УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Пам’ятник Сагайдачному розстріляли невідомі

Кулі зрешетили герб Петра Конашевича-Сагайдачного, а киркою, схоже, пам’ятник намагалися розбити навпіл. Коли саме невідомими мерзотниками скоєно акт вандалізму – точно невідомо, про надзвичайну подію повідомив випадковий подорожуючий сьогодні, 1 квітня. На жаль, це не жарт у «День сміху» – повідомлення супроводжувалося серією фото.

«Наразі ще рано говорити, хто це міг скоїти, – говорить директор ДІКЗ «Трахтемирів» Тарас Теліженко. – Точно знаю одне – стріляли і били пам’ятник ті, хто люто ненавидить усе українське. Але ж не росіяни це десант у Трахтемирові висаджували – біснувалися швидше за все «українці» за паспортом, але безродні за своєю натурою «малороси».

Такі примітиви зазвичай уявлення не мають про історію. Але, самі того не підозрюючи, вони перетворили на реально «бойовий» пам’ятник, який встановлено на честь 400-річчя перемоги над московитами. А війна з одвічними ворогами України, як відомо, триває і досі…», – говорить Тарас Теліженко. Директор заповідника знає, про що каже – ще зовсім недавно він і сам воював на Сході у складі 128-ї гірсько-піхотної бригади.

Його підтримує і скульптор пам’ятника Роман Турецький: «Для пам’ятника такого типу ушкодження – це як шрами для воїна. Дуріють – значить пам’ятник їм справді «небайдужий», бо правдивий і зачіпає за живе…»

Автор:
Ярослав ЗВЕНИГОРА, фото Йогана КАНЮКА
Джерело матеріалу:
+2
22:16
189
RSS
22:32
+2
Сволота…
Скільки ще диких людей бродить по нашій землі?
До речі, до нас на прес-конференцію проекту «Спадок предків» прийшли двоє «донецьких». Спочатку один мені намагався довести, що я не знаю історію України, а під кінець скотився на завуальовану погрозу. На архівному (без купюр) відео це є — просто я не став усе в Ютуб викладати. Бо навіщо?..
_крутий
А може варто? Зробити окремий ролик, щоб вони стали «популярними». Чим більше людей буде їх впізнавати в обличчя, тим менше у них буде шансів шкодити і псувати всім настрій.
На жаль, на камеру вони не зафіксовані — тільки голоси чутно. Камера знімала нас. Тих, хто презентував проект. Тому в обличчя їх не впізнаватимуть… Але голоси записані чітко.
22:30
+2
А чого, могла це зробити і ДРГ з Московії. Вони ж і досі вважають нашу землю своєю.
Найшвидше, все ж таки місцева «вата»… _шкодую Втім, сподіваюся, слідство покаже.