УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Об’єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня

15 грудня відбудеться об’єднавчий собор
щодо української автокефалії.


Про це заявив президент Петро Порошенко, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у Києві.

«Я радий оприлюднити дату об’єднуючого собору, який має проголосити створення автокефальної помісної православної церкви в Україні. Цей собор затвердить її статут – нашої нової церкви. Це собор обере предстоятеля», – сказав він..

«Собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром православного українського релігійного життя», – повідомив Порошенко

«Його всесвятість вселенський патріарх Варфоломій поінформував мене, що підписав відповідні листи із запрошеннями ієрархам Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та ієрархам Української православної церкви Московського патріархату – з запрошенням взяти участь у цій надзвичайно важливій історичній події», – додав президент.

Автор:
Олена Рощенко, УП
Джерело матеріалу:
+2
12:21
272
RSS
12:24
+2
_стежу 10 днів пішло!.. _стежу
14:14
+2
До Різдва 25 грудня 2018 р. встигнемо вже й Томос отримати. Мабуть, таки Філарета відсторонять… А шкода.
Хай буде так. В принципі, не має значення, кого оберуть патріархом. Важливо, щоб на нього погодилися всі учасники Собору.
Тримаємо кулаки.
Патріарха у нас не буде. _зупиняю Буде митрополит.
17:29
+2
Автокефалія для України: у Константинополі озвучили майбутню назву церкви"Православна церква в Україні".
16:05 (відредаговано)
+1
19:06
+2
На Об’єднавчому соборі головуватиме представник Константинополя митрополит Еммануїлповідомили в УПЦ КП
20:23 (відредаговано)
+2
Напередодні Об'єднавчого собору патріарх Філарет заявив про незгоду із Константинополем. Найбільших розбіжностей у баченні собору між Києвом та Константинополем наразі дві.

Перша — КП за те, щоб собор був виключно архієрейським, тоді як у Стамбулі наполягають на участі у ньому вірян та пересічних священиків.

Друга — у Києві вважають, що голосування під час виборів очільника церкви має бути відкритим. Константинополь за таємні вибори.

В УПЦ КП зробили офіційну заяву після різких слів Філарета щодо Об'єднавчого собору.

Київський патріархат має свої пропозиції до регламенту Об’єднавчого собору та процедури обрання предстоятеля майбутньої церкви й узгоджуватиме їх із Вселенським патріархатом, повідомив речник УПЦ Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря. «Наявність пропозицій з боку Київського патріархату до регламенту Собору чи процедури обрання предстоятеля не означає, що у підсумку не буде узгоджене спільне бачення», — заявив він.
За великим рахунком, яка різниця, будуть на цьому Соборі миряни і монахи, чи ні, буде голосування таємним чи відкритим? Головне, щоб він відбувся, пройшов тихо, мирно, без скандалів і провокацій.
Схестимо пальці, затиснемо кулаки і будемо вірити. Ще трошки.
Я не виключаю, що вся ця «неузгодженість в останню мить» може бути лише… для ворожих очей кремлівських шпигунів! Аби вони думали, що собор зривається, і послабили тиск. Чи навпаки провокують когось… Враховуючи те, як «вбили» Аркадія Бабченка, треба розуміти, що СБУ вже достатньою мірою почистили від московських «кротів», тому наша спецслужба (та ще й разом із західними колегами!) тепер може демонструвати зовсім інший рівень спецоперацій…
21:43 (відредаговано)
+2
Кіріл заявив, що ні в якому разі не можна допустити створення УКРАЇНСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОЇ ЦЕРКВИ. Якщо собор відбудеться, то постараються вбити предстоятеля. Можуть бомбити Київ…
22:44 (відредаговано)
+2
Можуть бомбити Київ…

… А можуть і не бомбити.

Це як в анекдоті про динозавра:
_сміюсь «Яка вірогідність зустрітися з динозавром, вийшовши з дому вранці? Вірогідність 50:50. Можна зустрітися, а можна й не зустрітися». _сміюсь

Поки що УПЦ МП з Києва нікуди не поділася. Зокрема, з Києво-Печерської лаври, з Флорівського монастиря, з Покровського монастиря та ін. Отже, якщо й бомбити Київ — то як?! Послати ескадрилью бомбардувальників?! То Україна має систему протиповітряної оборони, це тобі не Сирія. Якщо ж кидати ракети (в т.ч. з ядерними боєголовками) — можна промахнутися і поцілити в якийсь храм чи монастир УПЦ МП.
_вибачаюсь

