УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

АНГЛІЙСЬКА ЖОРСТОКІСТЬ (06.18)

Подивився на свою бібліотеку: щоб його почитати з годину. Взяв до рук книгу із серії ВЕРШИНИ СВІТОВОГО ПИСЬМЕНСТВА з назвою УТОПІЯ і МІСТО СОНЦЯ. Ви вже здогадалися, що першу написав Томас Мор, а другу Томмазо Кампанелла. Читаю вступне слово і натрапляю на неймовірну тодішню дикість, на вирок суду. Мор відмовився присягнути королю Генріху-8, як главі англійської церкви, і за це був звинувачений у державній зраді, засуджений і страчений у липні 1535 р. Ось той вирок: "Вернути засудженого в Тауер, звідти волочити по землі через усе лондонське Сіті в Тайберн. Там повісити його так,  щоб замучився мало не до смерті, зняти з петлі, поки він ще не вмер, відрізати статеві органи, розпороти живіт, вирвати і спалити нутрощі, Потім четвертувати його і прибити по одній чверті тіла над чотирма брамами Сіті, а голову виставити на лондонському мосту"

Король милостиво замінив цю кару простим відрубуванням голови. Ось такими жахіттями колись утримувалася ВЛАДА.

+2
14:47
226
RSS
00:44
+2
Це ще й середньовічні розваги. Кіно і телевізора тоді не винайшли, спецефекти використовувати було складніше. Отож подібні страти — це тогочасне середньовічне шоу нормального рівня жорстокості. На публічні страти ходили дивитися, немов на театральні вистави. Подробиці смерті того чи іншого страченого ще довго обговорювали між собою: яким чином хто поводився, наскільки професійно діяв кат, перебіг страти і т.ін.
_стежу
Більш того, хід процесу салемських відьом, наприклад, переконує, що деякі звинувачені самі на себе зводили наклеп. таким чином добиваючись засудження!!! Велика частина тих-таки салемських відьом, наприклад, вже заднім числом (після страти!!!) була виправдана. Навіщо ж їм було помирати лютою смертю, ганьбитися в очах натовпу?! Бо тут вдовольнялося їхнє почуття марнославства!!! Бо в реальному житті вони вели жалюгідне сіре існування, а тут раптом ставали об'єктами уваги гігантського натовпу! А те, що їх катували і страчували в не надто приємний спосіб… Ну, тут ще й садо-мазохістський комплекс, очевидно, відігравав свою роль!
_стежу
Отже, хоч в якому «рожевому» світлі бачиться нам іноді минуле, однак насправді людство пройшло через море крові та бруду, поки постала сяка-така сучасна цивілізація. Про це варто пам'ятати.
01:02
+2
І стосується це не тільки Англії, до речі. Візьми, наприклад, історію Петра І та Марії Гамільтон — або, по-простому, «Машки, дівки Гаментової». Взяти щойно відтяту катом голову своєї коханки, прочитати присутнім анатомічну лекцію, демонструючи перерубані органи тіла, потім поцілувати мертву голову у вуста й кинути під ноги… А ще потім зберігати у спирті голову «Машки Гаментової» та Вілліма Монса, брата своєї коханки "Ганни Монсихи" (цариці Кукуйської) — це як?..
_стежу
А як тобі загалом ідеальний древній світ?! Всі в захваті від Римської імперії. А про ті ж таки масові розп'яття знов забувають! Переможених повстанців Спартака, між іншим, розіп'яли вздовж Апієвої дороги. І всі, хто там проїжджав, насолоджувалися цим видовищем:
Масове розп'яття
01:10
+2
І «на закуску» — щоб не розслаблятися щодо України… Нагадаю, що один з класиків української літератури Іван Франко описав "Спалення опирів у с.Нагуєвичах в 1831 році". Хочеш цитату звідти? Ну, навскидку:

И пхнулы его другый разъ у огонь, и зновъ ланцюхомъ тягнуть. Винъ бигъ, щобы чымъ борше выхопытыся на другый бикъ, але на середыни огню зашпотався тай упавъ у саму грань. /114/ Бильше вже не мигъ встаты. Такъ его за ланцюхъ перетяглы черезъ огонь ажъ до краю, а потому ще разъ, и видложылы на бикъ лишъ дрибку жывого. Отже що вы на то скажете? Здавалося, що все тило перегорило, ничого не було выдно, лышъ одну рану, а выходывся, выдужавъ, ще потому бильше якъ симъ литъ прожывъ!.

І таке інше…
06:25
+2
Слід врахувати, що Мор був лорд-канцлером, керував урядом. І Англія в умах — це таки не дика Московія. А виходить…
06:37
+2
Те, що колись здавалось нормальним, зараз вважається неприйнятним. Звичайний процес еволюції людства. Не треба тут дивуватися. На Землі ніколи не було раю і ніколи не було ніякого «падіння людства». Була тільки еволюція від примітивних форм життя до того стану розвитку, в якому ми знаходимося зараз. І еволюція триває…
Ага, ага — триває! Тому колись деякі звичні нам речі та явища видаватимуться нашим далеким нащадкам дикими-дикими… _сміюсь