УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Переводити стрілки чи ні?!

Україна за прикладом Європейського Союзу могла б відмовитися від переведення стрілок годинника на літній і зимовий час.

Таку думку висловив в ефірі ObozTV експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев. За його словами, на сьогоднішній день немає розрахунків, які б підтверджували доцільність переведення стрілок.

«Раніше були проблеми з нестачею електроенергії в пікові години. Для цього треба було зміщувати пікові години, розтягувати їх на кілька годин вранці та ввечері. Зараз такої проблеми немає», – пояснив експерт.

«Людиноцентрична політика, яка реалізується в країнах Європейського Союзу, полягає в тому, що, коли зміщуються години, це фізіологічно шкодить людині. Виходячи з цієї тези, людина ставиться вище питань економії електроенергії», – додав він.

Джерело матеріалу:
+1
10:46
208
RSS
10:51
+2
Особисто на мене переведення стрілок двічі на рік впливає погано. _шкодую
22:34
+2
А який час є правильним: літній, чи зимовий?
Що означає «правильний час»?! _здивований
По ідеї, природним є астрономічний час, він збігається з зимовим.
Але і ти, і я народилися за "декретним" часом — він збігається з літнім.
Отже, що таке "норма"?!
Я краще почуваюся за зимовим — природним часом.
_вибачаюсь
А як ти — не знаю…
Мій організм так звик до зміни часу, що за кілька тижнів до переведення стрілок, я починаю прокидатися раніше — зараз, на весну, або пізніше — восени.
Природнім часом є той, коли о півдні сонце в зеніті, найвище над горизонтом. Для Києва це теперішній «зимовий» час. Але Україна досить велика країна. І на її краях час відрізняється. Для Львова полудень настає о 12.35, а в Донецьку — об 11.40.
Ми ж не будемо в кожній області окремо час регулювати? От і вибрали середній київський.
01:25 (відредаговано)
+2
Ну так! Україна живе «за київським часом». _чудово

Мій організм так звик до зміни часу, що за кілька тижнів до переведення стрілок, я починаю прокидатися раніше — зараз, на весну, або пізніше — восени.

У мене те саме, але це не означає, що я комфортно почуваюся «за літнім часом». Навпаки, ціле півріччя я почуваюся трохи знервовано.
12:10
+2
І мені подобається нинішній зимовий час, коли на Київщині полудень о 12=00. Колись ми взагалі жили за московським часом, а це на годину вперед. Тобто до незалежності полудень був о 13=00.
Це і був радянський декретний час, бо за СРСР хоч в Києві, хоч в Москві, хоч в Петропавловську-Камчатському полудень наставав о 13:00, а не о 12:00. Стрілки годинників переводилися вперед на 1 годину по всій території СРСР.
Оскільки я — сова, і спати лягаю досить пізно, то мені більше підходить літній час, бо тоді темніє пізніше.
13:01
+1
Усе, переводимо стрілки! Та ще й під вибори...
_шкодую
У 2019 році годинники на літній час переведуть в останню неділю березня — з 30 на 31 число о 03:00. Особливо уважними варто бути тим, хто планує у цей день подорож — 31 березня весь транспорт буде курсувати вже за літнім часом.