Отже, «бомбити Київ» має сенс вже після остаточного вигнання звідси УПЦ МП. А якщо цю конфесію не виганятимуть, а просто перейменують в «РПЦ в Україні», припустимо?! Тоді вже буде запізно — бо автокефальна церква буде створена!
Ти ж мусиш розуміти, що все впирається в пошук casus belli (бодай формального) і розв'язання т.зв. справедливої війни.
_вибачаюсь
Ти ж знаєш старий принцип: переможців не судять. Отже, стратегія ВВХ**ла (якщо це можна назвати стратегією) зводиться до того, щоб за будь-яку ціну «проковтнути» Україну (розчленувати, поглинути, прийняти до складу РФ окремими губерніями) — а далі діятиме цей самий принцип: якщо ВВХ**ло перемогло й поглинуло Україну в «чесній» війні — хто його за це засудить?..
_вибачаюсь
Проблема лише в тому, що для цього у ВВХ**ла малувато сил!
Співвідношення населення РФ до України десь таке:
140 млн: 40-45 млн ~ 3:1
У нас пострадянські країни, структура населення з обох боків приблизно однакова. Себто, частка «полум'яних патріотів» в загальній кількості населення і у них, і у нас приблизно однакова. Це дає те саме теоретичне співвідношення мобілізаційних потенціалів, а також армій обох країн — 3:1
Але якщо Росія починає проти нас «гарячу» війну і заходить на нашу територію, то у наших людей з'являється додаткове моральне право на надмобілізацію сил і ресурсів. А тому співвідношення може зміститися до (2-2,5):1. А тоді зовсім не факт, що РФ виграє війну проти України…
_не_знаю
Тим паче, Україна спромоглася забезпечити собі союз із США + зараз повним ходом налагоджуються зв'язки з Великою Британією. Це ще більше зсуває баланс сил не на користь РФ…
_не_знаю
Тому бомбанути Київ можна. Підірвати ядрьону бомбу десь на просторах України можна. Спробувати захопити Маріуполь, Бердянськ та ін. також можна. Питання в іншому: далі що?! Для впевненої перемоги над Україною потрібно забезпечити перевагу в кількості війська у співвідношенні 10:1 — а це нереально. Тим паче, Україну явно береже Бог, і ВВХ**ло досі як не намагалося, однак casus belli отримало лише на початковій стадії: лютий 2018 року, спровокована Заходом «кольорова» революція, втеча «легітимного» і його прохання втихомирити буйних «хохлів», що вилилося в історичне рішення Ради Федерації РФ від 1.03.2014 про введення військ в Україну:


Ось тобі casus belli та справедлива війна в чистому вигляді — принаймні з точки зору ВВХ**ла… Але того всього вистачило лише на захоплення Криму. А далі Україна вперлася рогом і… на голому місці ситуація змінилася. І далі з casus belli не залагодилося: грохнули малайзійський боїнг — звинуватити Україну не вийшло; грохнули туристичний авіалайнер, що летів з Єгипту — не вийшло; скільки «диверсантів» в Криму переловили — ніхто не вірить, що це «українські ДРГ»… Ось зараз інцидент в Керченській протоці — знов не вийшло!..
_соромлюсь
А починати «гарячу» війну проти України зі співвідношенням сил (2-2,5):1 + США в «тилах» України — це Гаага в кращому разі… або дуло автомата в дупі (привіт від Каддафі!) в гіршому:

05:36 (відредаговано)
+2
Ми живемо в історичний переломний момент.
1. Або Україна вистоїть, переможе і попереду піднесення і розквіт.
2. Або Московія спробує поглинути Україну і цим врятується як імперія.
Ми справді вистояли у тяжкий 2014 рік. Але США не йдуть на стратегічне партнерство з Україною. Тому їхня допомога не системна і боязлива. Зірвати собор можуть спробувати вбивством павла і онуфрія і «захопленням лаври фашистами». Але чи є в них на це «театральні сили»?
Щодо втечі янека, то вона була підготовлена і здійснена московитами. Як привід до війни.
США не йдуть на стратегічне партнерство з Україною. Тому їхня допомога не системна і боязлива.

1. США теж чекають результатів президентських і парламентських виборів в Україні в 2019 році. Враховуючи цей фактор, вони зараз допомагають, як тільки можуть. Бо за часів Обами до нас йшли ковдри, пайки, бронежилети і максимум автівки, а тепер йдуть цілі системи озброєнь.
2. Україна — це насправді величезна держава, в світі нема досвіду пострадянського переформатування держав такого розміру й масштабу та ще й в умовах війни. Тому скорих рішень просто не може бути.
3. Ще ніхто не спростував слова покійного Бжезінського про Україну, як ключову «клітину» на світовій «шахівниці», й у США це прекрасно розуміють.
Зірвати собор можуть спробувати вбивством павла і онуфрія і «захопленням лаври фашистами».

