УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Якщо люди будуть жити вічно, якою буде їхня релігія?

Це питання в мене виникнуло, як реакція на коментар пані Артанії та перегляду запропонованого фільму.

В кінці цього фільму прозвучало гарне питання: «Якщо люди будуть жити вічно, якою буде їхня релігія?»
Переношу це питання в обговорення.

+1
12:59
1003
RSS
14:45
+2
Дякую, потішили _сміюсь

Дуже прикольно буває послухати мудрування людей, які не мають жодного уявлення про предмет обговорення _сміюсь

Міг би відповісти одразу, проте якщо мій змістовний камент буде найпершим, то я автоматично задам тон всій дискусії. Не хочу цього! Нехай хтось інший почне _соромлюсь
14:52
+3
Вічного життя немає, як такого, суть, саме вічного, бо Всесвіт має обмежений час існування. Але коли людина досягне відносного безсмертя, то таке досягнення має на увазі внутрішні здобутки — пізнання свого Я, а це у свою чергу перекреслює любе поняття релігії у її звуженому розумінні. Лишиться тільки розуміння етапів самопізнаня свого Я, бо Я — це і є істинна релігійність. Взагалі все наше існування є суцільна релігійність, бо це існування є існування не нас, як таких, а саме Того, хто цим світом є. А для чого йому релігія про і для самого себе.
14:31
+3
Якою буде моя релігія після того як стану жити вічно розповім по закінченню вічності. З повагою.
14:52
+2
Шкода, що завсідники Світоча не зацікавилися темою, а отже не склалося обговорення _шкодую Сказати ж я хотів наступне.

При всій повазі до Хосе Луїса Кордейро, заявленого в якості фундатора Університету сингулярності в Силіконовій долині — але обговорюючи питання релігії в майбутньому, він сказав «А» і не сказав «Б». Всі його розумування ґрунтуються на двох цитатах, які в своїй сумі становлять маніпуляцію. Цитата №1 (27:07):

Ну-у-у, все зависит от того, о какой религии идет речь. Например, религия фараонов просуществовала 3000 лет — в 2 раза дольше ислама и на 1000 лет дольше христианства. Однако сейчас мы называем религию египтян мифологией. Если бы речь шла о простой мифологии, то как ей удалось продержаться столько времени?

Цитата №2 (27:29):

Поэтому я думаю. что рано или поздно все религии будут считаться мифологией. Почему? Например, я работаю, чтобы изобрести лекарство от смерти. Что произойдет, если оно будет создано? Прийдет конец религиям, которые существуют благодаря понятию смерти. Ведь в такой религии рассказывается о том, что происходит с человеком после смерти. А если ты никогда не умрешь — что тогда будет трактовать религия?

Фактично (на рівні тез) він сказав наступне:
1. «релігія фараонів» (релігія Давнього Єгипту) проіснувала в 1,5 разів довше від християнства і в 2 рази довше ісламу;
2. «релігія фараонів» все одно перейшла тепер в розряд міфології, хоча її живучість засвідчує, що вона була чимось більшим, ніж просто міфологією;
3. я гадаю, рано чи пізно настане край всім релігіям, які трактують посмертні події з людиною, оскільки коли людство подолає смерть, такі релігії втратять сам предмет для розгляду.


З цієї низки тез складається наступний умовивід: коли людство подолає смерть, християнство та іслам перейдуть в розряд міфології так само, як і «релігія фараонів» Давнього Єгипту, бо всі ці релігії націлені на трактування посмертного життя людей… а отже, коли у людини з'явиться можливість жити вічно, відпаде необхідність як в трактуваннях посмертного існування душ, так і в релігіях, що здійснюють подібне трактування.
_вибачаюсь
Непрямо підтвердження цим тезам й умовиводу можна відшукати в опублікованому мною матеріалі «Як виглядає рай в різних релігіях»: адже тут розповідається про давньоєгипетські «Поля Іалу», про християнські «Едем» і «Царство Небесне», про ісламський «Джаннат»… Отже, коли людство подолає смерть, необхідність в таких трактуваннях відпаде, християнство та іслам перейдуть в розряд міфології…
_вибачаюсь

Слухати таке тим прикольніше, що підкладений під слова Хосе Луїса Кордейро відеоряд починається з демонстрації молитов… юдеїв! Між іншим, згадані в Біблії події, пов'язані з Виходом давніх євреїв з Єгипту, датуються десь 1500 роками до Різдва Христового. Єгипетське рабство тривало близько 400 років… Отже, хоча юдаїзм і з'явився пізніше «релігії фараонів», однак він і досі сповідується як релігія і все ще не перейшов в розряд міфів… Юдаїзмові вже близько 4000 років (якщо не більше) — отже, добродій мав би здивуватися: «Если бы речь шла о простой мифологии, то как иудаизму удалось продержаться столько времени?»
_сміюсь

Ще дивина: в згаданому мною матеріалі «Як виглядає рай в різних релігіях» питання про єврейський рай та єврейське пекло… замовчується! Хоча опис Едему і присутній, проте Едем розглядається в контексті християнства, а не юдаїзму. Чому?! Адже в іншій статті — «5 речей в юдаїзмі, які вас здивують» про єврейські рай і пекло розповідається… хоча і з зауваженням: «В юдаїзмі є Рай і Пекло… Але, ймовірно, не так, як ви собі це уявляєте»!
_сміюсь

