Світоч. Майбутнє. Рухаємося вперед! (Частина 2)

Група розвитку сайту.

Світоч. Майбутнє. Рухаємося вперед! (Частина 2)

Отже, в ПЕРШІЙ ЧАСТИНІ я поділився своїми думками щодо результатів роботи нашого сайту за 4 роки та щодо труднощів, які мають місце. Зараз хотів би розповісти про кроки, які, як я вважаю, є необхідними для подолання цих труднощів та про шлях, яким, на мою думку, дальше має рухатись проект Світоч, щоб стати ще популярнішим і бути корисним для значно більшої кількості людей.

Почнемо з питання росту популярності проекту та збільшення кількості читачів та активних користувачів. Основним джерелом нових відвідувачів на контентних сайтах переважно є органічний пошук. Тобто — це відвідувачі, які переходять з пошукових систем (переважно Google). І зараз у нас майже всі нові відвідувачі саме звідти. Проте, на жаль, можливості цього джерела трафіку теж обмежені і вони залежать від таких чинників, як кількість унікального контенту на сайті (не перепублікацій і перекладів з інших сайтів), оптимізації текстів і т.п. Оскільки матеріали на нашому сайті публікуються доволі часто і різними людьми, немає можливості сильно впливати на те, щоб вони відповідали вимогам Гугла. На даний момент я не бачу можливостей збільшити кількість відвідувачів, які переходять з пошукових систем.

Час від часу на Світочі можна спостерігати різкий стрибок активності коли відвідуваність сайту збільшується до кількох тисяч нових відвідувачів в день. Це пов'язано з тим, що люди інколи активно діляться (або репостять) на Фейсбуці публікацію, яка їм сподобалась. Деколи це набуває «вірусного» ефекту, що і викликає різкий стрибок відвідуваності певної окремої публікації на Світочі. Проте таке буває не так і часто і не носить системного характеру. А з тих кількох тисяч людей, які потрапили на сайт з Фейсбука, постійними читачами залишається небагато.

Як показують тенденції останніх років і мій досвід, набагато легше залучати відвідувачів і активних користувачів на проекти, які існують всередині інших величезних мереж (соціальних мереж, месенджерів і т.п.), так як там у зацікавленого відвідувача є можливість підписатися на сторінку (групу, канал, спільноту), які йому сподобались і в подальшому слідкувати за кожним повідомленням.

Хтось може запитати, що заважає розвивати, наприклад, сторінку сайту у Фейсбук чи Твіттері (куди транслюються публікації з сайту). Проте це не одне й те саме. Люди неохоче переходять з інших великих соціальних мереж на сайти. Вони хочуть ознайомлюватись з матеріалом не покидаючи межі майданчику на якому вони знаходяться. А повністю копіювати публікації Світоча на сторінки сайту в соціальних мережах з різних причин є дуже незручним і неправильним рішенням. Тим більше це не вирішить інших питань в роботі сайту, які я піднімав в першій частині статті. Тому я вважаю, що потрібне повне перенесення проекту Світоч на одну з потужних соціальних платформ.

Наступним спірним питанням, про яке я згадував в першій частині допису, є тематика публікацій на Світочі. І я вважаю, що найкращий спосіб його вирішення — це відокремлені блоги, які повністю належать їх авторам і не є частиною сайту. В такому випадку кожен сам визначає, що дозволено, а що ні на його ресурсі, публікує те, що вважає за потрібне, і обговорює з тими, з ким має бажання це робити при цьому маючи можливість блокувати небажаних людей на рівні свого блогу. Само собою, що тут не йдеться про те, що кожен має створити і розвивати свій окремий сайт. Найкращим способом реалізації цього варіанту є окремі блоги (сторінки, канали) створені на одній з відомих соціальних мереж де є чудові можливості щодо взаємодії їх між собою. І таким чином з однієї сторони кожен сам буде власником свого блогу (своєї творчості), а з іншої сторони, залишатиметься об'єднання в спільноту, в якій кожен користувач зможе слідкувати за діяльністю інших учасників цієї спільноти.

І щодо технічної підтримки роботи сайту та вирішення технічних проблем. Знову ж таки для того щоб була можливість позбутися цього хоч і невеликого, але все ж тягаря, який теж забирає час та сили, потрібно перенести проект на одну з відомих соціальних платформ забезпеченням правильної роботи якої займаються великі команди IT-фахівців, і де технічні проблеми вирішуються дуже швидко. Це дозволить повністю зосередитись на роботі з контентом.

В ЗАКЛЮЧНІЙ ЧАСТИНІ я розповім більш детально про шлях, яким, як я вважаю, повинен дальше рухатися Світоч.

0
375
RSS
13:49
+2
Досягли ми дечого. Але не СЛІД повторювати помилок НО.