УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Черговий крок до ЄС і НАТО

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила в першому читанні закріплення в Конституції України курсу на членство в ЄС і НАТО. При тому, що в сесійній залі був зареєстрований 351 парламентар, за таке рішення проголосували 311 народних депутатів (при конституційній більшості в 300 голосів).

Від «Блоку Петра Порошенка» за проголосували 124 депутата, від «Народного фронту» — 73, від Радикальної партії — 19, від «Батьківщини» — 18, від «Самопомочі» — 17, від групи «Воля народу» — 14 депутатів, від групи «Відродження» — 13.

Від «Опозиційного блоку» жоден депутат не підтримав це рішення.

Також сьогодні, 22 листопада 2018 року, Конституційний суд надав позитивний висновок щодо відповідного президентського законопроекту №9037.

Джерело матеріалу:
+2
22:48
237
RSS
22:51 (відредаговано)
+2
"Велика гра в покер" триває!

UPD. _стежу Подумати тільки, це мій 6000-й коментар на Світочі!.. _стежу
02:12
+2
Це карбований шлях до НАТО.
Ой, не знаю, чи буде то нам на користь. Я розумію, що це краще ніж з Росією, але яка користь НАТО від нас?
От подивилася фільм на свою голову, тепер думаю, нащо ми здалися тим американцям?
23:54 (відредаговано)
+1
Ой, не знаю, чи буде то нам на користь. Я розумію, що це краще ніж з Росією, але яка користь НАТО від нас?

Навіть не переглядаючи чергове творіння про теорію всесвітньої змови, можу Вам на це відповісти: і НАТО, і Євросоюзу, і США наша прекрасна Україна сама по собі нахрін не потрібна в принципі! Я багато спілкувався з іноземцями, отож знаю, про що кажу.
_сміюсь
Ми самі маємо пояснити цивілізованому світові, нахрін ми їм здалися! Саме тому Євген Карась видав абсолютно вірну думку в своєму інтерв'ю:

– Повторюю: на цьому тлі Україна розпочала пошуки своєї ідентичності. Ми намагаємося відшукати своє місце в європейському розмаїтті – це одна стратегія.

Саме тому наше сучасне мистецтво (в т.ч., наші з дружиною чудові книжки) не цікаві європейцям, але натомість цікаві українцям: бо вони написані для наших людей, а європейцям усе це фіолетово! До лямпи!!! Наші культурні коди не збігаються…
_вибачаюсь
От тому я і прогнозую на довгу перспективу: нас активно читатимуть в світі років через 50, не менше — коли Україна задасть Східній Європі (а отже, Європі в цілому та світові) нові смисли. От щоб зрозуміти, як ці смисли народилися — нас і читатимуть… Але ми ще в процесі цього пошуку, отож нам ще складно бачити результат… якого ще нема!..
_соромлюсь

Прошу згадати, що на Світочі я кілька разів торкався поняття "гомеостазу". Наприклад — в матеріалах "Голем хоче жити (2)" чи "Сила гомеостазу". От ця сама сила гомеостазу в Європі (а отже, в НАТО і в ЄС, і в США) дуже… сильна — перепрошую за каламбурчик! Якщо Україна туди увіпхнеться, то ця система зміниться. На краще або на гірше — не надто важливо. Зміниться — ото й усе!.. Тому всім цим панам Україна нахрін не потрібна… щоб не мінятися!!! Їм і без нас комфортно. Гомеостатично.
_вибачаюсь
Але був отакий вельми розумний дядько:

Бжезінський

І він допетрав до простої речі: в Україні закопаний умовний «ключик» від Східної Європи, отож хто контролює Україну — контролює Східну Європу, а через неї і всю Європу як таку! Отак зірки встали, нічого не поробиш.
_не_знаю
Рівно 100 років тому цивілізовані країни погодилися, щоб Україна до «лінії Керзона» належала Росії, а «Закерзоння» — Польщі. Україну розірвали… Для Європи і всього цивілізованого світу це обернулося ІІ Світовою війною і ще купою неприємностей. Отож стислий підсумок останніх 100 років наступний: Україну потрібно витягнути з орбіти впливу Росії в орбіту впливу… наприклад — США. Тоді історія останнього сторіччя не повториться…
_подумай
Але для цивілізованих європейців та американців ми є такими собі «дикунами посеред Європи» з незрозумілими інтересами, прагненнями й реакціями. Ми й самі не можемо сказати, чого нам треба!!! А якби сформулювали — цивілізовані люди зрозуміли би, як з нами взаємодіяти…

Якщо коротко — то це десь отак. Докладніше… Не хочу, бо вийде стаття, а не коментар. Можливо, днями й напишу…
01:20 (відредаговано)
+1
P.S. До речі, я зовсім недарма переклав і розмістив на Світочі матеріали Пітера Сантенелло «Київ очима американця» (ч.1, ч.2, ч.3). Перечитайте й переконайтеся, що цивілізовані люди нас тривіально не розуміють!!! Їм здається, що отут і отут у нас має бути повний швах — а у нас чомусь там повний порядок! І навпаки, з тим-то і тим-то у нас нібито все гаразд — але насправді ми буксуємо на рівному місці… А чому так?! Іноземці не розуміють… Отже, ми для них слабко прогнозовані.

Україна на папері — це катастрофа. Здається, ніби це місце, де хтось приріже вас за пару нових черевиків, якщо ви просто вийдете прогулятися по вулиці. Нічого подібного

_не_знаю

До речі, з росіянами те ж саме! Хоча, здавалося б, 350 років в одній імперії пліч-о-пліч… «братні народи» і таке інше… Але до чого ж феєрично провалюються всі їхні плани щодо України!!! А чому?! Бо не можуть спрогнозувати поведінку українців у тих чи інших обставинах.
_не_знаю
Тому Україна — це явище дуже специфічне й не зрозуміле до кінця нікому. А європейцям хочеться лише, щоб ми були зрозумілими для них, прогнозованими. І щоб вони розуміли, як з нами вчинити, як поводитися.
01:42 (відредаговано)
+1
P.P.S. До речі, незрозумілість для цивілізованого Заходу (для НАТО, ЄС, США) України була одним з визначальних факторів, що заважали дієво допомагати нам в 2014 році. Бо за всіма сценаріями та прогнозами всіх на світі аналітиків Україна ну ніяк не могла вистояти в зіткненні з РФ! В будь-якій формі!!! Нам всі прогнозували, що ми протримаємося від кількох годин мінімум до пари місяців максимум. Найбільш реалістично виглядали прогнози щодо 2-4 тижнів. Але не більше… Тоді навіщо нас озброювати?! Щоб західна зброя дісталася росіянам в якості трофеїв?..
_не_знаю
Але сталося диво: війна йде вже п'ятий рік, окрім «острову Криму» та приблизно 1/3 Донбасу, росіяни не захопили нічого, хоч як намагалися зробити «Новоросію», прорубати «сухопутний коридор» до Криму (а потім, в перспективі і до Придністров'я). Війна з Україною увійшла в безнадійно позиційну фазу, і тепер лишається чекати, «хто раніше помре: ішак, падишах чи Ходжа Насреддін» ©
О!!! Щойно надибав свіжу статтю, що відповідає на запитання Дзвінкої Сопілкарки.