Оновлення ПЗ сайту та стрілка прокрутки

Група розвитку сайту.

Оновлення ПЗ сайту та стрілка прокрутки

Сьогодні 25.12 було оновлено програмне забезпечення сайту. Зміни переважно стосувались адміністративної частини та будуть непомітними для більшості звичайних користувачів.

Серед покращень хотів би відзначити виправлення сторінки Профілю користувача. Тепер на пристроях з маленькими екранами під аватаром на цій сторінці також відображається список публікацій користувача розбитий по типах матеріалів.

Таким чином на мобільних пристроях тепер також можна зручно переглянути список своїх власних публікацій, або публікацій іншого користувача.

Також було оптимізовано використання простору. Щоб розвантажити правий сайдбар, в якому і так багато віджетів, меню користувача, яке з’являється після авторизації на сайті, я переніс в шапку сайту і тепер можна його відкрити навівши мишкою на своє ім’я там.


Крім того в лівому нижньому куті додана стрілка, за допомогою якої можна прокручувати сторінку наверх або вниз.

Раніше виникали ситуації, коли користувач читаючи публікацію з великою кількістю коментарів опинявся на середині або в кінці довгої сторінки, і бажаючи перейти на початок сторінки, був змушений мишкою довго прокручувати її. Тепер достатньо натиснути на стрілку і сторінка плавно прокрутиться до самого верху.

Особливістю даної стрілки є наступна її поведінка: якщо користувач прокрутив сторінку, наприклад до середини, і натиснув на кнопку, то сторінка прокрутиться вгору. При цьому кнопка запам'ятовує місце звідки її натиснули, і, при повторному натисканні наверху сторінки, повертає читача до місця де починалось прокручування (в нашому випадку це середина сторінки).

Якщо помітите якісь помилки в роботі сайту, яких раніше не було, прошу негайно мене повідомити.

0
646
RSS
00:32
+2
Важко мені далось це оновлення. Виникли дві непередбачені проблеми, яких не було на тестовому сайті. Прийшлось відновлювати сайт з резервної копії і потратити багато часу, щоб зрозуміти причину цих проблем.
Мабуть треба було попросити Дзвінку Сопілкарку, щоб порадила кращий час для таких речей
Зараз протестую…
UPD. Так, дійсно стало дещо зручніше, дякую.
Я поставила статтю про плани і нововведення. Все нове тільки після 8 січня. А зараз лише ревізія і прибирання непотребу.
У мене самої ноут в ремоті вже кілька днів. А на старому я лише одну сторінку в браузері можу відкрити. Читати-писати ще можна, а перекинути щось з одної на іншу вже проблема.
А виставлення інформації про кожен «лайк» — це не забагато?
може лише про нові коментарі залишити?
14:47
+2
Забагато. Це глюк після оновлення. В налаштуваннях стоїть не виводити в стрічці активності інформацію про оцінку коментарів. Написав розробниках. Пізніше виправимо.
01:17
+1
Виправлено.
Чомусь раніше я міг бачити рейтингування будь-яких матеріалів, а тепер, схоже — тільки своїх… Наприклад, я проголосував на матеріал Анатолія Висоти, присвячений отаману Зеленому. Рейтинг статті має бути щонайменше "+1" — але я нічого такого не бачу. При спробі натиснути на ту чи іншу стрілку випадає спливаючий напис: «Ви вже проголосували за цей матеріал», — що є чистою правдою. Натомість під своїм матеріалом про Чортенятко я бачу рейтинг "+1" від Анатолія Висоти… Раніше ж я бачив обидва рейтинги. Що сталося?
00:54
+1
Виправив. Тепер рейтинг публікації буде видно навіть для тих, хто ще не проголосував.
Красно дякую!
16:43
+2
То в нас вже є стрічка ВІДВІДУВАНОСТІ? Помітив, що за минулий місяць (за 31 день) сайт відвідали десь 6000 раз. Виходить в середньому десь 200 відвідувань за добу. За останні 24 години є дві цифри: 54 і, здається, 295. Що ці цифри означають?
20:35
+2
Менше число — то кількість відвідувачів, більше число — кількість переглянутих відвідувачами сторінок.
20:04
+1
Після зміни дизайну Світоча особисто я погано бачу повідомлення про надходження листів в лічку та сповіщення. Раніше то була крупна синя цятка на білому тлі з білою цифрою всередині — все було гаразд. Тепер же тоненька біла цифра, що зливається зі словами «Повідомлення» і «Сповіщення», абсолютно губиться. Чи можна її виділити, наприклад, білою цяткою?
21:54
+1
Сповіщення про нові повідомлення приходять на емейл. Щодо цятки, дам пропозицію розробникам платформи, на якій створений сайт. Думаю, поміняють.
Сповіщення про нові повідомлення приходять на емейл.

