До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Невідома речовина на Місяці

Під найбільшим кратером Місяця знайшли величезну кількість невідомої речовини. Вчені припускають, що це поклади металу від стародавнього астероїда, який врізався в Місяць.


Як пише Phys.org, вчені з Університету Бейлор в Техасі виявили, що під кратером, шириною в 2000 км, знаходиться величезна кількість щільної речовини. Ймовірно, аномалія являє собою поклади металу від астероїда, який давно врізався в Місяць і залишився прямо під кратером.

За допомогою комп'ютерної симуляції фахівці підрахували, що сталь залізо і нікель, які формували ядро астероїда, розсіялися у верхньому шарі мантії Місяця, і зараз являють собою величезний шматок металу, «у п'ять разів більше, ніж острів Гаваї».

Інша теорія вчених з приводу знайденої аномальної речовини свідчить, що під кратером знаходяться щільні оксиди, які затвердевали протягом мільярдів років, з тих пір як поверхня Місяця ще була розплавленою.

Джерело матеріалу:
+2
12:51
42
RSS
12:56
+2
Це передрук, отож літредактуру тексту я не робив, окрім заміни «сталі» (?!) на «залізо».
16:36 (відредаговано)
+2
Може й так. Щось не віриться, що кратер має діаметр 2000 км. Це співвимірно із діаметром Місяця (3474,2 км).
В англомовному оригіналі:

The crater itself is oval-shaped, as wide as 2,000 kilometers—roughly the distance between Waco, Texas, and Washington, D.C.

Переклад:

Сам кратер має овальну форму, завширшки до 2000 кілометрів — це приблизна відстань між Вако, Техас і Вашингтоном, округ Колумбія.

_не_знаю