Річ у тім, що юдаїзм належить до тих релігій, які сконцентровані на земному житті, а не на посмертному! Предметом юдаїзму є етика людських відносин, а метою — покращення життя на землі у відповідності з Божими планами в контексті Божих заповідей. Зовсім коротко і концентровано: юдаїзм — це релігія життя, а не релігія смерті!
_чудово _чудово _чудово
От в тім-то й полягає маніпуляція шановного Хосе Луїса Кордейро, що він окреслює майбутній перехід в розряд міфології християнства та ісламу (які кваліфікує як «релігії смерті») й нічого не каже про майбутнє «релігії життя» — юдаїзму. А за майбутнє цієї релігії можна бути спокійним: немає меж досконалості — отже, адептам юдаїзму робота знайдеться завжди, бо вдосконалювати земне життя можна вічно!
_браво _браво _браво
До речі. як і життя марсіанське, альфа-центаврянське, тау-китянське і т.ін.! Бо скільки людство житиме, стільки потребуватиме справедливого суспільства, базованого на Законі Божому. А від того, що людство подолає смерть, розселиться по Сонячній системі, близькому й далекому Космосу — завдання і поле діяльності для юдаїзму не дуже-то зміняться. Отже, не скажу за християн та мусульман, але для нас роботи і в майбутньому вистачатиме по саму маківку.
_сміюсь
15:04
+2
P.S. Навмисно мовчу про слов'янські вірування. Нехай краще друг Анатолій розкаже, як бачить ладування майбутніх слов'янських общин хоч на Марсі, хоч на Альфа-Центавра, хоч на Тау Кита… та будь-де у Всесвіті
15:41
+2
P.P.S. Ще одне міркування… На мою думку, шановний Хосе Луїс Кордейро має занадто оптимістичний погляд на людство і його історію. Між тим, за декілька останніх тисячоліть людство продемонструвало дивну здатність обертати досягнення прогресу собі ж на шкоду. Образно кажучи, хоча після того чи іншого наукового винаходу людство дістає змогу зробити крок вперед, воно діє в інший спосіб: для початку за допомогою цього винаходу нагромаджує гори трупів, проливає ріки крові, а вже потім робить не повноцінний крок вперед, а… всього лише півкроку.
_шкодую
Побоююсь, як би з подоланням смертності не сталося рівно те саме: для початку «ліки проти смерті» будуть перетворені на свою протилежність — дієвий засіб масованого знищення людей, а вже згодом почнуть виконувати свою пряму функцію… та й те не для всіх, а для якогось чергового «золотого мільярда». І нема гарантії, між іншим, що шановний Хосе Луїс Кордейро в цей «золотий мільярд» потрапить…
_шкодую
19:07
+2
Нічого, Тимуре, що нема обговорення. Люди осмислюють. Хай повисить ще рушниця.
19:14
+2
Щодо питання в дописі. Дух вічний, Душа існує дуже довго. Матерія мінлива. Тому надія на життя вічне в тілесній формі примарна. Отже відпадає питання про релігії. Жити треба так, щоб чинити поменше зла. Це наближає людину до Божественної Ієрархії (до Духу)…
Жити треба так, щоб чинити поменше зла.

А комуняки тобі заперечать: жити треба так, щоб горіти, а не чадити в боротьбі за світле комуністичне майбутнє людства!!! Щоб всіх панів — до 'дної ями!!! Тоді комунізм переможе у всесвітньому масштабі!!! А бога чи богів немає… І на підтвердження останньої тези покажуть дулю Небесам.
_вибачаюсь
І що ти у відповідь заперечиш?!
_вибачаюсь
20:33
+2
Цей Луїс Кордейро мілко плаває у питанні релігійності, зводячи її до питання смерті. Смерть, позагробне життя — це тільки фрагмент релігій.
По суті своїй, питання безсмертя несе великі ризики. Уявити, що хтось свою дурість пролонгує у безсмертя…. Саме ж безсмертя не знімає одвічних етичних питань і не факт, що воно їх вирішить. А релігії, які б вони не були неефективними в етиці, все-таки привчають, чи наголошують на справедливості. Тому вічним, яким нікуди більше спішити, все-таки змушені будуть виробляти певні правила етичної і моральної поведінки, щось на зразок кунфуціанства. таким може бути їх тип релігії.
Ще цікава річ щодо безсмертних. А не деградують вони, будучи такими. Спішити нікуди, напрягатись нічого, конкуренції немає, працюють машини і поступово безсмертні деградують.
Саме смішне, що вони будуть освоювати космос. Але це досить небезпечне діло, яке може привести до смерті і хто тоді наважиться туди летіти. А боязнь померти стане невротичною. Тебе може збити машина, можеш невдало впасти… всюди повисне страх перед неочікуваними подіями, що приводять до смерті і тоді вони згадають про релігію. Вони будть несамовито молити Бога, щоб він відвів від них випадкову смерть. Жахлик…

Випадкові Обговорення