Так, знаю. Але коли цифра зливається зі словом, тоді «дивлюся в книгу і бачу фігу» © Це не спрацьовує. Тому дуже бажано ввести цятку!..
23:41
+2
повернув деякі пункти меню користувача в правий сайдбар. Тепер «цятка» знову є.
О, так-так — тепер, коли цяточка повернулася, дуже добре видно, що на пошту впав новий лист!
06:27
+2
Хочу на одному сайті розмістити банер з рекламою Світоча. Як Вам такий варіант?

Краса, та й годі!
P.S. На жаль, у мене злетів Corel PhotoPaint, а GIF-анімашки я збирав саме там… А в програмі для монтажу відео зберегти анімашку щось не виходить — тільки покадрово…

Та у мене з'явилася ще одна ідея для банера. Сподіваюся, з наведеної розкадровки Ви її зрозумієте:

Десь так…

Якщо знадобиться ще один банер — дарую, поки я добрий!
07:06
+2
Мені банер подобається. Скільки це коштуватиме? Бажано б ще й оцінити дієвість реклами по приросту числа відвідувань та реєстрацій на сайті.
20:08
+1
Через місяць після розміщення реклами опублікую тут точні цифри по кількості відвідувачів, які перейшли по банеру, якщо для когось це цікаво Щодо вартості, відписав особистим повідомленням.
22:16
+1
Добрий вечір!
Знов якась фігня коїться…


Сьогодні Дзвінка Сопілкарка опублікувала новий матеріал «Натальна карта або загальна астрологічна характеристика».
Ключові слова: астрологія, гороскоп, доля, людина, натальна карта
Він перегукується з трьома моїми матеріалами:
Загальний гороскоп і натальна карта (особливо з цим!)
Ключові слова: астрологія, гороскоп, доля, людина
Блиск і неміч астрології
Ключові слова: астрологія, гороскоп, доля, талант, людина
Зодіакальні хрести: що це
Ключові слова: гороскоп, доля, зодіак, людина, хрест
Я перелічив їх в коментарі до матеріалу Дзвінкої Сопілкарки. Але дати гіперпосилання на них (!!!) не зміг, як не старався: саме гіперпосилання Світоч не публікує — таке вже бувало.


Окрім того, зважаючи на списки ключових слів, в розділі «Схожі Дописи» під матеріалом Дзвінкої Сопілкарки, здавалось би, мало б виникнути гіперпосилання бодай на один з цих моїх матеріалів… Але там є гіперпосилання на таке:

 • Про ієрархію співтворців

 • «Школа може підрізати крила...» (Лілія Гриневич)

 • Маслоу і його Піраміда

 • Навчіться відмовляти без відчуття провини

 • Творець і його геній

 • Притча про існування Бога


Себто, жодного (!!!) «астрологічного» матеріалу!!!
Натомість з-під цих моїх архівних матеріалів статтю Дзвінкої Сопілкарки видно…

То поясніть, будь ласка, чому архівні «астрологічні» матеріали з-під свіжого не видно, попри схожість тегів?!

Навіщо тоді теги?!
03:35
+1
Але дати гіперпосилання на них (!!!) не зміг, як не старався: саме гіперпосилання Світоч не публікує — таке вже бувало.

Гіперпосилання публікуються в коментарях, але не публікуються коментарі в яких багато таких посилань. Система вважала їх спамом. Але я відключив це правило. Тепер не має бути такої проблеми.
ОК, дякую! Міє іншим, я намагався дати лише одне гіперпосилання в каменті — на найбільш подібну статтю. І теж не зміг.

Сподіваюсь, тепер все буде гаразд.
03:41
+1
Окрім того, зважаючи на списки ключових слів, в розділі «Схожі Дописи» під матеріалом Дзвінкої Сопілкарки, здавалось би, мало б виникнути гіперпосилання бодай на один з цих моїх матеріалів…

Усі матеріали, які відображаються в блоці «Схожі матеріали» для публікації «Натальна карта або загальна астрологічна характеристика», мають також спільні теги з цією публікацією.
Там підібрались публікації по тегу «Людина». Чому саме по цьому тегу, не можу сказати. Так працює компонент, який відповідає за підбір схожих матеріалів, і я не є його розробником.

А взагалі то, такі теги як «людина» краще взагалі не використовувати. Так як цей тег можна віднести до майже будь-якої публікації на нашому сайті.
Ага… Схоже, зрозумів: програма обирає теги зі своєї власної «хмари» і ранжує за частотою вживання. Справді, найчастіше я використовую тег «людина». За ним, мабуть, і добираються статті.
16:02
+2
Схоже, що саме так. Для всіх публікацій де є тег «людина» в блоці «Схожі матеріали» підбираються матеріали з цим тегом, тому що він найпопулярніший.

