УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Хто я

Притча.

— Майстре, ти казав, що якщо я пізнаю хто я, то стану мудрим, але як це зробити?
— Для початку забери у людей право вирішувати хто ти.
— Як це, Майстре?
— Один тобі скаже, що ти поганий, ти повіриш йому і засмутишся. Інший тобі скаже, що ти хороший, і ти зрадієш. Тебе хвалять або лають, вірять тобі або зраджують.

Поки в них є право вирішувати хто ти, або який ти, тобі не знайти себе. Забери у них це право. І в мене також.

Джерело матеріалу:
+4
17:47
160
RSS
23:15
+2
Хвалу и клевету приемли равнодушно
И не оспаривай глупца!

(Пушкин)
08:18
+2
Забрати в людей право оцінки іншого неможливо. Можна тільки це постійне оцінювання ігнорувати. Але чи це є правильним?
В усьому треба знати міру. Отож враховувати оцінки інших людей потрібно (все ж таки людина — істота соціальна), вле не варто повністю залежати від зовнішніх оцінок. Принаймні з двох причин:
1. Іноді недоброзичливці надаватимуть тобі апріорі занижену оцінку — просто щоб «опустити» нижче свого власного рівня.
2. Іноді ти можеш потрапити в хворе токсичне середовище — а в очах хворих на голову людей здоровий чоловік виглядатиме моральним покручем.
_вибачаюсь
От хоча б виходячи з цих двох міркувань, зовнішню оцінку не завжди треба приймати з повною необмеженою довірою…
09:44
+3
«Якщо щастя людини залежить від когось іншого, значить ця людина ніколи не буде щасливою». Так що приділяти увагу можна, але внутрішньо пропускати через себе не варто. Краще прислухатись до свого Внутрішнього Я. Але ось проблема _посмішка Внутрішнє Я не надає оцінки типу «ти — хороший», «ти — поганий». Це тільки інші люди можуть займатись такими дурницями.

А взагалі-то, думаю, якщо вже порівнювати і оцінювати, то варто користуватись правилом «Порівнювати себе сьогоднішнього можна тільки з собою вчорашнім» і ні з ким іншим.
Внутрішнє Я не надає оцінки типу «ти — хороший», «ти — поганий». Це тільки інші люди можуть займатись такими дурницями.

Абсолютно вірно! Бо оцінка в категоріях «добро — зло», «хороший — поганий» — це аж надто людське. Оцінювання в таких категоріях потрібно всіляко уникати.
11:43
+3
Можна й так, друже Доброславе. Це я постійно й кажу: українці; порівнюйте своє теперішнє життя із колишнім: як нам жилося 20, 30, 40, 50+ років тому. І не нарікайте.