До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Я - автор

22-26 травня 2019 року в Києві відбудеться традиційна вже мистецька подія — Книжковий Арсенал.

Наші з Оленою автограф-сесії відбудуться в неділю, 26 травня:

  • 12:00-12:45 — на стенді видавництва «Фоліо»
  • 13:00-15:00 — на стенді МЛК «Коронація слова»

Приходьте, хто захоче й матиме змогу!


P.S. Щоправда, й досі не знаю, чи встигне «Фоліо» надрукувати «сигналки» книг 5-6 епопеї «101 рік України»… В друкарню замовлення нібито передали ще на початку березня. Однак через дуже складну фінансову ситуацію (вибори!.. вибори"… причому це все прогнозувалося ще у Львові минулого вересня) на друк наші книжки досі не пішли. Втім, і в попередні роки на Книжковий Арсенал видавництво привозило наші сигнальні примірники в останній момент… Тому сподіваюсь і досі!..

Автор:
Тимур Литовченко
+2
22:33
7
5

На початку лютого я розповів про колишнього петербуржця Армана Цибульського, який разом з сім'єю переїхав жити до Києва, при цьому поставив за мету опанувати розмовну українську мову. Для цього він спеціально почав відвідувати репетитора, який, зокрема, порекомендував читати Ліну Костенко… Втім, докладніше про все ви можете прочитати в моєму міні-дописі "Арман Цибульський".


Зокрема, там я написав, що хоч я не Ліна Костенко, але свої книжки добродію теж подарував. Після того, як Арман забрав їх з Нової пошти, ми обмінялися СМСками. Він написав, що з часом, звісно, прочитає — але, звісно, не зараз, бо ще недостатньо опанував мову, і йому ще важко сприймати великі обсяги українських текстів… Я все розумів, тому не наполягав ні на чому. Як раптом сьогоюді, у свідому відео на його каналі побачив:

Якщо стисло, то при всій повазі до Ліни Костенко, її високохудожні поетичні тексти перевантажені «застарілою» лексикою та регіональними діалектизмами, з якими не справляється словник (принаймні той, яким користується Арман Цибульський). Тому після кількох сторінок «Марусі Чурай» добродій був змушений відкласти рекомендовану репетитором книжку...

Отут йому і став у нагоді мій авантюрно-історичний роман "Помститися імператору"! Мова твору, з одного боку, літературна, з іншого — не обтяжена застарілими словами й діалектизмами, тому за допомогою словника (а по мірі заглиблення в нього — і без словника) роман вдається відносно легко прочитати. До того ж, тексти я пишу таким чином, що вони затягують і не відпускають читача з першої до останньої сторінки. Й нарешті, я врахував, що дружина Армана Цибульського — Рубіна брала участь в «Битві екстрасенсів». Вони обидва захоплюються езотерикою й іншими подібними речами. А головним героєм роману «Помститися імператору» є граф Сен-Жермен… При цьому спрямованість твору — Україна в контексті європейської історії XVIII століття.

Виходить, я не помилився! Про це й повідав Арман Цибульський у своєму свіжому відеоролику:

Автор:
Тимур Литовченко

Українська соціальна мережа ВсіТут:) за час свого існування пережила не одну пертурбацію. Взимку поточного, 2019 року користувачам було повідомлено, що через переїзд на нову платформу робота тимчасово призупиняється і буде відновлена до кінця квітня. Однак наприкінці квітня замість повідомлення «Мережа налаштована на 85%» з'явилося інше: «Мережа запрацює з 1 червня».

На цьому тлі справжнім святом став запуск в роботу мережі FaceUkr на новій платформі, починаючи з 1 травня — як і було обіцяно раіше! Щоправда, ще не всі розділи працюють, але українська соцмережа вже потроху оживає.

Автор:
Тимур Литовченко

Вітаю всіх Світочан з Великоднем! Щастя, здоров'я і всіляких гараздів!

+2
15:28
19
2

Цьогорічна Страсна п'ятниця — 26 квітня 2019 року запам'ятається мені зустріччю з моїм шановним однофамільцем, тележурналістом і блогером, ведучим ВАТА-TV Віктором Литовченком!


Зустріч пройшла в теплій невимушеній обстановці, в інтер'єрі ресторану «ГАРБУЗиК» на Контрактовій площі. Насамперед, мета була в тому, щоб познайомитися в реалі — бо досі ми спілкувалися лише віртуально.

Говорили про життя-буття, про політику, журналістику й мистецтво, згадували прожиті роки. Зокрема, пан Віктор є одним з ветеранів студентської Революції на граніті 1990 року. Планую використати його спогади при написанні 8-ї книги історичної епопеї «101 рік України».

На завершення ми разом сфотографувалися й обмінялися подарунками.

Автор:
Тимур Литовченко

До речі, згадав, що в 2017 році пропонувався отакий арт-проект «модернізації» Веселки Дружби народів у Києві на дніпровських схилах:

Я про цей проект розмістив на Світочі короткий матеріал. Міні-дописів у нас тоді ще не було, тому він вміщеній в моїй основній блоговій стрічці.

