Світоч. Майбутнє. Рухаємося вперед! (Частина 1)

Група розвитку сайту.

Світоч. Майбутнє. Рухаємося вперед! (Частина 1)

Шановні користувачі Світоча!

Сьогодні я би хотів підвести підсумки кількох років роботи нашого сайту та обговорити питання його майбутнього.

Більше як 4 роки тому ми вирішили створити онлайн-майданчик, який би став унікальним місцем в Інтернеті, що призначене для вільного спілкування та обміну досвідом між людьми, які стали на шлях свідомого духовного розвитку.

Дивлячись на наш сайт зараз, можу сказати, що ми отримали хороший результат.

Однією з причин, яка мене спонукала 4 роки тому взятися за цей проект, була відсутність якісних майданчиків, на яких можна було би черпати рідною мовою знання щодо саморозвитку, психології, релігії, філософії та інших схожих тематик і при цьому взаємодіяти з іншими шукачами істини без жодних ідеологічних чи релігійних обмежень.

І зараз можу сказати, що нам вдалося стати саме таким майданчиком.

Якби 4 роки назад мені хтось показав наш сайт в теперішньому вигляді, я був би більш ніж задоволеним.

Зважаючи на величезну кількість цікавих публікацій та перекладів Світоч став «точкою нарощування» якісного україномовного контенту в мережі. І це я вважаю нашим найбільшим досягненням. На нашому сайті є все, що потрібно людям на шляху духовного розвитку.

Проте, є речі, які, на мою думку, могли би бути кращими або через які виникають спірні моменти. А саме:

— Відвідуваність сайту. Зараз цей показник на Світочі — приблизно 400 унікальних відвідувачів на день.

З однієї сторони, враховуючи специфіку нашого сайту, це цифра не маленька. На відміну від багатьох розкручених сайтів з величезними показниками відвідуваності, основним контентом яких є "інформаційне сміття" (наприклад, сайтів новин), майже кожна публікація на Світочі розрахована на те, щоб робити людей кращими. І якщо за добу 400 людей, а за місяць більше 12 000 читачів, візьмуть для себе на сайті хоч щось корисне, що допоможе їм на шляху духовного розвитку, то це просто чудовий результат.

Але з іншої сторони можу сказати, що враховуючи кількість хорошого матеріалу на Світочі, хочеться щоб наш проект був корисним для значно більшої кількості людей.

— Також час від часу виникає питання щодо формату контенту сайту. Коли 4 роки тому Світоч запускався, я вважав, що на ньому будуть публікуватися тільки матеріали, які безпосередньо стосуються тематики сайту, а саме — саморозвитку, психології, релігій, філософії і т.п. Проте деякі користувачі хочуть, щоб Світоч був майданчиком, не прив'язаним до певної тематики, щоб в своїх блогах можна було публікувати будь-що, що вони вважають потрібним і що бажають обговорити саме з користувачами нашого сайту.

— Окремо хотів би підняти питання щодо технічної частини роботи сайту. Як відомо, витрати на роботу Світоча (хостинг і домен) покриваються за рахунок добровільних пожертв співзасновників і активних користувачів сайту. За це всім велике спасибі. Проте інколи бувають технічні проблеми, які не вдається швидко вирішити, так як рішення часто залежить не від нас, а від розробників програмного забезпечення на якому працює сайт. Також інколи багато зусиль вимагає підготовка та тестування коректного оновлення програмного забезпечення сайту та доопрацювання української локалізації.

Зважаючи на все вищесказане я пропоную суттєво змінити формат роботи нашого проекту, що на мою думку дозволить зробити його набагато популярнішим і вирішить описані вище проблеми. Про те, як саме це зробити, читайте в ДРУГІЙ ЧАСТИНІ публікації.

0
384
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!