До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт
Анатолій Висота

Анатолій Висота 59 хвилин тому

Моя улюблена пісня МАМИНА СОРОЧКАhttp://www.pisni.org.ua/songs/2160818.html
+26
Репутація
12964
Рейтинг
А чого ж, це таки правда: не проговорене між людьми — заповнюється ФАНТАЗІЯМИ.
Дякую, друже. І там нема ніяких ще приправ?
Доля вела тебе від металургії через журналістику до письменства. Перестав заїкатися і Олена повернула до тебе свою голівку.
Бліндажі мають різні розміри. Щоб в нього помістилося 5-10 людей, треба площа десь 3-4 м. кв. Отже такий бліндаж треба перекривати слябами з довжиною жо 2 м. При ширині його 1 м і товщині 0,2 м об'єм 1 сляба буде: 2×1×0,2 = 0,4м куб. Густина сталі 7,7 г/см. куб. Отже вага 2 сляба буде: 0,4×7,7= десь 3 тони! Без підйомного крана не обійтися. А це передок фронту…
Гарне оповідання з прокатними подробицями. Ти, друже, був на металургійному заводі?
Дякую, друже Тимуре, за допомогу, за рецензію ще раз!
Друже Володимире, книга «Красне.Красен. Красн.» Може бути в бібліотеках Києва.
Цілком можливим було й таке. Це я про відео Тимура.Та для більшості остарбайтерів життя було важким і навіть нестерпним, як для моїх майбутніх батька-матері.
Із спогадів краснян, описаних у моїй книзі КРАСНЕ, можна зробити висновок, що декому в Німеччині повезло: були терпимі умови праці і на фото вони виглядали гарно одягненими. Це теж правда. Але більшості жилося погано. Тому вони повернулися в Україну. Хоч були українцям пропозиції залишитися в Німеччині або виїхати в різні країни. Не захотіли: навіть брехали, що вони не українці, а русскіє. Таких переправляли у східну зону окупації.
З досвіду, описаного в материній книзі ПРО СІМЕЙНУ ХРОНІКУ, можу сказати, що нашим дуже не повезло. Мали жахливі і принизливі умови праці. Їм платили місячно, здається, по 50 дойчмарок. Цього вистачало лише на 2-3 гальби пива. За 2 роки обірвалися страшно. Навіть тікали. Їх піймали. Допитували. 2 доби тримали нарізно в камері навіть без води. Їх допитували в гестапо, а наші жалілися на не людське ставлення. Однак їх повернули назад в Гемерде до бауера Ноле. Народжену Грунею дитину-немовля здоровою (!) в німецькій лікарні на очах матері отруїли!. Мати навіть встигла дати їй ім'я Оля.
3500 м кв. — 35 будинків по 100 м кв. Розділимо 78000 гр. на 35 і отримаємо 2229 гр. на 1 такий будинок ( домогосподарство) за рік обігріву. А якщо розділити 1100000 гр. на 35, то матимемо: 31429 гр на 1 такий. будинок за рік, якби за платити державі. Якщо розділимо 31429 на 2229 то дізнаємося, що використання теплових насосів в 14 раз ефективніше! Не вірю!
Три двоповерхові будинки площею 3500 м. кв витратили за минулий рік на обігрів 78000 гр., а якби платили за теплову енернію державі, то витратили б 1100000 гр. ( 1 мільйон сто тисяч гривень). Виграш — заплатили більш ніж в 11 разів менше!
Говориться про коефіцієнт перетворення енергії . А не кажеться, який він саме?
Ого, яка глибина пояснення!.. Дякую, друже. От є таке слово моторний (жвавий), я не думаю, що воно появилося після появи перших моторів (двигунів).
50-томний Літопис УПА? Вперше дізнався. А хто його видав і коли?
← Попередня Наступна → 1 2 3 4 Остання
Показані 1-15 з 5632