До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Анатолій Висота
Анатолій Висота / МініДописи RSS

Шановне товариство, будьмо! 

Здається, вперше незалежна Україна спромоглася індексувати пенсії. І процес цей почався з 1 березня 2019 р. Просто ціни ростуть, інфляція, гривня знецінюється і пенсіонерам важко жити. Як відбувається індексація? В автоматичному режимі. Здається, рівень інфляції за 2018 р. був 10,8%. Ділим надвоє і отримуємо 5, 4%.  Середня заробітна плата виросла за минулий рік на 23,2%. Ділим надвоє і отримуємо 11, 6%. Додамо 5,4+11,6 і отримаємо 17%. Оце ті 17% на які збільшуються пенсії мільйонам українців. А чому поділили на 2? Та тому, що в Україні пенсія має всередньому половину від зарплати. 

А тепер конкретика

Учора, 7 березня 2019 р. я отримав повідомлення по смартфону, що на мою картку прийшла індексована пенсія. Я прикинув собі і порадував дружину, що вона збільшилася десь на 300 гривень. А потім порахував точніше: 294 гривні. Ану ж, шановні світочани-пенсіонери, напишіть, чи змінилися ваші пенсії?

Автор:
Анатолій ВИСОТА
+2
08:57
76
5

Недавно товариш мій Микола передав мені на ФБ посилання на одну жартівливу пісню у виконанні Лісапетного батальйону (ЛБ). НУ й розвеселило це мене. Не знаю, до якого естрадного жанру віднести пісні ЛБ. Це крик жінок сучасного українського села. А оце сьогодні набрів на великий концерт ЛБ. Подивіться й послухайте. Про що вони співають!

youtu.be/Vx95F1SbgRQ

+2
16:34
115
7

Влітку-18 по кримському мосту поїхали авто. А поїзди — ні. Велика пауза. На ОБОЗРЕВАТЕЛЕ є велика стаття Eli Belenson,a — Гідрогеолога з Ізраїлю (https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/kerchens...

В ній він пояснює, чому КМ чекає трагедія. Залізничні мости ПОВИННІ опиратися на СКЕЛЬНІ ПОРОДИ. А КМ міст опирається на МОКРІ ГЛИНИ, до яких дійшли палі на глибині 58 м. Автор докопався до шулерства із пошуковими свердловинами. Їх зробили на папері дві тітки із ООО, яке має статутний капітал у 150 доларів. Отже пуйло будує сучасну Московію як не на піску, то на мокрій глині. Отже їй буде те саме, що і з КМ.

+1
07:59
74
5

Є така письменниця Люко Дашвар (Ірина Чернова). Її стиль: чоловіча контрастність і відвертість. Знає сучасний Київ і Україну і про це й пише. Читати цікаво. Ось завершив читати її книгу «Биті є. Макс».

Я виписую її опис шляху до кінця світу. «Кінець світу розпочнеться із запланованого відключення електрики. Деякий час акумулятори і всілякі батареї віддаватимуть накопичене, тихо здохнуть. Усі гаджети перетворяться на сміття. Міський люд виповзе із шпаківень — до землі, до землі. Не помирати, рятуватися. І коли переважна частина не витримає випробування вселенським екстрим-туром, збагатить грунт органічним добривом власних тіл, купка ідіотів з кадуцеями на радощах нап'ється, святкуючи перемогу, бо ще й не здогадується, що  вже невдовзі фарбуватиме траву… Зеленим.»

Ось такий сценарій.

Автор:
Люко Дашвар. "Биті є. Макс"
+1
19:10
147
9

Цього 2018 року у нас в Красному на Київщині рясно вродили яблука. Білий налив, на ці яблука колись казали папіровка, вже відходять. 

А зараз доспіли вже й  МАЛИНІВКИ — яблука мого дитинства. Дуже смачні з ніжною шкіркою кисло-солодкі плоди. Питав в онуків, чому така назва? Відповідали правильно: бо малинові і кольором схожі на малину.

Ось на гостьовому столику, який стоїть у дворі прямо на траві, малиновок ціла тареля: 

Пригощайтеся!

Додаток від 14.8.18

Є в нашому саду й солодкі яблука. Ще батько Михайло був посадив цю яблуню разом із папіровкою.

Ось вам і солодкі яблука з одною малинівкою 

Автор:
Анатолій Висота
+2
20:06
196
35

11 липня 2018 р. пізно увечері сталося диво: футбольна збірна Хорватії перемогла футбольну збірну Англії з рахунком 2:1. Бо за всіма показниками Англія сильніша за Хорватію. Так і в футболі. Це відзначали і фахівці, і букмекери. 

Англійці забили швидкий гол на 5 хвилині матчу. І в першому таймі виглядали сильніше від хорватів. А в другому таймі на 68 хвилині Перішич зрівняв рахунок. Англійці кинулися відіграватися, але могли й пропустити гол: Перішич в контратаці попав м'ячем у штангу. 

Додатковий час двічі по 15 хвилин. Англійці знову атакували, намагаючись відігратися. Але хорвати уміло оборонялися. І Манджукіч таки забив переможний гол. Суддя турок додав 4 хвилини, але й це не допомогло. Рахунок 2:1!

Наші брати хорвати, які свою перемогу над Росією присвятили Україні,  у фіналі зустрінуться 15 липня 2018 р. З Францією.

І знову політика: росіяни ненавидять Хорватію, а українці бажають їй перемоги.

Чому? Бо ми давні братні народи. Згадаймо Кия, Щека і Хорива!

Hwala Hrwatska!

Слава Україні!

+3
23:58
145
14

Подивився на свою бібліотеку: щоб його почитати з годину. Взяв до рук книгу із серії ВЕРШИНИ СВІТОВОГО ПИСЬМЕНСТВА з назвою УТОПІЯ і МІСТО СОНЦЯ. Ви вже здогадалися, що першу написав Томас Мор, а другу Томмазо Кампанелла. Читаю вступне слово і натрапляю на неймовірну тодішню дикість, на вирок суду. Мор відмовився присягнути королю Генріху-8, як главі англійської церкви, і за це був звинувачений у державній зраді, засуджений і страчений у липні 1535 р. Ось той вирок: "Вернути засудженого в Тауер, звідти волочити по землі через усе лондонське Сіті в Тайберн. Там повісити його так,  щоб замучився мало не до смерті, зняти з петлі, поки він ще не вмер, відрізати статеві органи, розпороти живіт, вирвати і спалити нутрощі, Потім четвертувати його і прибити по одній чверті тіла над чотирма брамами Сіті, а голову виставити на лондонському мосту"

Король милостиво замінив цю кару простим відрубуванням голови. Ось такими жахіттями колись утримувалася ВЛАДА.

+2
14:47
102
6

Всі вишні ще зелені, а в нас вже кілька днів, як поспіли. Кисло-солодкі і смачні. Родять кожного року. Короткий хвостик. Раніше я чув, що такі вишні називали «китайськими».  

       То я й нарвав і для світочан мисочку. Для тих світочан, хто це прочитає.

Автор:
Анатолій ВИСОТА
+5
11:11
145
8

Кажуть, очі є дзеркалом душі людини. А ось Михайло Нечай — мольфар, помітив, що коли людина дивиться на іншу звуженими очима — вона фальшива. Вона живе  з іншої людини. А ще він сказав, що очі — найсправедливіша мова на світі.

Автор:
Анатолій ВИСОТА
+1
16:52
161
3