Хто не вірить — можете відвідати розділ «Електронні петиції» на веб-сайті Київради: проект і досі там є...

Автор:
Тимур Литовченко

Ну що ж, схоже, свіжі дані екзит-полів 2-го туру президентських виборів 2019 року дозволяють зробити висновок щодо довгоочікуваної консолідації української нації, оскільки:

Таким чином, маємо приблизно наступну поточну структуру нації: 

Подібний розклад може здаватися поганим лише на перший погляд, оскільки існує просте правило: «Якщо в певному товаристві 5% людей одночасно здійснюють певні дії, решта людей (більшість) починають їх повторювати».

Рекомендую в цьому зв'язку уважно перечитати матеріал «Перемагає найменш толерантний: Як працює диктатура меншості», виставлений на Світочі Дзвінкою Сопілкаркою 3 роки тому. Дивно лише, що про нього згадав я, а не вона...


Висновок: якщо меншість кількістю в 5% здатна нав'язати свою волю решті 95% товариства, то невже на це нездатна меншість у 25% людей?! Звісно, здатна… Треба лише навчитися застосовувати тактику «диктатури агресивної меншості». Отаким виглядає завдання поточного моменту.

Автор:
Тимур Литовченко

А між тим, в столиці Франції сталася дуже сумна надзвичайна подія — пожежа в Соборі Паризької Богоматері! Я тут невеличке відео під Інстаграм зробив:

Нехай хто що хоче, той те і думає — а я так вважаю, що то є знак з Небес!..

Чи є світло у кінці тунелю?

Недавно у ЗМІ появилась інформація про річний заробіток керівника Нафтогазу України Кобєлєва. Сума вражаюча – 342 мільйони гривень. Це з усіма преміями, надбавками, при місячній ставці, як раніше повідомлялось, і якщо це правда, — 2 мільйони гривень. Ділимо 342 мільйони на 12 місяців – виходить 28.5 мільйонів у місяць. Ділимо 28.5 мільйонів на 30 днів – виходить 0.95 мільйона, або 950 тисяч гривень в день. Ділимо на 24 години – виходить 39.58 тисяч гривень, майже 40 тисяч гривень в годину. Тобто, навіть тоді коли Кобєлєв спить – йому щогодини «капає» біля 40 тисяч гривень. Нічого собі!!!

Тепер для співставлення візьмемо пенсіонерів з мінімальною пенсією 1400 гривень, яких не вистачає навіть на оплату комуналки, якщо вони по тих чи інших причинах не змогли оформити субсидію, то виникає питання: «Чи є світло у кінці тунелю?», або інакше — чи потрібний нам такий Президент, у якого у країні твориться такий бардак?

Автор:
Микола
+3
02:27
64
22

На веб-ресурсі "Літературний форум" сьогодні оприлюднено нарис "НеБОМЖ ЛЕСІ УКРАЇНКИ" (оригінальна авторська назва — «Друг мій бомж»), що являє собою мої спогади про Петра Амосовича Заруденського — колишнього лікаря, який через прикрий збіг життєвих обставин зробився безхатченком. В останні роки життя Петро Амосович, фактично, став "Іваном Ядловським №2", взявши на себе добровільну місію по догляду за могилою Лесі Українки… і при цьому фактично живучи на київських вулицях.

Для прочитання на сайті виставлений перший розділ мемуарів. Щоб прочитати решту тексту, треба скачати (за посиланням на «Літературному форумі») прикріплений DOC-файл.

До речі, Петро Амосович став прототипом одного з героїв нашої з дружиною літературної епопеї «101 рік України» — Назара Дунця з Бакоти. Отож кожному, хто хоче співвіднести художній твір з документальними мемуарами — рекомендую!..

Шановне товариство, будьмо! 

Здається, вперше незалежна Україна спромоглася індексувати пенсії. І процес цей почався з 1 березня 2019 р. Просто ціни ростуть, інфляція, гривня знецінюється і пенсіонерам важко жити. Як відбувається індексація? В автоматичному режимі. Здається, рівень інфляції за 2018 р. був 10,8%. Ділим надвоє і отримуємо 5, 4%.  Середня заробітна плата виросла за минулий рік на 23,2%. Ділим надвоє і отримуємо 11, 6%. Додамо 5,4+11,6 і отримаємо 17%. Оце ті 17% на які збільшуються пенсії мільйонам українців. А чому поділили на 2? Та тому, що в Україні пенсія має всередньому половину від зарплати. 

А тепер конкретика

Учора, 7 березня 2019 р. я отримав повідомлення по смартфону, що на мою картку прийшла індексована пенсія. Я прикинув собі і порадував дружину, що вона збільшилася десь на 300 гривень. А потім порахував точніше: 294 гривні. Ану ж, шановні світочани-пенсіонери, напишіть, чи змінилися ваші пенсії?

Автор:
Анатолій ВИСОТА
+2
08:57
48
5

Дивився відбір на Євробачення-2019 через інтернет-трансляцію на УНІАН.

Перемогу виборола співачка MARUV.

Як висловився ведучий Сергій Притула, в «битві класики й молодості» перемогла молодість...


