УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Україна модернізуватиме загоризонтну РЛС

Певний час тому на Світочі я розповів, що таке загоризонтні (заобрійні) РЛС. Отже, з'явилася інформація, що президент Порошенко підписав необхідні документи щодо початку робіт з модернізації такої загоризонтної РЛС в Закарпатті. Після модернізації це будуть наші «очі й вуха», що дозволять виявляти можливі ситуації із запуском балістичних ракет, націлених на територію України. Ось відео на цю тему:

Закарпатська загоризонтна РЛС «Дар'ял УМ» на вузлі «Берегове» (поблизу с.Пестрялово і м.Мукачеве) нібито була заморожена, а в 2005 році загалом демонтована. Але якщо її й демонтували, то… мабуть, не до кінця… Тепер же — в модернізованому вигляді загоризонтна РЛС буде інтегрована в систему протиракетної оборони країн-членів НАТО.

Джерело матеріалу:
+2
07:10
370
RSS
07:12
+2
Ну що, тепер зрозуміло, чому Росія руками Угорщини хоче дестабілізувати ситуацію в Закарпатті за будь-яку ціну?! _соромлюсь
08:11
+2
А що, може бути й так. Але ця станція була направлена на Захід. Доведеться її розвертати.
І розвертати, і ще значною мірою модернізувати. Бо завданням радянської РЛС «Дар'ял» було лише зафіксувати пуски балістичних ракет і сповістити про них, але подальших операцій з сигналами не передбачалося. Тепер же від модернізованого «Дар'ялу» хочуть домогтися того, щоб РЛС могла видавати цілевказання на інші елементи протиповітряної оборони. Себто, вже не просто виявити факт запуску балістичної ракети, але й передати т.зв. цілевказання… наприклад, на той чи інший ракетний дивізіон ППО, щоб вони ці пуски «відпрацювали» і запущені ракети перехопили. Це дуже суттєва різниця між тим, що було й тим, що має бути!
Грубо кажучи, радянські «Дар'яли» працювали за принципом: зафіксувати пуск балістичних ракет по території СРСР і визначити, що така-то ракета через 25 хвилин буде в Москві, така-то — через 21 хвилину в Києві, така-то — через 18 хвилин в Хацапетівці… Далі ж ці дані передавалися в Москву, Київ, Хацапетівку і т.ін. в штаби цівільної оборони, які через гучномовці повідомляли: «Громадяни, повітряна тривога! Загроза ядерного удару! У вас є ** хвилин для того, щоб загорнутися в брунатні простирадла й відповзти на найближчий цвинтар. Прощавайте». І все!!! Радянський «ракетний щит» захищав лише столицю СРСР — Москву. Інші просто сповіщувалися про час підльоту балістичних ракет…
А тепер від модернізованого «Дар'ялу» хочуть домогтися, щоб РЛС передавала цілевказання, наприклад, на такий-то (найвигідніший за траєкторією) дивізіон зенітних ракет. Тоді вже в дивізіоні визначається батарея, а в батареї — установка зенітних ракет, яка посилає зенітну ракету на перехоплення балістичної… доки там у неї боєголівки не розлетілися на всі боки. От в чому суть модернізації!
Різниця суттєва і корисна, але чи буде доведено до кінця цю модернізацію, чи буде як завжди?
Будемо сподіватися, що доведуть до кінця. В принципі, за «оборонку» взялися серйозно. Хоча не без глюків, ясна річ… але в цілому саме в цій царині справи йдуть більш-менш пристойно.