Як тільки оголосили дату Собору в моїй голові чомусь блиснула картинка: Собор пройшов, предстоятея обрали, а до Стамбула він не долетів.
Я також думав про це. _стежу А також — що збили ракетою літак, яким везли Томос в Україну після вручення…
Після вручення вже буде пізно.
Не думаю… Адже Томос — документ унікальний, копій і дублікатів апріорі не передбачає. Отже, якщо знищити новообраного митрополита до вручення Томосу… Ну, то буде новий з'їзд — оберуть нового.
_стежу
А от якщо знищити Томос після вручення новообраному митрополиту разом з митрополитом… Це вже означатиме, що треба буде писати новий Томос! Починати все спочатку…
08:52
+2
Є ознаки, що собор пройде швидко.
15:32
+2
В резиденції патріарха Філарета сьогодні, 13 грудня, зібралися всі ієрархи Української православної церкви Київського патріархату — це останнє зібрання перед призначеним на суботу, 15 грудня, об'єднавчим собором, передає ТСН.
_ангел _ангел _ангел
Архієрейський собор має визначитися, чи висуватиме Київський патріархат свого представника на посаду очільника Помісної церкви, кого саме та якою бачить процедуру обрання предстоятеля.
15:34
+2
Спецслужби Російської Федерації та підконтрольні Росії бойовики у день проведення Об’єднавчого собору планують провести хресні ходи у різних містах України із провокацією силових сутичок з правоохоронцями. Як передає кореспондент УНІАН, про це під час брифінгу повідомив заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко. Він зазначив, що СБУ отримала інформацію про проведення 6 грудня у будівлі колишнього управління СБУ в Донецькій області, в місті Донецьк, наради під головуванням представників спецслужб РФ та окупаційного керівництва так зв. «ДНР», на якій обговорювалося питання надання Україні томосу на автокефалію української православної церкви та заходи, які можуть цьому завадити.
17:27
+2
В УПЦ КП заявили, що глава нової української церкви отримає томос 6 січня
_браво
Речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) заявив, що томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року.
Говорячи про собор, архієпископ зазначив, що ієрархи УПЦ КП прийдуть на собор 15 грудня. Кожен візьме з собою двох осіб: одного клірика та одного монаха чи мирянина. УПЦ КП представить свого кандидата на главенство у помісній церкві вже на соборі.
«У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують собору», — сказав речник УПЦ КП.
За його словами, голосування на соборі буде таємним.
22:37
+2
Собор Української православної церкви Київського патріархату проголосував за митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія як кандидата на пост предстоятеля єдиної православної української церкви. Про це «Українській правді» стало відомо від джерел в УПЦ КП.
_браво
Як розповів один із співзрозмовників, процедура голосування була не таємною, а відкритою. На соборі зібрались близько 40 архієреєв і приблизно 30 із них підтримали кандидатуру митрополита Епіфанія. При цьому 12 архієреїв підтримали митрополита Луцького Михаїла.
_браво
Зазначимо, що рішення собору УПЦ КП стосовно Епіфанія не означає, що на об'єднавчому соборі нової Української церкви у суботу із середовища КП не може бути висунутий інший кандидат, наприклад, митрополит Луцький Михаїл.
16:18
+2
Як повідомляє Відділ зовнішніх церковних зв'язків РПЦ, московський патріарх надіслав послання предстоятелям помісних православних церков, Папі Римському Франциску, главі Англіканської спільноти Архієпископу Кентерберійському Джастіну Уелбі, генсекретарю Всесвітньої ради церков Олаву Фюксе Твейту. Патріарх Кирил заявив їм про порушення прав і свобод ієрархів, духовенства і віруючих Української православної церкви Московського патріархату.
_сміюсь
Ото плющить Гундяєва!!!
17:26
+2
Ага, то це Варфоломій постарався, щоб Макарій і Філарет відійшли вбік. Це мудро. Нова церква — нові люди.
Тим паче, Філарету невдовзі 90 років виповниться. Хай живе до 120-ти… проте вік вже більш ніж солідний!.. Отож він може лишитися, типу того, «почесним» главою й моральним авторитетом. І навіть своєрідним третейським суддею…
_чудово
А щодо Варфоломія, то він і справді дуже мудро вчинив! Я хоч анітрохи не православний, але чим далі, тим більше його поважаю.