Від себе додам, що половина учасників за передфінальний тиждень зазнали репутаційних втрат: KAZKA дістала «на горіхи» за «слабкий спів», ANNA MARIA — через батьків-«кримнашистів» (мама навіть відповідну російську медаль за це отримала), YUKO — через відсутність у Юлії українського громадянства. Отож через цей відбір зараз почнеться інтернет-срач, я так собі думаю! Запасаймося попкорном...


UPD. Як повідомляв УНІАН, у громадському русі «Відсіч» заявили, що троє із шести фіналістів конкурсного відбору «Євробачення-2019» MARUV, YUKO, ANNA MARIA — «відверті колабораціоністи». Отже, тепер, коли відбір завершено, «Відсіч», мабуть, зреагує відповідним чином… От тільки не знаю, на кого нарікатиме: на нерозбірливих глядачів чи на позицію суддів?..

Недавно товариш мій Микола передав мені на ФБ посилання на одну жартівливу пісню у виконанні Лісапетного батальйону (ЛБ). НУ й розвеселило це мене. Не знаю, до якого естрадного жанру віднести пісні ЛБ. Це крик жінок сучасного українського села. А оце сьогодні набрів на великий концерт ЛБ. Подивіться й послухайте. Про що вони співають!

youtu.be/Vx95F1SbgRQ

+2
16:34
86
7

Щойно на Ютубі з'явився цікавий ролик "В РФ объявили конечный срок существования страны. В ход пошла последняя скрепа":

Його сенс в тому, що на Роскосмос напророкував початок регулярних польотів російських космічних кораблів на Місяць. Оскільки, на думку авторів як самого ролика, так і оригінального тексту, начитаного «жіночим роботом» для аудіоряду цього ролика, такий прогноз є нездійсненним, то звідси можна зробити висновок: у 2031 році ніякої Росії в її нинішньому вигляді не буде, отож спитати за обіцянку-цяцянку не буде з кого.

А отут вже я змушений згадати одну з поточних прес-конференцій, яку тодішній Перший віце-прем'єр-міністр України Юрій Єхануров дав у Клубі КМУ десь в 2000 році. Чому я запам'ятав це? Та тому, що майже наприкінці прес-заходу… можна сказати — навздогін пану Єханурову прилетіло від одного з журналістів запитання: мовляв, скільки ще українському народові ще чекати, щоб у нас налагодилося життя, й ми зажили нормально?! Юрій Іванович відповів миттєво, не замислюючись:

— Лишився тридцять один рік.

Зала Клубу КМУ вибухнула реготом, оскільки всі присутні миттєво порахували:

  • 1991 — рік розпаду СРСР
  • 40 років блукали давні євреї Синайською пустелею
  • 1991+40=2031 — прогнозний рубіж, коли в Україні налагодиться життя
  • 2031-2000=31 рік лишилося чекати омріяного «солодкого життя»...

А тепер звертаю увагу на те, що в обох «прогнозах» (як Роскосмосу, так і Юрія Єханурова) фігурує одна й та сама дата: 2031 рік!!! Саме тоді Росія в її нинішньому вигляді припинить існування, тоді не стримувана нею Україна почне шалено розвиватися...


Обидві дати отримані з незалежних одне від одного джерел — причому з різних інформаційних приводів!.. За всіма канонами журналістики, такій інформації можна довіряти. Від сьогодні до омріяної дати лишилося не так вже й багато — якихось 12 років

Отож чекаймо!

Розмови про те, наскільки «російськомовним» важко заговорити українською, вже нав'язла в зубах і набила оскомину. Тим не менш, є і протилежні приклади...

Є такий письменник і відеоблогер — Арман Цибульський. Родом він з Санкт-Петербурга, після початку гібридної (як каже друг Анатолій — «хитрої») війни Росії проти України з метою розвіяти міфи кремлівських пропагандистів про нас регулярно приїздив сюди й подорожував різними українськими регіонами на автівці з російськими номерами. Причому возив із собою малолітнього сина!

Перелам стався в листопаді 2018 року після відкритого нападу російських кораблів на українські в нейтральних водах поблизу входу в Керченську протоку. Тоді Арман Цибульський заявив, що терміново закриває проект «Подорожі Україною на автівці з російськими номерами» й разом з сім'єю (з дружиною і сином) перебирається на постійне місце проживання до Києва. Але мало того: він поставив собі за мету оволодіти розмовною українською мовою! Для чого навіть найняв репетитора!.. Ось відео від 7 грудня 2018 року, де він про все це розповідає:

Хоч я не Ліна Костенко (книжки якої репетитор порекомендував Арману для вивчення мови), однак і 3 свої книжки я йому теж подарував...

Отак він розмовляв українською в відео від 18 січня 2019 року:

А ось сьогоднішнє (від 8 лютого 2019 року) відео, вивішене Арманом Цибульським пару годин тому. Оцініть мовний прогрес:

Цікаво спостерігати за його зусиллями. Цікаво, як воно буде далі...

← Попередня Наступна → 1 2 3
Показані 1-15 з 36