УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

НеБОМЖ Лесі Українки

На веб-ресурсі "Літературний форум" сьогодні оприлюднено нарис "НеБОМЖ ЛЕСІ УКРАЇНКИ" (оригінальна авторська назва — «Друг мій бомж»), що являє собою мої спогади про Петра Амосовича Заруденського — колишнього лікаря, який через прикрий збіг життєвих обставин зробився безхатченком. В останні роки життя Петро Амосович, фактично, став "Іваном Ядловським №2", взявши на себе добровільну місію по догляду за могилою Лесі Українки… і при цьому фактично живучи на київських вулицях.

Для прочитання на сайті виставлений перший розділ мемуарів. Щоб прочитати решту тексту, треба скачати (за посиланням на «Літературному форумі») прикріплений DOC-файл.

До речі, Петро Амосович став прототипом одного з героїв нашої з дружиною літературної епопеї «101 рік України» — Назара Дунця з Бакоти. Отож кожному, хто хоче співвіднести художній твір з документальними мемуарами — рекомендую!..

0
16:56
197
RSS
17:09
+1
_ангел Я дуже вдячний Петрові Амосовичу за те, що він був у моєму житті!.. _ангел Хоча наші зустрічі не були частими, тим не менш, ми багато про що встигли переговорити. Зокрема, виявилося, що наші життя перетнулися ще тоді, коли мене навіть на світі не було — під час Куренівської трагедії…
18:42
+1
Так гарно одягнений чоловік… і з віником. Та ще й безхатченко. Оце життєва трагедія…
Був палким прихильником творчості Лесі Українки.
А ще інші люди знали його як постійного учасника різноманітних «правих» мітингів. Відзивалися про нього, як про безвідмовного, дуже свідомого й дисциплінованого, готового чергувати, наглядати, носити, роздавати… Загалом, виконувати будь-яку роботу! От тільки ці люди не знали, що після всіх тих заходів він йде ночувати на вулицю… І що час від часу йому самому дуже потрібна допомога.
А я знав…
_шкодую
Про те й мої «душевні записки».