УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Вперед назад до УПЦ КП?!

Церковний конфлікт став очевидним і переходить у публічну площину.


Київський патріархат усе ще існує – принаймні, так вважає колишній його очільник Філарет. Про це він заявив у ексклюзивному інтерв’ю ТСН.


Напередодні у ЗМІ з’явилися копії запрошень на зустріч за підписом Філарета, зроблені на бланках Київського патріархату, розпущеного ще у грудні перед об’єднавчим собором. Такі запрошення отримали майже всі єпископи ПЦУ, а деякі виклали документи у соцмережі. Філарет запрошує церковних високопосадовців на так звану братню бесіду. За інформацією ТСН, він збирає архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би Філарет волів сам очолити.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив, що його на цю зустріч не запрошували. При цьому владика визнав, що конфлікт є – із Філаретом, який після розпуску Київського патріархату є «почесним патріархом», з моменту утворення Помісної церкви вони жодного разу не правили службу разом.

На думку Епіфанія, навіть розмови про повернення у минуле – згубні для церкви, оскільки ведуть назад в ізоляцію. «Говорити зараз про якесь повернення недоречно. Ми повинні говорити про наше майбутнє, про нашу єдність. Тому що у майбутньому ми повинні ще багато зробити задля того, щоб ця церква була визнана з боку інших помісних православних церков. Якщо ми повертаємося у минуле – автоматично це шлях в нікуди, це шлях в ізоляцію, це повернення до того стану, у якому ми перебували до 11 жовтня, до відповідних рішень з боку Константинопольського патріархату», — наголосив митрополит Київський і всієї України.

Джерело матеріалу:
+1
01:08
191
RSS
01:12
+2
Оскільки це «перша ластівка», розміщую матеріал в МініДописах: а раптом це фейк?! Бо буде шкода зіпсованої стрічки блогів. Але якщо це правда… Тоді ще буде «весело» і на церковному фронті.
_ангел _ангел _ангел
04:19
+2
Згоден із Епіфанієм.
01:19 (відредаговано)
+2
До речі, тепер у нас на Світочі — рівно 150 міні-дописів!
Тоді як кількість дописів у блогах стрімко наближається до 1500…
Але рубрика «МініДописи» існує всього лише рік! І такий темп розвитку…
Отже, вона виявилася корисною.
Велика подяка нашому шановному Модератору!
04:16
+2
Може 150 мінідописів?
Так, авжеж! _ура
11:00
+1
Якщо діяльність Православної церкви України не буде відповідати статуту, то у неї можуть виникнути проблеми, однак забирати в неї томос Константинополь відразу ж не стане. Таку думку висловив «Главреду» релігієзнавець Руслан Халіков, коментуючи інформацію про конфлікт між Філаретом та Єпіфанієм.
12:43 (відредаговано)
+1
Всі ці розмови про розкол в новоствореній ПЦУ — це ще одна палка в колеса нового президента.
Наші політичні реалії чим раз то більше нагадують кіно. Вся передвиборча кампанія була схожа на "Людину року", а теперішня ситуація перетворюється на "Прокажену", бо Зеленський відмовився грати фінал за голівудським сценарієм, а сенарій «Слуги народу» наших політиків не влаштовує.
Чому ж?! 3-тя серія 3-го сезону «Слуги народу» завершується тим, що народ «скинувся» своїми власними грішми та коштовностями на те, щоб віддати борги МВФ раз і назавжди.


Дехто з блогерів одразу ж зазначив, що це — «блакитна мрія» Коломойського: обдерти Україну як липку, щоб український народ скинувся йому на компенсацію за «Приватбанк»…
_дідько _дідько _дідько
Отож все за сценарієм «Слуги народу»!