причини.
23:03
+3
Спершу я почитав, як саме я тебе Тимуре ВИХВАЛЯВ. Ні, це спроба аналізу твоєї творчості на сайті. Міг би й додати, що ти й коментатор найавторитетніший. Чому так? Справа в різносторонності твоїх обдарувань. Отже майже на кожну публікацію можеш викласти свою поважну точку зору. Гадаю, що твоя активність йде найперше НЕ від бажання отримання позитивної оцінки й похвали, хоч і це є, а від потреби підтримати наш український СВІТОЧ не лише на плаву, а й на певному рівні. Знаєте, залучення людей до творчості, (на сайті теж!) це хоч і благородна, але тяжка робота. Це як пошуки в чорноземі коштовного каміння. Рідко коли, але все ж буває. В тебе, друже, велике коло знайомих. Чому нема з них авторів сайту? Відповідь: у них, мабуть, не в шані УКРАЇНОЦЕНТРИЗМ.
Щодо моєї мотивації…
Знаєш, є таке стратегічне завдання: підняти український сегмент Інтернету! Світоч працює саме в цьому напрямі. Бо навіть іншомовні публікації тут подаються українською…
До Євромайдану таке завдання періодично виникало, але витримати лінію україномовності не вдавалося. Світочу це поки що вдається — тим розвиток саме цього сайту мені й цікавий.
Міг би й додати, що ти й коментатор найавторитетніший. Чому так? Справа в різносторонності твоїх обдарувань.

Тут річ ще і в тому, що у мене найбільш рідкісний тип мислення — індуктивно-непрагматичний:

Саме по собі це не добре й не погано. Просто людей з подібним типом мислення найменше. Я вже давно призвичаївся до нього, тож почуваючись впевнено, й можу коментувати найрізноманітніші речі.
23:07
+2
450 публікацій на сайті. А скільки ж них моїх? Станом на 10.5.17 р. — 36. Моя доля 8%. Тепер буду знати, що це в 5,5 раз менше ніж внесок нашого товариша Тимура. Не переймайся, друже, тим, що тебе часто бачать на сайті. Ти тут свій!
О! Ти же коментар свій розширив, а я подивився: 36

Отже, 202+129+36=367
А це 81,5% від загальної кількості публікацій на Світочі…
Їх дають троє осіб. А мало би давати 8-9 осіб, якщо зважати на закон Парето!


Тут напрошується одне притомне пояснення: якщо 3 особи дали трохи більше 80% публікацій, то це… 20% ефективних авторів! Отже, на Світочі загалом 3х5=15 ефективних авторів, які забезпечують 100% контенту!!! З цих 15 авторів 3 особи забезпечують 80% контенту і 12 осіб — решту 20% контенту. Це відповідає закону Парето. Решта 42-15=27 осіб — це баласт. Люди, які тільки зареєструвалися, подивилися — і пішли. Які місяцями й роками сюди не зазирають…
Теж інформація для роздумів…

Бо якщо співвідношення ефективних авторів і баласту складає приблизно 1:2 (виходячи з того, що 15:27~15:30=1:2), то для появи на Світочі отих 9 дуже активних авторів (роль яких відіграємо зараз ми втрьох), про яких я писав вище, загальна кількість ефективних авторів має збільшитися з 15 до 45 (з них 9 будуть високоефективними й даватимуть 80% контенту, а 36 — низькоефективними й даватимуть 20% контенту), кількість баласту теж зросто втричі — до 80-90 осіб. Отже, загальна кількість зареєстрованих на сайті має сягати 45+90=135 осіб. Ну, десь так 130-140 осіб проти нинішніх 42…

