УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Легіон

Легіон

Цей фільм гарна ілюстрація до нашої дискусії про свободу вибору для ангелів.

Я думала, що малобюджетні фільми про Кінець Світу, Апокаліпсис та зомбі мене вже нічим не здивують, але не цього разу. Так тут класичний сюжет: група людей десь в пустелі намагається вижити під навалою зомбі. Усі по черзі гинуть, живими залишаються Він, Вона і Немовля. А по ходу сюжету постають питання:

Чи може Бог втратити віру?

Чи можна вчинити неправильно, але справедливо?

Чи можна виконати волю Бога, порушуючи Його наказ?...

Рік виходу фільму:
2 010
Назва фільму мовою оригіналу або дубляжу (перекладу):
Legion
Анотація до фільму:

Слоган фільму: «І йде він із тисячами ангелів своїх сотворити суд над усіма. І ім'я їм… »

Втративши віру в людей, Бог вирішив влаштувати Армагеддон, пославши на землю армію ангелів, які повинні стерти людство з лиця Землі. За кілька днів до Різдва милосердний Архангел Михаїл приземляється у Лос-Анджелесі для своєї всемогутньої місії. Він єдиний хто встає проти волі Бога, вирішивши допомогти людям ...

Трейлер фільму:

трейлер російською


трейлер англійською

Перегляд фільму:

На Ютубі я знайшла лише цей варіант поганої якості й з російською озвучкою, але в неті є український переклад і хороша якість.


оригінал

+1
14:56
487
RSS
20:01
+1
Дякую, Дзвінко, за твої труди!
03:26
+1
Нарешті подивився цей фільм. Щоправда, не через Ютуб (там якість паршива, майже не видно дрібних деталей), а на «Кинопоиске». Що сказати?..

А по ходу сюжету постають питання:
Чи може Бог втратити віру?
Чи можна вчинити неправильно, але справедливо?
Чи можна виконати волю Бога, порушуючи Його наказ?...

Відверто кажучи, ці запитання не «постають по ходу сюжету» — просто їх ставить режисер фільму. А це трохи різні речі. Бо митець може ставити ті запитання, які йому заманеться поставити. Як-от Андрій Макаревич теж ставить запитання про «богополишеність» того, що зараз має назву «Русский мир», в оцій пісні:


У нього теж відбувається зустріч з якоюсь низькою темною сутністю — і тим не менш, цю сутність він чомусь називає «Богом», а також припускає втрату цим «Богом» сили, знання та віри… Але ж то є всього лише точка зору автора — Андрія Макаревича! І це аж ніяк не означає, що справжній (не пісенний) Бог втратив усе це…

А отже, мало поставити запитання — треба надати глядачам можливість їх відчути! А з цим в фільмі кепсько. Особисто я з сюжетної точки зору передбачав наперед близько половини сюжетних ходів — ІМХО, це засвідчує слабкість стрічки. В нашому ж контексті я очікував, коли «вбитий» Михаїл воскресне — і він таки воскрес в останній момент, аби захистити трійцю людей: Його, Її та Немовля.
Ooops!!!
Отже, архангел Гавриїл не розумів, що відрізання крильців не замінить янгольської природи Михаїла на людську?! Тоді про яку достовірність можна говорити?! Адже Гавриїл є архангелом, він-то в янгольській природі мусить бути обізнаним… Якщо ж не розбирається — я не вірю й решті запитань, поставлених режисером. Якось воно несерйозно…

Отже, мені уявляється дещо інша версія. Зверніть увагу, що ця череда «янголів», призначених знищити людство, поводиться доволі тупо: відступає саме в той момент, коли треба натиснути. Тим самим оточеним людям дається шанс передихнути, перегрупувати сили. Та чого там говорити?! Якщо вся «фішка» була в знищенні майбутньої мамуні, яка не встигла розродитися — був ще 1001 спосіб зробити це, не використовуючи потоп (а така Божа обіцянка зафіксована в Книзі Буття — див. Бут. 9:11) чи армію «зомбі» з кумедними «акулячими зубами». Наприклад, якби я був Всемогутнім, то просто звів би на цей трактирчик дощ з вогню та сірки. Або прихлопнув би його гігантським метеоритом. Чи там кометою… Чи пробудив би під трактирчиком вулкан… Як казав Мюллер: «Просто і зі смаком».

Звідси висновок: ніяку віру в людство Бог не втратив — він випробовував своїх архангелів — Михаїла і Гавриїла! В даному контексті Гавриїл педантично виконує «букву» Божого наказу, Михаїл же мислить креативно і виконує не «букву», але «дух» наказу Всевишнього! Цього й домагався Бог. А людство… Ні, віру в людство Він не втрачав. Просто провів тих, кого піддав випробуванню, по лезу бритви, змушуючи «зомбі» відступати щоразу, як вони могли перемогти. От кого Він випробовував — то це двох архангелів! Саме вони й були центральними персонажами цієї малобюджетної трагікомедії.


Мою правоту підтверджує фінал. Гавриїл виконав «букву» Божого наказу, Михаїл — його «дух». Але кожен правий по-своєму. Тому в фіналі обидва архангели, потужно відмутузивши один одного, повертаються на Небо — бо обидва виконали Божий наказ в міру свого розуміння! Тому жоден не занепав. Ну, і з людством також нічого особливо небезпечного не сталося.

Випадкові Фільми