Тому пропоную в подальшому для публікацій використовувати не більше 3-5 тегів, які чітко описують тематику статті (наприклад, «освіта», «астрологія», "іслам" і т.д.), і не використовувати теги типу «людина, „життя“ і т.п., які ні про що не говорять, і які можна віднести до будь-якої публікації на Світочі.

В такому разі підбір публікацій в блоці „Схожі матеріали“ буде набагато якіснішим.
Просто щодо тегів є загальна рекомендація: чим більше, тим краще. Бо статті шукають не тільки в межах Світоча, але ззовні також…
21:13
+1
Не зовсім зрозумів Вашу думку. Ви вважаєте, що чим більше тегів матиме публікація тим більша ймовірність, що люди на неї натраплять через пошукові системи?
А хіба ні?
09:20
+2
Ні, пошукові системи аналізують саму публікацію, виділяють в ній ключові слова і їхні синоніми. І потім видають публікацію по цих ключових словах в результатах пошуку.

А теги тут ніякої ролі не грають. Навпаки, їхня велика кількість може вважатися переоптимізацією і негативно вливати на ранжування публікації у пошуковій видачі.

А взагалі то теги існують в першу чергу для сортування публікацій всередині сайту. Тобто для зручності користувачів сайту. Тому саме на це основне призначення тегів треба орієнтуватися в першу чергу.
09:51
+2
Увага! Сьогодні або завтра можливо будуть технічні роботи на сайті, тому не дивуйтеся якщо сайт не буде працювати кілька годин.
А можна такі повідомлення виставляти десь на видному місці вгорі на головній сторінці сайту? Бо комент легко пропустити.
15:23
+2
Добре, в подальшому буду виставляти на видному місці.
23:15
+2
Сьогодні 08.02 оновив програмне забезпечення сайту та змінив версію PHP.
Якщо після цього помітите якісь помилки в роботі сайту, прошу повідомити!
Титульна картинка не хотіла всавлятися за посиланням. Вискакувало повідомлення «Невідповідний формат файла.» Довелося скачувати і вставляти з компа.
09:17
Дайте будь ласка, посилання на картинку, яке Ви вставляли.
А де я її тепер знайду. Така сама як я вставила, початкові розміри 600 Х 450, JPEG. Я її просто скачала і вставила.
23:31
+1
Ну тоді просто повідомте якщо ще раз зустрінетесь з такою проблемою.
Я пробував завантажувати картинки за посиланням, проблем не було.
Ось, будь ласка! Не вставляється це зображення:
Циганська кибитка

Тю!!! Тут вставилося, а коли я Сопілкарці листа писав — то в лист не вставлялося… Що воно таке?! Я команди поплутав?!
21:56
+2
Під листом Ви розумієте особисте повідомлення? Спробуйте ще раз вставити в повідомлення.
А тепер вийшло!!!
22:32
+2
Сьогодні 16.02 було оновлене програмне забезпечення сайту.
Якщо після цього помітите якісь помилки в роботі сайту, прошу повідомити!
Цей збій я помітив і раніше — просто не вважав за потрібне через таку дрібничку турбувати модератора. Тим не менш, на Світочі саме в коментарях вже кілька місяців криво формуються марковані списки. Як в цьому коментарі, наприклад. В матеріалах все гаразд, натомість в каментах — ну не фуричить, і все тут!!!
Себто, чомусь ліворуч не проставляться маркер (цяточка), немає абзацного відступу як на «червоний рядок» — натомість рядки розсуваються на два інтервали:

 • Зразок

 • Зразок

 • Зразок

 • Зразок

 • Зразок


З нумерованим списком теж глючно — номери відсутні!!! Хоча абзацний відступ на «червоний рядок» тут вже робиться… Ось зразок:

 1. Зразок

 2. Зразок

 3. Зразок

 4. Зразок

 5. Зразок


І що воно таке?!
Чи можна забезпечити ліворуч цятку/цифру, абзацний відступ на «червоний рядок» та «тісний» — одинарний інтервал між рядками?!
21:20
+1
Виправив.
Інтервал між рядками залишив. Мені здається, що списки краще виглядають з більшим інтервалом між рядками…
ОК, хай так! Дякую
10:04
+1
Це і не дивно, адже в цієї картинки немає розширення. В кінці назви картинки має бути .jpg, .tiff, .png або інше розширення. Зображення, які мають розширення не графічного файлу або взагалі його не мають, не пропускаються системою в цілях безпеки. Але такі «неправильні картинки» дуже рідко коли попадаються.
Але коли я її скачала на комп, то тип файла був — Рисунок JPEG. Дивно якось.
21:26
+2
Сам файл картинки у них на сервері дійсно з розширенням, але при відображенні адреси в браузері чомусь вирізається розширення. Важко сказати чому вони так налаштували. Але такі випадки дуже рідко коли зустрічаються, так що це не проблема.
О!!! Система псевдоаватарок «за першою літерою» раптом відрубилася…
12:52
+1
Технічні роботи. Уже все ок.