Цитата з книги "Голем XIV" Станіслава Лема

«Volenti non fit iniuria — Хто виявив згоду, тому не діється кривда.»

«Подорожуючи по кулі, її можна обходити навколо безкінечно, можна кружляти без меж, хоча куля, зрозуміло, скінченна. Також і думка, випущена у вибраному напрямку, не натрапляє на межі і починає кружляти у самовідбиттях. Саме це передчував Вітгенштейн, висловлюючи підозри, що безліч проблем філософії — це плутанина думки, як самоув'язнення, гудзи і гордієви вузли мови, а не світу. Так от, скінченність кулі може констатувати лише зовнішній спостерігач, себто у третьому вимірі щодо її двовимірного мандрівника, так скінченність горизонту думок може виявити тільки спостерігач, вищий у вимірі Розуму.»
«Бажаючи пізнати себе, людина змушена іти обхідними шляхами, мусить відкривати і досліджувати себе ззовні, інструментами і гіпотезами, позаяк справді безпосереднім вашим світом є зовнішній світ. Філософія тіла, повинна була ще в доанатомічні часи питати, чому це ваше тіло, слухаючись вас, трохи мовчить вам і бреше, чому воно ховається і захищається від вас, кожним чуттям чуйне щодо оточення, а щодо власника незрозуміло недовірливе. Адже пальцем ви відчуваєте кожну піщинку, чітко помічаєте зором розгалуження віддалених дерев, а розгалуження артерій власного серця ви не відчуваєте жодним чином, хоч би від цього залежало життя.»
«Нема земної віри без внутрішньої розфокусованості, яка в перекладі на логіку дорівнює суперечності.»

Автор:
Станіслав Лем
+2
23:49
163
RSS
14:57
+2
Справді, люди ходили по Землі і дійшли, що вона дуже велика, але плоска. Але знайшовся дивак-Ератосфен, який звернув увагу не лише на Землю, але й на Сонце. Вперше встановивши розміри Землі, він доказав, що вона хоч і куляста, але скінченна.