УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Невідома речовина на Місяці

Під найбільшим кратером Місяця знайшли величезну кількість невідомої речовини. Вчені припускають, що це поклади металу від стародавнього астероїда, який врізався в Місяць.


Як пише Phys.org, вчені з Університету Бейлор в Техасі виявили, що під кратером, шириною в 2000 км, знаходиться величезна кількість щільної речовини. Ймовірно, аномалія являє собою поклади металу від астероїда, який давно врізався в Місяць і залишився прямо під кратером.

За допомогою комп'ютерної симуляції фахівці підрахували, що сталь залізо і нікель, які формували ядро астероїда, розсіялися у верхньому шарі мантії Місяця, і зараз являють собою величезний шматок металу, «у п'ять разів більше, ніж острів Гаваї».

Інша теорія вчених з приводу знайденої аномальної речовини свідчить, що під кратером знаходяться щільні оксиди, які затвердевали протягом мільярдів років, з тих пір як поверхня Місяця ще була розплавленою.

Джерело матеріалу:
+2
12:51
213
RSS
12:56
+3
Це передрук, отож літредактуру тексту я не робив, окрім заміни «сталі» (?!) на «залізо».
16:36 (відредаговано)
+3
Може й так. Щось не віриться, що кратер має діаметр 2000 км. Це співвимірно із діаметром Місяця (3474,2 км).
В англомовному оригіналі:

The crater itself is oval-shaped, as wide as 2,000 kilometers—roughly the distance between Waco, Texas, and Washington, D.C.

Переклад:

Сам кратер має овальну форму, завширшки до 2000 кілометрів — це приблизна відстань між Вако, Техас і Вашингтоном, округ Колумбія.

_не_знаю