УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Шлях до "кінця світу " - 2018

Є така письменниця Люко Дашвар (Ірина Чернова). Її стиль: чоловіча контрастність і відвертість. Знає сучасний Київ і Україну і про це й пише. Читати цікаво. Ось завершив читати її книгу «Биті є. Макс».

Я виписую її опис шляху до кінця світу. «Кінець світу розпочнеться із запланованого відключення електрики. Деякий час акумулятори і всілякі батареї віддаватимуть накопичене, тихо здохнуть. Усі гаджети перетворяться на сміття. Міський люд виповзе із шпаківень — до землі, до землі. Не помирати, рятуватися. І коли переважна частина не витримає випробування вселенським екстрим-туром, збагатить грунт органічним добривом власних тіл, купка ідіотів з кадуцеями на радощах нап'ється, святкуючи перемогу, бо ще й не здогадується, що  вже невдовзі фарбуватиме траву… Зеленим.»

Ось такий сценарій.

Автор:
Люко Дашвар. "Биті є. Макс"
+1
19:10
271
RSS
19:12
+2
Ось чому є такими важливими незалежні джерела енергії. І РОДОВІ МАЄТКИ замість вуликів у містах.
Великі міста-вулики — це джерело прогресу. Щоб винайти щось нове потрібна величезна концентрація вільної ментальної енергії. А в родових маєтках надто багато рутинної роботи, щоб мати час просто сидіти і думати.
14:52 (відредаговано)
+2
А тому, на мою думку, в майбутньому міста не зникнуть, а в більшості своїй поступово зменшаться до «розумних» меж.
_соромлюсь
  • Себто, будуть і маєтки, де житиме 60-80% обивателів, мета яких, умовно кажучи — «плодитися і розмножуватися, наповнювати землю», займатися господарством (роботизованим), споживати вироблені іншими культурні цінності та філософствувати на дозвіллі, на зоряне небо поглядаючи.
  • Але водночас будуть і свої «Силіконові долини» й технопарки, і тут без містечок (хоч би котеджних, але може й невеличких міст в сучасному розумінні) ну ніяк не обійтися! Припустимо, так житимуть 5-10% населення.
  • Решта (10-25% населення) житимуть як і раніше — в традиційних мегаполісах, традиційних містах, традиційних селищах, традиційних селах, традиційних хуторах, традиційних печерах (зрештою, поняття "троглодит" ввів в обіг ще Пліній Старший) чи традиційних джунглях. Хто як звик.
Сумніваюся, що в родових маєтках хоч колись буде жити аж так багато людей. На мою думку, там буде жити 25-35%, ну максимум 40%. А решта буде кочувати від маленьких котеджних містечок до мегаполісів, з мегаполісів до родових маєтків, ніде не залишаючись довше ніж на 1-2 роки.
18:17
+2
Ох, друзі мої… Міста виникли внаслідок дискримінації родин, кожна з яких мала власний дах над головою. Майбутнє відновить справедливість. На фермах щасливі корови всім забезпечені, та іноді з горя мукають, коли в них відбирають теляток.
Міста виникли не «внаслідок дискримінації родин» і не як засіб дискримінації родин. В сиву давнину міста були центрами адміністративного управління великими територіями + осередками концентрації ремісників та, скажімо так, «ділових людей». От саме тому міста і стали, як висловилася Дзвінка Сопілкарка, «джерелами прогресу» — бо слідом за ремісниками тут справді почали концентруватися іншого типу знання, застосувати які в родинних маєтках часто-густо було неможливо… Як там у Карпенка-Карого?..

Я придивився: як тілько вчений, так і голодрабець: ні землі, ні грошей, і таки дурень дурнем — застав його коняку запрягать, то й не запряже, він зараз полізе по книжках, по тих ріхметиках шукать, як це робиться.
13:09
+2
Зараз людство має технологічний шлях розвитку. А це тупик. Має бути зв'язок людини з людиною напряму, без посередників. І живого з живим…
_чудово Мікрокосмосу з Макрокосмом _чудово
17:48
+2
Абсолютно! Ті, хто продовжують технології, а це до пори — до часу, зіткнуться із виродженням людства.