До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Легіон

Легіон

Цей фільм гарна ілюстрація до нашої дискусії про свободу вибору для ангелів.

Я думала, що малобюджетні фільми про Кінець Світу, Апокаліпсис та зомбі мене вже нічим не здивують, але не цього разу. Так тут класичний сюжет: група людей десь в пустелі намагається вижити під навалою зомбі. Усі по черзі гинуть, живими залишаються Він, Вона і Немовля. А по ходу сюжету постають питання:

Чи може Бог втратити віру?

Чи можна вчинити неправильно, але справедливо?

Чи можна виконати волю Бога, порушуючи Його наказ?...

Рік виходу фільму:
2010
Назва фільму мовою оригіналу або дубляжу (перекладу):
Legion
Анотація до фільму:

Слоган фільму: «І йде він із тисячами ангелів своїх сотворити суд над усіма. І ім'я їм… »

Втративши віру в людей, Бог вирішив влаштувати Армагеддон, пославши на землю армію ангелів, які повинні стерти людство з лиця Землі. За кілька днів до Різдва милосердний Архангел Михаїл приземляється у Лос-Анджелесі для своєї всемогутньої місії. Він єдиний хто встає проти волі Бога, вирішивши допомогти людям ...

Трейлер фільму:

трейлер російською


трейлер англійською

Перегляд фільму:

На Ютубі я знайшла лише цей варіант поганої якості й з російською озвучкою, але в неті є український переклад і хороша якість.


оригінал

+1
13:56
259
RSS
19:01
+1
Дякую, Дзвінко, за твої труди!
02:26
+1
Нарешті подивився цей фільм. Щоправда, не через Ютуб (там якість паршива, майже не видно дрібних деталей), а на «Кинопоиске». Що сказати?..

А по ходу сюжету постають питання:
Чи може Бог втратити віру?
Чи можна вчинити неправильно, але справедливо?
Чи можна виконати волю Бога, порушуючи Його наказ?...

Відверто кажучи, ці запитання не «постають по ходу сюжету» — просто їх ставить режисер фільму. А це трохи різні речі. Бо митець може ставити ті запитання, які йому заманеться поставити. Як-от Андрій Макаревич теж ставить запитання про «богополишеність» того, що зараз має назву «Русский мир», в оцій пісні:


У нього теж відбувається зустріч з якоюсь низькою темною сутністю — і тим не менш, цю сутність він чомусь називає «Богом», а також припускає втрату цим «Богом» сили, знання та віри… Але ж то є всього лише точка зору автора — Андрія Макаревича! І це аж ніяк не означає, що справжній (не пісенний) Бог втратив усе це…

А отже, мало поставити запитання — треба надати глядачам можливість їх відчути! А з цим в фільмі кепсько. Особисто я з сюжетної точки зору передбачав наперед близько половини сюжетних ходів — ІМХО, це засвідчує слабкість стрічки. В нашому ж контексті я очікував, коли «вбитий» Михаїл воскресне — і він таки воскрес в останній момент, аби захистити трійцю людей: Його, Її та Немовля.
Ooops!!!
Отже, архангел Гавриїл не розумів, що відрізання крильців не замінить янгольської природи Михаїла на людську?! Тоді про яку достовірність можна говорити?! Адже Гавриїл є архангелом, він-то в янгольській природі мусить бути обізнаним… Якщо ж не розбирається — я не вірю й решті запитань, поставлених режисером. Якось воно несерйозно…

Отже, мені уявляється дещо інша версія. Зверніть увагу, що ця череда «янголів», призначених знищити людство, поводиться доволі тупо: відступає саме в той момент, коли треба натиснути. Тим самим оточеним людям дається шанс передихнути, перегрупувати сили. Та чого там говорити?! Якщо вся «фішка» була в знищенні майбутньої мамуні, яка не встигла розродитися — був ще 1001 спосіб зробити це, не використовуючи потоп (а така Божа обіцянка зафіксована в Книзі Буття — див. Бут. 9:11) чи армію «зомбі» з кумедними «акулячими зубами». Наприклад, якби я був Всемогутнім, то просто звів би на цей трактирчик дощ з вогню та сірки. Або прихлопнув би його гігантським метеоритом. Чи там кометою… Чи пробудив би під трактирчиком вулкан… Як казав Мюллер: «Просто і зі смаком».

Звідси висновок: ніяку віру в людство Бог не втратив — він випробовував своїх архангелів — Михаїла і Гавриїла! В даному контексті Гавриїл педантично виконує «букву» Божого наказу, Михаїл же мислить креативно і виконує не «букву», але «дух» наказу Всевишнього! Цього й домагався Бог. А людство… Ні, віру в людство Він не втрачав. Просто провів тих, кого піддав випробуванню, по лезу бритви, змушуючи «зомбі» відступати щоразу, як вони могли перемогти. От кого Він випробовував — то це двох архангелів! Саме вони й були центральними персонажами цієї малобюджетної трагікомедії.


Мою правоту підтверджує фінал. Гавриїл виконав «букву» Божого наказу, Михаїл — його «дух». Але кожен правий по-своєму. Тому в фіналі обидва архангели, потужно відмутузивши один одного, повертаються на Небо — бо обидва виконали Божий наказ в міру свого розуміння! Тому жоден не занепав. Ну, і з людством також нічого особливо небезпечного не сталося.

Випадкові Фільми