Нам до цього ще дуже далеко. Та й нема гарантії, що масштабний фактор не відіграє своєї ролі — а як технар, ти мусиш знати, яким підступним може бути масштабний фактор…
P.S. І ще… Я виходив лише з загальних статистичних закономірностей — із закону Парето. Та я не маю повної статистики по Світочу! А має її шановний наш Модератор. От він би міг точно сказати, хто з авторів який внесок матеріалами робить в сайт. І якими саме матеріалами — бо окрім блогів (як основного різновиду публікацій), є ще відео, кіно, книги, новини, обговорення й цитати. Щоб все це проаналізувати. мені надто довго треба длубатися на сайті. Та й то нема гарантії, що я чогось та й не проґавлю…

Модератор же бачить все.
01:39
+2
Мені здається, Ви занадто серйозно ставитесь до Світоча. Щастя не в цифрах, не в статистиці, не в кількості відвідувачів. Не забувайте, що Світоч ні з ким і ні за що не змагається. Тут ми просто приємно проводимо час.

Тому замість того, щоб так багато рахувати, пропоную просто тримати свою активність на тому рівні, на якому це приносить задоволення. Не більше і не менше.
А все решта зайве.

Ми не є комерційним проектом і не мусимо докладати надзусиль для розвитку сайту. Якщо Світоч не задовольняє чиїхось потреб в спілкуванні, то ніхто не забороняє паралельно користуватись і іншими сайтами.

Особисто мене це не може не напружувати. Бо рано чи пізно десь вигулькне особа, яка закине звинувачення: мовляв, особа певної етнічної приналежності підім'яла під себе прекрасний український ресурс Світоч, взяла всіх в духовний полон і семимильними кроками веде до пекла, до свого «чорного божка»...


Якщо таке хтось закине, то можете відповісти, що їм теж ніхто не заважає підім'яти під себе Світоч, і взяти усіх в духовний полон Головне, щоб робили це в межах правил і проявляли таку ж активність як і Ви.
Ми не є комерційним проектом і не мусимо докладати надзусиль для розвитку сайту. Якщо Світоч не задовольняє чиїхось потреб в спілкуванні, то ніхто не забороняє паралельно користуватись і іншими сайтами.

ОК, візьму до уваги
Проводити тут час дійсно приємно.
Втім, час від часу тут виникають розмови на тему «а як би нам підвищити активність, відвідуваність тощо» — отож я й подумав…

Втім, посилити український сегмент Інтернету все одно не завадить.
07:16
+2
Індуктивно-непрагматичний спосіб мислення. Намагаюся розібратися. Прагма, практика, користь. Прагматичний спосіб дає ОЦІНКУ чогось з точки зору практики, з точки зору корисності для людини. Кажуть, що американці найбільші прагматики. Тимур за освітою технар. Пече, варить, готує абсолютно практичні страви і корисні. Отже його дії є прагматичними. Отже й мислення, яке організовує такі дії, є ПРАГМАТИЧНИМ.
Ні, в даному контексті під «прагматичністю» розуміється такий спосіб житті, коли кожна дія має приносити конкретний матеріальний результат, вимірюваний грішми.


Цитата з Вікіпедії:
В побутовому сенсі, це людина, яка все робить тільки з точки зору доцільності, вигоди, та якій не притаманні бездумні витівки.
07:44
+2
Колись на відомому сайті я провів дослідження, опубліковане під назвою ТОЧКИ ОПОРИ. Аналіз показав, що сайт там опирається на роботу й енергію 50 осіб із зареєстрованих там більше від 2000. З явним перебільшенням я ці 50 назвав ОПОРНОЮ СОТНЕЮ. Насправді ця кількість зводиться там до десятка активістів. І це за десять років роботи! Політика кристалізації і заморожування й надалі зменшуватиме там це число. Це пояснює, чому за 2 роки там не створений жоден повноцінний демос (громада) хочби числом 5 громадівців. Навпаки, в далекому Лівані зараз твориться Громада Українців Лівану. Є потреба — є й громада.
З явним перебільшенням я ці 50 назвав ОПОРНОЮ СОТНЕЮ.

Тю! Назвав би «опорною НАПІВсотнею» — в чому проблема?!

Зате назва точніша.

Випадкові Обговорення