Є такі люди, які не тільки не можуть пізнати істину, але й всіляко сильно опиратись тим людям, які їх до пізнання цієї істини будуть старатися приводити.

RSS
17:57
+1
Що поробиш: людина — істота вперта _шкодую
18:22
+4
А чого їм не опиратись, коли їх тащать туди, де їм ще рано бути. Вони ще не пройшли всі необхідні етапи. Ті, що їх тащать, самі повинні знати, що вони були ж такими у свій час.
20:29
+3
А чого їм не опиратись, коли їх тащать туди, де їм ще рано бути.

Або навпаки, де їм вже пізно бути тому що вони вже переросли ту "істину", яку їм хтось нав'язує.
А взагалі то, істина — це не те, до чого хтось інший когось може «привести», а це те, що може тільки сам «шукач» віднайти. Тому якщо хтось намагається всіх навколо себе «просвітлювати», «рятувати їхні душі», «наставляти на шлях праведний» і т.д., то це як мінімум схоже на якесь збочення.
Тому якщо хтось намагається всіх навколо себе «просвітлювати», «рятувати їхні душі», «наставляти на шлях праведний» і т.д., то це як мінімум схоже на якесь збочення.

Нюууу… чому одразу ж на збочення?!
Це може бути реклама («двигун торгівлі») _сміюсь
А можливо, елемент пошуку однодумців — бо якщо комусь твої ідеї сподобаються, то вам разом буде комфортно по життю (в різних значеннях)?..
_соромлюсь
21:27
+2
Ну, між «наставлянням грішників (тобто тих, хто має інші погляди) на шлях праведний» і пошуком однодумців, які готові скласти компанію на одному з безкінечної кількості шляхів, є просто величезна різниця. І в другому випадку ніхто нікого не намагається «приводити до істини і рятувати», так як розуміє що його "Істина" тільки одна з безкінечної їх кількості.

Тобто в основі пізнання істини спочатку має бути бажання того хто пізнає, а не чиєсь бажання «просвітити» всіх навколо себе. Інакше получається психологічне насильство і «але й всіляко сильно опираються тим людям, які їх до пізнання цієї істини будуть старатися приводити»
21:30
+2
І таких людей, які не можуть пізнати істину, не існує. Кожен може пізнати істину, але тільки ту, яка відповідає рівню його розвитку (тобто відносну). А інших істин, тобто абсолютних, і не існує.
А інших істин, тобто абсолютних, і не існує.

Існує. Просто Абсолют може пізнати той, хто має абсолютний потенціал для пізнання. Це абсолютно високий рівень готовності… але говорити, що такого потенціалу ніхто не може мати — це, НМД, гносеологічна помилка.
_хитрий _язик _хитрий _язик _хитрий
UPD. До речі, не виключаю, що абсолютний потенціал пізнання може мати не окрема людина, а людство в усій його сукупності!
Тобто в основі пізнання істини спочатку має бути бажання того хто пізнає, а не чиєсь бажання «просвітити» всіх навколо себе.

Ні, трохи не так. Шукач істини (1) і носій цінної інформації (2) мають зійтися в часопросторі разом. Бо якщо не буде (2), тоді (1) не зможе вдовольнити своє прагнення. Іншими словами, процес обопільний.
_вибачаюсь
А далай-лама, виявляється, в наступному житті хотів би «принести демократію в Росію» — ось яскравий приклад того, як «тягнуть за вуха» на вищий рівень чи в краще життя!
_хитрий
19:11
+1
Доброслав пише: «Тому якщо хтось намагається всіх навколо себе «просвітлювати», «рятувати їхні душі», «наставляти на шлях праведний» і т.д., то це як мінімум схоже на якесь збочення.»
Хто по-Вашому Ісус Христос в контексті наступної цитати з Єванглія: «Син бо Людський прийшов, щоб знайти та спасти, що загинуло!»
(Від Луки 19:10)?
06:44
+1
Мені приємно, що АСТРОНОМ1987 проявив активність. Я трохи підправлю цитату:
Є такі люди, які не тільки не можуть пізнати істину, але й всіляко сильно опираються тим людям…
06:49
+1
Спостереження астронома1987 близьке до істини, бо і в житті ми помічаємо, як учні опираються вчителям…
04:50
+1
В цій цитаті, астрономе, треба узгодити: … але й БУДУТЬ всіляко...
Або так: … всіляко сильно ОПИРАЮТЬСЯ...
19:16
+1
Можуть і будуть сильно опиратися…

Випадкові Цитати