Твій кужіль, тобі й прясти!

Автор цитати:
Самурайська мудрість
+3
11:59
411
RSS
13:48
+2
Так, зазвичай твою роботу замість тебе ніхто не зробить.
_вибачаюсь
Відчув це на собі, коли працюючи в тижневику «ПіК», в 2003 році написав статтю «Витончена помста Сен-Жермена». Головною її фішкою було те, що я нагло приписав графу Сен-Жермену… українське коріння. Хоча б на рівні версії, але приписав… Це була всього лише стаття на 3 журнальні сторінки, але сам сюжет був достойний історичного роману. Журнал «ПіК» мав наклад 20'000 примірників і був націлений на мислячу аудиторію. Отож я очікував, що за рік хтось із 20'000 читачів часопису зацікавиться сюжетом і таки напише історичний роман на цю тему… Але не зацікавився тим НІХТО!!! Я на той час писав виключно фантастику, кидати її та перелаштовуватися на історичні твори зовсім не хотілося. Тим не менш, мене постійно гризла досада: чому ніхто не підхопив цей сюжет?! В підсумку, писати авантюрно-історичний роман «Помститися імператору» таки довелось мені:
03:07
+2
Є така пісня: КИНУ КУЖІЛЬ НА ПОЛИЦЮ. В ній є такі слова: Нехай миші кужіль трублять/ Нехай мене хлопці люблять . Ну, знавці мови, що означає «трубити кужіль»? Спробуйте відповісти без допомоги інтернету.
«Трубити» = «теребити»??? _здивований
11:06
+2
Ой ні, Тимуре. Може Дзвінка або Осьмомисл щось знають? Щоб відповісти на це питання, треба хоч раз бачити живу мишку.
Та я бачив. У нас на старій квартирі бігали _сміюсь
13:20
+2
Бачити, Як миші бігають цього мало. Бажано побачити, як вони обідають.
Що вони «трубки» прогризають, чи що?! Я про це думав. Але навіщо їм кужіль прогризати?! _здивований
15:26
+2
Й інтернет не допоможе. Хай-но підключаться й інші. Миші трублять зерно, означає гризуть. Але чому вжито слово ТРУБЛЯТЬ?
Й інтернет не допоможе.

Ти так вважаєш?..
===========
Словник української мови
Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ТРУБИТИ, трублю, трубиш; мн. трублять; недок.
<...>
5. перех. Гризти що-небудь, поїдаючи або подрібнюючи, псуючи (про гризунів).
Нам остогидли переднівки в байраках.., в невимолочених скиртах, де весь день над самим вухом шарудять, трублять зерно миші (Василь Земляк, Гнівний Стратіон, 1960, 8).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, 1979. — Стор. 290.


_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь
Інтернет таки допоміг…
_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь
15:31
+2
Коли ти, друже, зумів придумати незвичайну конструкцію пристрою для зливання металу в охолоджувач, то й здогадаєшся, чому вжите це слово ТРУБИТИ щодо мишей.
_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь
Миша їсть
І при цьому пищать, мабуть що…
_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь
Саксофоніст
_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь
Хоча тут саме зерно, а не кужіль…
19:26
+2
Я теж це читав в і-неті. Там лиш сказано, що трубити означає ГРИЗТИ. Питання ж в тому, чому саме ТРУБИТИ, а не, наприклад, ГРАТИ. Побачивши одну річ, ще студентом, я здогадався, чому українці визначили це слово, як синонім ГРИЗТИ. Це мій здогад. І ніде про моє пояснення я не читав. Що ж я таке побачив?
08:12
+1
З дитинства я задумувався над питанням, чому для нищення мишами кужелю (=пасмо волокон конопель, з якого прядеться нитка) застосовано слово ТРУБИТИ? Здається, це було в роки мого навчання в університеті (1964-1969 рр.). Тоді в селах хати вкривали житньою соломою. Для цього жито жали серпом, а потім снопи жита молотили ціпом, добуваючи зерно з колосків. Житню солому витрушували і в'язали в кулі, які складали у стожок на зиму, щоб влітку укривати хату. Якось влітку, розбираючи стожок, в мене в руках куль розсипався на тисячі солом'яних трубочок. Це миші перезризли куль у різних напрямках, шукаючи колосок із невибитим зерном. Цю роботу мишей українці назвали ТРУБЛЕННЯМ, тобто виробництвом трубок. Ось таке моє пояснення.

Випадкові Цитати