Верховна Рада визнала "Пласт" та скаутський рух

Верховна Рада прийняла закон “Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху”.

Відомо з засідання парламенту 17 грудня.

“За” проголосували 316 народних депутатів. Законопроект№0976 було доопрацьовано після того, як президент Володимир Зеленський повернув його зі своїми пропозиціями.

За словами представника президента у Верховній Раді першого віцеспікера Руслана Стефанчука, в новій редакції документ не створює привілеї для організації “Пласт”.

Згідно з документом, Пластовий напрямок визнається одним з основних у позашкільній освіті.

Забороняється втручання органів державної влади і місцевого самоврядування, їх службових і посадових осіб у діяльність скаутських громадських об’єднань, крім випадків, передбачених Конституцією і законами. Також передбачена матеріальна, фінансова, інформаційна, консультаційна підтримка діяльності пластових, скаутських громадських об’єднань органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Під час затвердження державного і місцевих бюджетів можуть передбачатися витрати на підтримку програм, проєктів, спрямованих на досягнення пластової, скаутської освітньої (навчальної) програми.

Крім того, забороняється зміна цільового призначення об’єктів інфраструктури, наданих місцевими органами держвлади в користування пластовим, скаутським організаціям, без згоди Міністерства культури, молоді і спорту, якщо така зміна припинить використання зазначених об’єктів для неформальної й інформальної освіти дітей і молоді.

4 вересня Зеленський повернув Верховній Раді ухвалений закон про державне визнання й підтримку національної скаутської організації “Пласт”.

Пласт – це національна скаутська молодіжна організація. Метою Пласту є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі.

Джерело матеріалу:
+2
21:24
267
RSS
08:21
+2
Закон не створює привілеї для Пласту. Може тому Президент і не підписував його після прийняття?
09:47
+1
_стежу Чекаємо, чи підпише цей закон президент?.. _стежу
Тепер йому нічого не лишається, як тільки підписати, бо закон одобрила його партія.