Почаївська лавра як "пробна кулька"
Міністерство юстиції України скасувало передачу майна Почаївської лаври УПЦ Московського патріархату, задовольнивши таким чином скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.
«Комісія Мін’юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра. Відповідний наказ Мін’юсту було підписано сьогодні», — зазначила з цього приводу перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова.
Від себе додам: а ось тепер і побачимо, чи почнеться реальна (а не словесна) протидія не просто УПЦ МП, але всій Росії створенню помісної української православної церкви! Бо досі були слова, а тепер у московських попів (називаючи речі своїми іменами) цілу лавру відбирають!.. Першу, але не останню...
Бахов стверджує, що право на користування спорудами Почаївської лаври, набуте до 2013 року, не підлягає обов’язковій державній реєстрації. Тому, на його переконання, скасування державної реєстрації не позбавляє чоловічий монастир УПЦ МП права на користування спорудами лаври. Крім того, представник УПЦ МП зазначив, що рішення Мін’юсту може буте скасовано у судовому порядку.
Про це заявив Глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон, пише "Інтерфакс".
Штабс-капітан вчинив доволі самовпевнено, недбало розбивши початкову комбінацію. Валерка ж продемонстрував несподівано високий клас гри…
Інший можливий варіант: коли розпочалася епоха повітроплавання, то перш ніж запускати в повітря велику кулю з людьми (або монгольф'єр, або дирижабль), запускали маленьку «пробну кулю» і за її поведінкою в повітрі визначали стан та поведінку повітряних мас високо над землею. Це щось схоже не запуск метеозондів, за допомогою яких прогнозують погоду:
В будь-якому разі, «пробна куля» в переносному значенні — це невеличкий об'єкт, поведінку якого прискіпливо відстежують з метою визначення подальшого поводження з великою групою аналогічних об'єктів. Щось на кшталт розвідки, тільки здійснюваної не за допомогою живого суб'єкта (розвідника чи групи розвідників), а за допомогою якогось неживого предмету.
Можливо, ти пам'ятаєш з радянських часів к/ф "Зимородок" — екранізацію однойменної повісті Юрія Яковлєва:
Там перед радянським диверсантом на прізвисько «Зимородок» було поставлене завдання — висадити в повітря міст через річку. Отож річкову течію він вивчав, наробивши паперових корабликів і запускаючи їх від берега течією. Власне, це і є один з варіантів «пробних кульок»: диверсант з'ясовував, від якої точки на березі річки потрібно запустити замінований пліт, щоб він зіткнувся з центральною опорою мосту? За паперовими човниками він спостерігав у бінокль. Насамкінець, «Зимородок» запустив контрольний човник — вже з парою невеличких камінчиків. А вночі вже запустив від обраної точки замінований пліт. І висадив у повітря міст через річку…
За зачиненими дверима Почаївської міськради на роботу терміново викликаний державний реєстратор, який має передати одну за одною шість споруд лаври у власність державного заповідника. «Нам потрібно зареєструвати право оперативного управління за заповідником. Відповідно до наказу Міністерства культури, це майно нам передане в оперативне управління», — розповів юрист Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Ігор Деревінський. Це означає, що відсьогодні Кременецько-Почаївський державний заповідник де-юре володіє, розпоряджається і користується майном лаври, закріпленим за власником — Міністерством культури.
Мінкульт почав інвентаризацію мощей у печерах Києво-Печерської лаври. Метою комісії є перевірка наявних церковних коштовностей і святинь, які були передані Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року — з моменту відкриття монастиря після відродження.