Темпл Грандін

Темпл Грандін

Хороший фільм, який дозволяє зануритися в чужий внутрішній світ з великими особливостями. А може він прояснить комусь і власні поведінкові реакції. Так було і в мене.

А пану Анатолію напевно сподобається «обнімальна машина» і наукове підтвердження необхідності обіймів.

Рік виходу фільму:
2 010
Назва фільму мовою оригіналу або дубляжу (перекладу):
Temple Grandin
Анотація до фільму:

Слоган фільму: «Autism gave her a vision. She gave it a voice». «Аутизм дав їй бачення. Вона його озвучила.»

У драмі описується дитинство і юність Темпл Грандін, жінки-аутиста, що присвятила себе вивченню душевних станів і поведінкових особливостей як тварин, так і людей з проблемами соціальної адаптації. Завдяки невтомній вірі рідних, друзів і вчителів, Темпл подолала майже безнадійні внутрішні і зовнішні бар'єри, зробила блискучу наукову кар'єру, написала безліч робіт по психології і зоотехніці, втіливши свої знання в цілий ряд винаходів, які отримали широке використання в обох сферах.

Трейлер фільму:
+2
01:07
1182
RSS
08:43
+1
Дякую, Дзвінко. Бач, і за ОБІЙМИ пам'ятаєш. Хай-но подивлюся це кіно. Аутисти — це інший світ. А скільки їх серед нас?
В різних країнах є різні методи визначення і відповідно різна статистика. Кількість коливається в межах від 1/10 000 до 1/63.
Більше тут
19:58
+2
Ох і багато ж! Дякую, Дзвінко.
11:54
+2
О, нарешті переглянув фільм…
Якщо чесно, то довго не міг врубитися, в чому фішка?! Бо я теж мислю образами і все намагаюся співставити з усім, як героїня цього фільму. Приклади ви всі можете бачити на Світочі:
1. саме я співвідніс Піраміду Маслоу і шкалу вібрацій:
Дві піраміди
2. буквально перед переглядом цієї стрічки я співставив дві різні шкали вібрацій з двох схожих статей:
Дві шкали вібрацій
Це те, що перед очима завсідників Світоча… А по життю у мене таких прикладів — море! Наприклад, презентуючи наш з дружиною роман «Кинджал проти шаблі», я розповів про виявлену мною концептуальну нестиковку в біографії Роксолани:
— з одного боку, загальноприйнята дата її народження — 1506 рік;
— з іншого боку, цитоване всюди положення, що в рік продажу Насті Лісовської у власність Ібрагім-паші (1520 рік) їй виповнилося 16…
Я помітив цю нестиковку, що дозволило нам зсунути дату народження Роксолани на 1503 рік… і зробити її мамою Байди Вишневецького.
Отже, я мислю образами.
Більш того, абстрактними образами вміють мислити всі люди…
Саме тому я дуже довго не міг врубитися, в чому особливість поведінки Темпл Грандін?! В тому, що вона радісно повідомила тіточці: «Кінь нас бачить!» — щойно побачила його широко розставлені очі?! Теж мені відкрила Америку через кватирку! Кінь — травоїдний, людина — хижак:

Врубився в тему я лише десь на 1/3 фільму:
1. насправді у Темпл Грандін було відсутнє абстрактне мислення як таке (тому їй не давалися математика і французька мова, вона не розуміла «тонкого» світу та ін.);
2. от що у неї було феноменальним, то це максимальна відкритість всіх каналів інформування вкупі (!!!) з феноменальною пам'яттю;
3. через діагностовану лікарями хворобу з нею всі панькалися, тому вона мала нахабство тицяти всім в очі свої самоочевидні «відкриття» — і на них таки звертали увагу… Але біда в тому, що відсоток справжніх відкриттів (а не «відкриттів» в лапках) був відносно невисоким. Ну, це у всіх так.
Що ж до відмінностей між нею та іншими людьми…
Моя (ну, наприклад...) відмінність від неї в тому, що моя пам'ять все ж таки працює більш вибірково: у Темпл Грандін переважна більшість деталей з «короткої» пам'яті перекочовувало в «довготривалу» — тому вона пам'ятала, наприклад, все своє взуття і всі особливості взуття оточуючих та ін. Я так не можу. Саме через цю особливість у неї в певних ситуаціях (наприклад, в студентській їдальні, де повно народу) виникала паніка, у мене ж не виникала — все через інформаційне перевантаження її аутичного мозку…
Або перед розсувними дверима мозок миттєво підкидав їй асоціацію з гільйотиною, у мене ж асоціація простіша — радянський турнікет в метро (теж може довбанути — але його можна «надурити»):

Коротше, ледь врубився в тему.


Натомість безсумнівний плюс — дуже добре підібрані актори!
Мама і донька…
12:13
+2
Ах, так: щодо «обіймальної машини»…
РыдалЪ!!! ©
Дуже невміла, дуже кострубата спроба хижака-людини імітувати поведінку жертви-тварини!!! Темпл Грандін в ролі корови?!

