УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Церква Білорусі має канонічні підстави для оголошення автокефалії

Глава Білоруської автокефальної православної церкви (БАПЦ), архієпископ Святослав Логін на прохання Радіо Свобода прокоментував рішення Константинопольського патріарха про надання Українській православній церкві автокефалії


– Як Білоруська автокефальна православна церква оцінює рішення Константинопольського патріархату надати Українській православній церкві статус автокефальної?

– Ми, звичайно, підтримуємо це рішення. Наша мета – також легалізуватися в Білорусі і офіційно отримати статус автокефалії. Історично ми маємо багатовікову православну традицію. У минулому столітті наша церква робила реальні кроки для того, щоб отримати автокефалію і щоб її визнали.

Українська церква нам рідна і близька, тому що в минулому ми мали єдину митрополію – церква в Білорусі починалася з Київської митрополії. Пізніше це була Києво-Литовська митрополія з центром у Новогрудку – вона була знищена Московською церквою. І донині Москва робить все, щоб Українська і Білоруська церкви автокефалії не отримали.

Становище церкви в Україні і Білорусі зараз дуже відрізняється. Українська церква йшла до автокефалії майже 30 останніх років. Там відроджувалися храми, парафії, єпархії та незалежна церковна свідомість. Приклад України показує, що і Білорусь повинна прагнути до духовної незалежності від Москви.


Повністю інтерв'ю читайте на сайті Радіо «Свобода»

Автор:
Сергій Абламейко
Джерело матеріалу:
Схожі МініДописи:
+2
11:22
223
RSS
11:25 (відредаговано)
+2
Дурний приклад заразний ©
_сильно_сміюсь
Хоча Бацька Лукашенко не проситиме Константинопольського патріарха про томос, як це зробив Порошенко… Тож білорусам поки що не світить.
Бацька Лукашенко не проситиме Константинопольського патріарха про томос

Ой, не була б я в цьому аж так впевнена. Від бацьки всього можна чекати.
18:58
+2
Путін постарається і тут «допомогти».