УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Про "червоні" держави

«Червона» (в термінах інтегральної динаміки) держава — це коли неформальні відносини повністю витіснили формальні інституції. Це держава, яка Манкур Олсон назвав «осілий бандит», а нинішні політологи — mafia state. «Червона» система (будь то компанія, інша організація або держава) виглядає зовсім не так, як написано у формальних документах (штатний розклад, статут, конституція тощо). «Червона» система тримається на одній людині, яка є гарантом неписаних правил і неформальних відносин. Саме з нею всі домовляються про те, хто чим володіє, чим займається і що має. Тут немає місця деперсоналізованним процесам, постійним ролям, довгостроковому плануванню. Така система майже ніколи не переживає свого власника (не ставлю тут лапок).

Автор:
Валерій Пекар
Джерело матеріалу:
+2
09:51
226
RSS
12:25
+1
Така система майже ніколи не переживає свого власника

Угу, угу… Саме тому такий «власник» з часом має стати віртуальним. Це буде або нескінченна черга двійників, які зображуватимуть «вічно живого», або загалом віртуальний «Великий Брат», як у Джорджа Орвелла. Бо за таких умов («вічно живий» власник) «червона» держава не розвалиться ніколи
_не_знаю
До речі, «пролонгувати» життя єдиного «власника» намагалися віддавна. На цю тему Акіро Куросава колись зняв геніальну стрічку "Тінь воїна". На жаль, на Ютубі вона висить лише оригінальною — японською мовою:
_шкодую _шкодую _шкодую