УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Арман Цибульський

Розмови про те, наскільки «російськомовним» важко заговорити українською, вже нав'язла в зубах і набила оскомину. Тим не менш, є і протилежні приклади...

Є такий письменник і відеоблогер — Арман Цибульський. Родом він з Санкт-Петербурга, після початку гібридної (як каже друг Анатолій — «хитрої») війни Росії проти України з метою розвіяти міфи кремлівських пропагандистів про нас регулярно приїздив сюди й подорожував різними українськими регіонами на автівці з російськими номерами. Причому возив із собою малолітнього сина!

Перелам стався в листопаді 2018 року після відкритого нападу російських кораблів на українські в нейтральних водах поблизу входу в Керченську протоку. Тоді Арман Цибульський заявив, що терміново закриває проект «Подорожі Україною на автівці з російськими номерами» й разом з сім'єю (з дружиною і сином) перебирається на постійне місце проживання до Києва. Але мало того: він поставив собі за мету оволодіти розмовною українською мовою! Для чого навіть найняв репетитора!.. Ось відео від 7 грудня 2018 року, де він про все це розповідає:

Хоч я не Ліна Костенко (книжки якої репетитор порекомендував Арману для вивчення мови), однак і 3 свої книжки я йому теж подарував...

Отак він розмовляв українською в відео від 18 січня 2019 року:

А ось сьогоднішнє (від 8 лютого 2019 року) відео, вивішене Арманом Цибульським пару годин тому. Оцініть мовний прогрес:

Цікаво спостерігати за його зусиллями. Цікаво, як воно буде далі...

Джерело матеріалу:
+1
00:24
1094
RSS
00:27
+2
Дуже цікавий чоловік! _ангел
14:48
+2
Молодець цей Арман. Глибини української ще не досліджені. Академік Потебня стверджував, що українська є основою для ВСІХ мов індо-європейської групи. Коли є шана до народу, серед якого проживаєш, то виникає й потреба опанувати його мову і культуру. На жаль, у більшості росіян в характері є потреба у приниженні і поневоленні сусідніх народів. Арман — це щасливий виняток.
17:12 (відредаговано)
+1
У нього якісь предки вийшли з України. Мабуть, на рівні дідів-прадідів. Про це можна судити хоча б за прізвищем. У мене, наприклад, була однокласниця — Ганна Цибульська:


Її однофамілець Арман теж підтверджував що до СПб якісь його предки прибули з українських земель. Отож зараз у нього відбувається процес повернення до власних коренів! Він починає спілкуватися з духами української землі на несвідомому рівні — отож я чудово розумію, що він відчуває! Це немовби крила за спиною виростають!!!
_ангел
Тим паче, його дружина Рубіна Цибульська є астрологом з ромським корінням. Свого часу вона брала участь в «Битві екстрасенсів» (14 сезон). Отож там сім'я непроста…
Ага. Це той рідкісний випадок росіянина-поліглота. Він сам зізнався, що вже знає англійську, німецьку і румунську. Такому вивчити українську не важко.
Але є відмінність! І не тільки та відмінність, що у нього українське коріння. Але й та, що вивчаючи українську, він почав робити «дивні відкриття» — чого не ставалося в процесі вивчення інших мов.
_ангел
Я вже писав, що сталося зі мною та з моєю творчістю, коли я став писати художні твори українською. Нічого подібного я не відчував, вивчаючи англійську або ази чеської — бо це було, так би мовити, заради спілкування. І коли під час поїздки до Брюсселю я разом з іншими колегами-журналістами «входив» у польську мову, нічого особливого зі мною не сталося…
_божевільний
Натомість відвідуючи ульпан заради вивчення івриту бодай у першому наближенні, я раптом… почав писати вірші на івриті!!! Я по життю — кондовий прозаїк, вірші з мене «вилітають» дуже рідко. Переважно це стається, коли по ходу чергового роману потрібна якась фольклорна стилізація. Іноді виходять пародії чи наслідування. Але не більше… Коротше, я кондовий прозаїк, а не поет, і в поети не пхаюся. І навіть не думаю. Але коли вивчав іврит — поезія з мене, як-то кажуть, поперла так, що аж страшно! Не те щоб вишукана, навпаки жартівлива й простенька — зате з будь-якого приводу!!! І навіть без особливого приводу також…
_божевільний
Припинилося все раптово, коли я дістав мою Олену віршиками про неї. Тоді вона сказала просто: «Припини це вже нарешті!» — й мій горопашний внутрішній "івритомовний поет" вмить послухався її та замовкнув назавжди…
_вибачаюсь
Звідси висновок: з людиною може статися щось особливе, тільки коли вона вивчає мови своїх предків! Хто б що не казав, але ота сама генетична пам'ять таки існує. І коли людина оволодіває мовою своїх предків, вона починає розмовляти зі своїм родом на багато поколінь назад, з духами своєї землі… От саме це й відбувається зараз з Арманом, наскільки я можу зрозуміти!..