УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

6 грудня Свято Бога Велеса

15 корочуна (6 грудня) – свято Велеса осіннього. Це свято найбільше полюбляють діти, адже слухняним діткам Велес приносить гостинці і дарунки. Випікають спеціальне печиво для дітей, солодощі, яблука, горіхи. Горіх є сакральним деревом українців, деревом Велеса, який є Богом знань, мудрості, багатства і міцності, «міцний горішок» – кажуть про сильну людину. Супроводжує Велеса в цю пору року його внучка Веселинка, що звеселяє діток піснями і дарунками. Ще Велес сходить вночі по місячній стежці на Землю і приносить зародки багатства, врожаю, приплоду, дітям дарунки та ласощі, а дорослим нагороду за працю на праведному шляху, знання та життєвий досвід.


Цікава теорія походження свята Миколая.

Я колись десь читала, що малим дітям (до 12 років) подарунки напередодні зимового сонцестояння давали з метою прив'язати їхні чисті душі до матеріального світу. Тому дітям на Миколая не можна дарувати нічого корисного, тільки солодощі та іграшки, щоб розпалити їхні бажання.

Автор:
Родослава Романів
Джерело матеріалу:
+2
14:42
275
RSS
16:26 (відредаговано)
+2
Ще Велес сходить вночі по місячній стежці на Землю

_здивований _здивований _здивований
А я «Майстра і Маргариту» згадав:


_сміюсь
Ай да Булгаков, ай да сукин сын! ©
А по чому ж іще могли йти Син Бога і син звіздаря, як не по місячній доріжці? _посміхаюсь
Вони б могли прокататися на вогняній колісниці:

Ілля Пророк

Адже Божий Син більший від пророка Іллі! А Місяць — не Сонце… Місяць світить холодним світлом. Світить вночі. Отож сходження Сина Божого на Місяць (з прокуратором чи без), НМД, виглядає загалом дещо провокативно.
Вогняна колісниця мало пасує до філософських бесід. Там треба міцно триматися, щоб не випасти.
07:47
+2
Місячна доріжка по воді…