До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Дзвінка Сопілкарка
Дзвінка Сопілкарка / МініДописи RSS

У Покровському соборі, що у Рівному, планують оздобити стіни унікальною мозаїкою, на якій буде зображеним Порошенко. 

Прикрашатиме стіни храму художник Микола Кундель. Він розповів, що планує на одній із стін Покровського собору, яка розташована найближче до центрального входу, зобразити надання томосу ПЦУ. Там можна буде розгледіти Вселенського Патріарха Варфоломія, членів Священного синоду та українську делегацію, зокрема Петра Порошенка. 

«У цьому немає жодної політики, — переконаний Кундель. — Адже Петро Порошенко був присутній під час того, коли Україна отримала Томос від Вселенського Патріарха. Одразу позаду них стоятимуть відомі борці за незалежність нашої держави. Без них не було б України, тому ми мусимо всіх ушанувати».

+1
21:22
58
12

У Москві у виставковому комплексі ВДНГ загорівся фонтан «Кам'яна квітка», який відкрили після реставрації. Фотографії події опублікував один з очевидців на сторінці в Facebook.

У прес-службі ВДНГ повідомили РІА Новини, що загоряння сталося в колекторі між фонтаном і павільйоном № 58. Сам фонтан при цьому не постраждав.

«Кам'яна квітка» був закритий на реставрацію майже рік. На роботи по його відновленню було витрачено 1,2 мільярда рублів, однак зовнішній вигляд фонтану після реставрації викликав критику користувачів у соціальних мережах: на їхню думку, кольори виглядають неприродно яскравими. Представники ВДНГ стверджують, що фонтану повернули історичний вигляд.

Фонтан «Кам'яна квітка» був створений в 1954 році архітектором Костянтином Топурідзе і скульптором Прокопом Добриніним. Він став першим світломузичним фонтаном в СРСР. На відкритті відреставрованого фонтану пролунає «Святкова увертюра» Дмитра Шостаковича, як і на церемонії запуску 65 років тому.

+2
21:52
110
6

15 корочуна (6 грудня) – свято Велеса осіннього. Це свято найбільше полюбляють діти, адже слухняним діткам Велес приносить гостинці і дарунки. Випікають спеціальне печиво для дітей, солодощі, яблука, горіхи. Горіх є сакральним деревом українців, деревом Велеса, який є Богом знань, мудрості, багатства і міцності, «міцний горішок» – кажуть про сильну людину. Супроводжує Велеса в цю пору року його внучка Веселинка, що звеселяє діток піснями і дарунками. Ще Велес сходить вночі по місячній стежці на Землю і приносить зародки багатства, врожаю, приплоду, дітям дарунки та ласощі, а дорослим нагороду за працю на праведному шляху, знання та життєвий досвід.


Цікава теорія походження свята Миколая.

Я колись десь читала, що малим дітям (до 12 років) подарунки напередодні зимового сонцестояння давали з метою прив'язати їхні чисті душі до матеріального світу. Тому дітям на Миколая не можна дарувати нічого корисного, тільки солодощі та іграшки, щоб розпалити їхні бажання.

Автор:
Родослава Романів
+2
14:42
95
5

Цю притчу колись давно я почула від знайомого єзуїта.


Якось Ісус і святий Петро грали у гольф.

Св. Петро взяв ключу, вдарив по м'ячику, і м'ячик полетів прямісінько в лунку.

Настала черга Ісуса бити. Ісус взяв ключку, вдарив по м'ячику, і м'ячик полетів прямісінько в лунку. Але з кущів вискочив заєць, на льоту схопив м'ячика і помчав у протилежний бік від лунки.  В небі ширяв орел. Він побачив зайця, спікірував на нього, схопив і поніс у гори до свого гнізда. З лісу, що ріс біля гольфового поля, вийшов мисливець. Він побачив в небі орла, який ніс зайця. Мисливець зняв з плеча рушницю, прицілився і вистрілив. Куля потрапила орлу в крило. Від болю орел розтиснув кігті й випустив зайця. Заєць побачив, що падає з такої висоти, і від переляку розтиснув зуби та випустив м'ячика. І м'ячик падає точно в лунку.

Ісус підняв очі до неба і каже:

— Тату, ну дай пограти.

Автор:
Дзвінка Сопілкарка
+2
21:38
70
2

Їду з роботи в маршрутці. Людей не дуже багато, але крісла всі зайняті й кілька стоїть в проході. Ззаду передають гроші за проїзд. Я беру купюру і легенько торкаюся плеча жіночки, яка сидить попереду. Вона різко обертається й обуреним тоном каже:

— Чого ви мене штовхаєте? Ви що не бачите, що у мене руки зайняті? Я яйця тримаю.

Я зніяковіло відповідаю:

— А звідки я мала знати, що у вас яйця?

Гроші я передала іншій людині, а решту дороги тихенько тряслася від сміху.

Автор:
Дзвінка Сопілкарка
+3
22:06
76
2

Одна жінка йшла паризькою вулицею і помітила Пікассо, що робив начерки за столиком вуличного кафе. Вона запитала Пікассо, чи може він зробити начерк з неї за відповідну плату.

Пікассо погодився. Всього за кілька хвилин начерк був готовий.

— І скільки я вам винна? — запитала жінка.

— П'ять тисяч франків, — відповів Пікассо.

— Але вам було потрібно для цього всього три хвилини, — ввічливо нагадала вона художнику.

— Ні, — заперечив Пікассо, — для цього потрібне було все моє життя.

Мені здається, варто задуматися над цими словами .....

+3
23:15
127
5

В одне вікно дивились двоє. Один побачив дощ і бруд.

А інший — мереживо листків зелених, весну й небес блакить.

В одне вікно дивились двоє.

Автор:
Омар Хайям
+2
13:41
181
0