УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Шлях пізнання.

«Шляхом об'єктивного пізнання не можна вийти за межі уявлення, тобто явища. Таким чином, ми завжди будемо стояти перед зовнішньою стороною предметів. Але на противагу цій істині висувається інша — саме та, що ми не тільки суб'єкти, що пізнають, але, разом з тим, і самі належимо до істот, які пізнаються, що ми і самі річ в собі… Для нас відкрита дорога зсередини — як якийсь підземний хід, як якесь таємниче повідомлення, яке — майже шляхом зради — відразу вводить нас у фортецю, ту фортецю, захопити яку шляхом зовнішнього нападу було неможливо… у силу цього, ми повинні намагатися зрозуміти природу себе із себе самих, а не себе самих з природи».

Автор:
Шопенгауер
+2
11:06
251
RSS
16:08
+2
Молодець Шопенгауер, що додумався до цього! Але навіть це ще не все… _підморгую
22:07
+2
А що то таке це — все?
Окрім (1) об'єктивного пізнання і (2) самопізнання, існує ще одна можливість — (3) містичний шлях, пізнання через Боже одкровення. Щоправда, цей шлях не всі визнають, але що тут поробиш…
_не_знаю _вибачаюсь _не_знаю
16:37
+2
Десь я читав, що зі всіх 100% затрат на науку на вивчення людини виділяють жалюгідні 5%. А можна ж застосувати й САМОВИВЧЕННЯ, — на це й наголошує Шопенгауер.
5% — це ті, хто хочуть пізнати себе. 95% це до лямпи _шкодую