УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Олександр Білий

Олександр Білий 1 рік тому

+3
Репутація
988
Рейтинг
Я б ще сказав, що тих, хто є розумний, але з нами не погоджується, ми не любимо, можливо через те, що занадто любимо себе.
Це якось все хитко звучить. А якщо ми помиляємось, то свою помилку так і не побачимо і не виправимо…
Це я, Смерть, можу подарувати коротку мить існування, щоб потім забрати його! Така моя вічна робота.

Все навпаки, ніякої смерті немає. Є зміна, переміна і так далі. І краще думати саме з цієї позиції вічного життя, життя, яке не впирається тільки у зануреність у час і всю ту метушню, що людина тоді вважає життям.
А перевірити практикою такий експеремент, як долити води у наповнену до самих, не можу, країв чашку досить таки просто. Тоді буде очевидно, що до повноти не добавиш нічого, тобто відсутнє щось з повноти поза ним. Експеремент підтверджує аксіому основи філософії. Ще можна взяти лист бумаги з намальованим колом і погратись у його стирання і знову наведення і що з того виходить, а ще взяти півколо і проесперементувати з випуклістю і ввігнутістю. Філософія має у своєму арсеналі свої фізичні досліди, які підтверджують її концепції.
В тому-то і суть, що хіміки на основі практики, якій не протирічить теорія, прийшли до консенсусу. Це значить, що ніхто вже ніякі інші теорії не висував. А як би це виглядало, коли кожен описував це так, як йому хочеться і ще до того критикував своїх опонентів, що їх теорії не вірні. З цього гармидеру вийшло б щось корисне. І ще уявіть, що Вам прийшлось би в інституті вивчати всі ці теорії, не знаючи, яка з них вірна, а яка ні.Ось такий гармидер — це сучасна філософія, де вивчають всіх підряд і навіть тих, які заперечують один одного.
Людина і є ця Істина, тому немає ніяких проблем. _добре
Він кінечний і в просторі-часі і в пізнанні.
Кінечний і вичерпний. Але. Є гарне висловлювання в Упанішадах: " Дякуємо Боже, що розтрачуєш плинне і зберігаєш вічне". Всесвіт кінечний, але ці кінечні його стани є незкінченними по кількості. Це як ланцюг з кільцями: кільце — кінечне, а сам ланцюг — ні. Але знаєте, друже Анатолій, що забезпечує ці кінечні і незкінченні процеси — просте коло. У мене якось руки до описання цього не доходять. _вибачаюсь
От гарний приклад відсутності основи філософії, який дає можливість філософствувати, використовуючи терміни необмеженість і істина поряд. Якщо є необмеженість, то відсутня люба істина, якщо ж є істина, то немає необмеженості. _язик
Цікава лякалка. Як на мене, філософія, як і люба наука, — це скоріше абстрактна форма пізнаня. Це як знати, що кохання існує, але крім цього абстрактного знання, що не є, по суті, знанням є ще і істинне знання — пережити саме кохання.
Як на мене, то в результаті філософствування не можна прийти до вірного результату, що показує вся історія філософії, точніше — філософствування. А він важливий, бо процес без зупинки втрачає зміст.
Філософія-наука може виробити правильний погляд на речі, тоді коли філософствування може виправдовувати навіть негативні сценарії, бо хто скаже, що це не вірно.
Я думаю, що колись філософія, як наука, не була забаганкою, а формувала людське життя, його напрямок, про це свідчать древні ритуали, які втратили свій внутрішній зміст з втратою їх філософії. Лишилась тільки оболонка, але її живучість це підтверджує.
Щодо розширення свідомості. Я вважаю це загальним непорозумінням, можна навіть в тему сказати, результатом якраз втрати філософії-науки. Свідомість — це як фундамент будівлі, її основа, якою аж ніяк не можна маніпулювати.
Думаю, що зазубрювання світоглядній філософії не загрожує, бо у ній не повинні виникнути якісь догми. Це скоріше відноситься до філософствування філософів, «шедеври» яких потрібно заучувати, якщо ти просто не зацікавлений їх «творчістю».
Але ця вірогідність — це тільки в нашому розумі, а не у реальності. Мабуть буде важко узгодити всі погляди. Це як прийти до одного знаменника у питанні відчуття кохання… Уявіть собі узгоджені, але не вірні уявлення у хімії. Що то було б? _посміхаюсь
Его відповідає за почуття ідентичності та безперервності і з точки зору індивідуальної людини розглядається як центр свідомості.

Его… — центр свідомості? Цікаво, що тоді лишається, якщо медитативні практики приводять, буквально, до смерті его, яке вважають найбільшою перешкодою пізнання себе. То що, разом з центром зникає і сама свідомість?
Юнг барахтається на поверхні зовнішньої сторони буття людини. Якось він хотів перевірити інформацію про зміст її внутрішнього і деякий час медитував. Висновок, до якого він прийшов, — там нічого немає!
Ви маєте на увазі — у комп'ютері, бо зараз активно мусують думку про штучний інтелект, який перевершить людський.
← Попередня Наступна → 1 2 3 4 Остання
Показані 1-15 з 376