Облиште, прошу!!!
Очевидно, вона не бачила жодної живої кішки — що трохи дивно… Бо корову силоміць заганяли в замкнений простір, тоді як кішки просто обожнюють самостійно (!!!) заповзати до першої-ліпшої коробки:
А за відсутності коробок залазять в будь-який предмет, що обмежує довколишній простір:


Тож ця бідолашна дівчина зовсім не імітувала коров'ячу поведінку… Точніше, вперше вона побачила не кішку, яка добровільно втискається у маленьку коробочку або ж «наливається» до вази. Вона побачила, як хижаки-люди силоміць «втискають» корову в «машину», й хижацький (читайте «котячий») інстинкт Темпл Грандін вирвався назовні… та змусив її ставити себе на місце корови!!!
І так, вона ще й яка хижачка!!!
Бо її просторікування про жорстокість природи, про те, що краще померти на скотобійні, ніж від кігтів лева та ін. видають її хижу природу.
Та й заява, що вона буцімто повсякчасно їла бичачі яйця на фермі тітки…

Це заявила дівчина, яка принципово харчувалася виключно желе та пудингами!..

Хижачка.
Схибнута на всю голову кішка.

Могла би з тим самим успіхом ховатися під ліжко або під ковдру! Але повна відсутність абстрактного мислення завадила їй спіймати кайф від лежання під ковдрою:Хоча такий момент в фільмі є…

UPD. Мені навіть здається, що Темпл Грандін страждала на одну з форм агорафобії — боязні відкритого простору (це протилежність клаустрофобії — боязні замкненого простору).
15:36
+2
Ще трохи подумав.
І дійшов несподіваного висновку: коли в фільмі стверджують «Темпл Грандін мислить образами» — це чи то грандіозна помилка, чи то грандіозна профанація! Бо саме образами вона не вміє мислити!!! У неї мислення не абстрактне, але на 100% конкретне. Варто їй щось побачити чи почути, як пам'ять видає зі «сховища» всі (!!!) асоціації з побаченим і почутим. Пам'ятаєте, як на абстрактне, образне словосполучення «двері в майбутнє» у неї виникала миттєва асоціація з усіма конкретними дверима, колись побаченими в житті?! Себто, для Темпл Грандін не існує абстрактної двері, «двері як образа». «Абстрактні двері» для неї замінюються всім масивом дверей, бачених колись в житті. Перепрошую, це що завгодно, але не абстрактний образ дверей!!!
Швидше, це асоціативне мислення.
Так само для неї не існувало абстрактного французького слова, через яке вона дістала прізвисько «французька рибка» — у неї перед очима постійно спливав конкретний образ «вугра, який їсть»!!! Знов-таки, я тут бачу унікально перерозвинене асоціативне мислення (як в дитячій грі «що на що схоже») й абсолютну відсутність мислення образного.
І дійшов несподіваного висновку: коли в фільмі стверджують «Темпл Грандін мислить образами» — це чи то грандіозна помилка, чи то грандіозна профанація! Бо саме образами вона не вміє мислити!!!

Можливо там не точний переклад. Темпл мислить не «образами» а «картинками». Це як велике сховище фотографій і малюнків замість слів.
Так! Мислить «картинками» — це значно точніше. Я теж часто бачу «картинку» — якось навіть розповідав в приватному порядку Анатолію, як мені вдалося чітко й міттєво розв'язати «картинкою» підступне завдання, на яке мене намагався підловити троюрідний дядько зі Львова. Чим він був неабияк вражений, бо на цю задачку «ловилися» навіть академіки, а якогось старшокласника йому впіймати не вдалося.

P.S. Відчуваю, що треба розібратися з типами мислення… Бо через термінологічну плутанину можна розвести диспут на порожньому місці.
21:58
+2
А якже ж ти переглянув фільм, коли тут є лиш посилання на його трейлер?
Божечки! Ото всі проблеми були б такого рівня, як ця
Відкриваєш пошуковик GOOGLE.
Забиваєш в рядок пошуку «Тэмпл Грандин 2010 смотреть онлайн» чи щось подібне.
Тобі випадає ряд результатів.
В залежності від плагінів, встановлених у тебе на комп'ютері, обираєш ресурс і переглядаєш кіно.

Все простіше від 2х2=4

У мене вийшло переглянути тут.
Загалом, я полюбляю Кіного, але мій друг і фанат моєї фантастики, який допомагає лікувати мені всяку вірусню, яку я неодмінно підхоплюю в процесі пошуку різних матеріалів, повимикав майже усі плагіни, й Кіного у мене не запускається…
23:42
+1
До речі, знайшов класний ролик з роздратованою кішкою:

Ось вам 1:1 психопатична реакція Темпл Грандін на спробу її обійняти!!!
Кажу ж: вона ніяка не «корова» — вона є схибнутою хижою дратівливою «кішкою»!!!
Й реакції у неї суто котячі!!!
Хижі!!!

Випадкові Фільми