До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Доброслав
Доброслав / МініДописи RSS

Притча.

— Майстре, ти казав, що якщо я пізнаю хто я, то стану мудрим, але як це зробити?
— Для початку забери у людей право вирішувати хто ти.
— Як це, Майстре?
— Один тобі скаже, що ти поганий, ти повіриш йому і засмутишся. Інший тобі скаже, що ти хороший, і ти зрадієш. Тебе хвалять або лають, вірять тобі або зраджують.

Поки в них є право вирішувати хто ти, або який ти, тобі не знайти себе. Забери у них це право. І в мене також.

+4
17:47
15
6

Частина із інтерв'ю колишнього керівника СБУ Валентина Наливайченка:

— І останнє. Чи правдива інформація, що в структурі СБУ працюють спеціально навчені люди, які на магічних кулях допомагають розслідувати особливо складні справи?

— Не кулі. Є в одній галузі фахівці (правда, я не знаю, що зараз там натворили штабісти Порошенка), які дійсно на відстані можуть визначати настрої, поведінку, а іноді і думки людей, які цікавлять спецслужби.

— Часто залучають цих людей?

— Іноді.

— Це жінки чи чоловіки?

— Я так не поділяю фахівців.

— Магія та розвинена інтуїція властиві більше жінкам.

— Є й жінки. Але це не магія. Фахівці, які володіють певними вміннями. Але вони не можуть маніпулювати. Можуть тільки зчитувати, і то якщо ми знаємо, яка саме людина нас цікавить. Вони можуть 'намалювати портрет', дати певні характеристики по терористові — наприклад, треба його брати сьогодні, щоб уникнути теракту, чи можна почекати до завтра.

— Наскільки часто українські політики користуються послугами ворожок, шаманів, астрологів?

— У чергах стоять. Але в основному ходять вони до шарлатанів. Дружини часто ходять. Питають, в який день краще відкрити офшор. Але давайте не будемо це пропагувати. Краще до церкви сходити.

+2
14:40
147
4

Господь любить нас безумовно, і тому дав нам, серед інших багатств, два залізних критерія правильності наших серйозних планів:

1. Вам страшно це робити.
2. Соціум вважає, що ви неправі.

Зрозуміло, при наявності внутрішнього відчуття принципової вірності самої дії.

Автор:
Олексій Арестович
+2
22:35
89
2

Знаєте, чому я спокійний, як Чумацький Шлях, щодо всіх і усіляких, нескінченних форумів порятунку Вітчизни, правильних слів і розборок між їх ізрекателями? ..

Оскільки, я знаю просту істину:

— перш ніж врятувати або глибоко реформувати зовнішню реальність, людина повинна виконати аналогічні перетворення у внутрішньому світі, радикально подолавши і реформувавши себе саму.

Наприклад, модернізація країни, передбачає:

— глибоке розуміння того, що є Модерн,
— перебудову ядра і периферії особистості на модерний тип сприйняття і впливу,
— оволодіння модерним методом,
— набуття модерністської картини світу,
— перебудову системи цінностей на модерний лад,

і багато іншого.

А ось як раз цього наші «рятівники», які тусуються по форумам, абсолютно не мають на увазі, у всякому випадку, я жодного такого не знаю, хоча уважно за ними спостерігаю.

На жаль, це означає, що всі їхні «реформи» зазнають неминучого краху, точніше, будуть успішні тільки там і тоді, де, коли і наскільки їхні автори зуміють усвідомити і перебудувати особисто себе самі.

За логікою це приблизно те ж саме, що взятися керувати літаком, сподіваючись підучитися необхідного на ходу.

Так що можете розслабитися.

Країну врятують (якщо врятують) люди, які пережили колосальний внутрішній переворот і дійсно (!) Зрозуміли, що далі так не можна — маючи на увазі не уряд і сусідів, а себе особисто, перш за все.

Судячи за середньою температурою по лікарні — на швидкий порятунок можна зовсім спокійно не сподіватися:

— поки у нас причини завжди в кому-небудь іншому.

На що ж можна точно сподіватися? ..

На виникнення в нашому житті все нових і нових обставин, які вкрай підштовхують до такого душевного перевороту — як в долі країни в цілому, так і особисто кожного.

Автор:
Олексій Арестович
+3
21:53
145
9

«Червона» (в термінах інтегральної динаміки) держава — це коли неформальні відносини повністю витіснили формальні інституції. Це держава, яка Манкур Олсон назвав «осілий бандит», а нинішні політологи — mafia state. «Червона» система (будь то компанія, інша організація або держава) виглядає зовсім не так, як написано у формальних документах (штатний розклад, статут, конституція тощо). «Червона» система тримається на одній людині, яка є гарантом неписаних правил і неформальних відносин. Саме з нею всі домовляються про те, хто чим володіє, чим займається і що має. Тут немає місця деперсоналізованним процесам, постійним ролям, довгостроковому плануванню. Така система майже ніколи не переживає свого власника (не ставлю тут лапок).

Автор:
Валерій Пекар
+2
09:51
90
2

Якщо для людини робиш занадто багато безкорисливого, вона неодмінно змушена буде піти. Це буде виглядати як «зрадити», насправді вона йде через переживання неоплатного боргу, передаючи тебе на рівень вище тим, хто зможе врівноважити твій дар, віддати приблизно стільки ж. Це закон. Вперше його озвучив Берт Хеллінгер. 

Висновок: безкорисливе наддобро є втручанням в долю людини і нерідко повертається «злом». Дуже часто ми «даємо» і тоді, коли інші і не просять зовсім, тим самим збільшуючи їх борг. Ніхто не хоче відчувати себе неоплатним боржником. Варто трохи допомогти і відійти.

Автор:
Ігумен Євменій
+2
20:19
87
0

— Багато говорять зараз про вирішальне значення виборів 2019 року, про партії останнього шансу.

Вангую:

— шанси в України з'являться тоді, коли втратять останній шанс партії останнього шансу.

І коли позбудимось психології останнього шансу. 

Автор:
Олексій Арестович
+1
10:41
154
11

Мобільність населення є важливим чинником модернізації: люди виходять за рамки свого вузького кола і відчувають масштаб країни та світу, різноманітність міст і людей. Ви ж пам'ятаєте, як мало мешканців Донбасу бували в інших регіонах хоча би раз у житті? Ну а про економіку і так зрозуміло.

Як завжди, горе допомогло там, де не впоралася радість. Війна призвела до збільшення мобільності набагато вище тієї межі, яку 10 років тому встановлювали як мрію.

Автор:
Валерій Пекар
+4
16:52
122
2

Для того, щоб перемогти імперію, яка застрягла у ХХ сторіччі і стрімко котиться у ХІХ, треба самому бути у ХХІ. А якщо так само застряг, то імперія має більшу вагу. В гіршому випадку розчавить, в кращому — сама розвалиться, і рештки впадуть на голови сусідів, завдавши їм важких черепно-мозкових травм.

Автор:
Валерій Пекар
+3
05:47
112
2