Спіральний рух Сонячної системи

Спіральний рух Сонячної системи

Нас завжди вчили в школі, що планети обертаються навколо сонця по колу. Ми малювали схеми і робили моделі такого руху. Потім нам говорили, що Сонце теж рухається, як елемент спіральної галактики Чумацький Шлях. Але чомусь забували сказати, що все це рухається синхронно. В результаті, формувався помилковий світогляд.

Гляньте, як все відбувається насправді.

Перегляд відеозапису:


0
21:03
1534
RSS
Перепрошую за нечемність, але ці відео, м'яко кажучи, є маніпулятивними. Так, якщо обрати точкою відліку центр нашої Галактики — Чумацького Шляху, — то рух всіх планет Сонячної системи виглядає спіралеподібним. Але якщо повернемося до геоцентричної системи відліку — що побачимо: ретроградний рух планет?!

А як весело всі траєкторії виглядатимуть, якщо взяти за точку відліку… наприклад, космонавта, який висадився на поверхню Місяця?!
Тому давайте-но повернімося до чогось простішого. Наприклад, до траєкторій руху кінчиків лопатів гвинта літака:

Вони на цьому відео жовті, їх добре видно. Яку траєкторію кінчики лопатів описують довкола осі двигуна?! Вірно — траєкторію кола! А відносно спостерігача, який стоїть на землі?! Так — спіраль!!! Але ж ми не прив'язуємо ніяку «атомну енергію» під твердження, буцімто вона примушує кінчики лопатів рухатись окремо від літака!!!
В чому різниця між цими двома прикладами?! В тому, що кінчики лопатів прив'язані до осі двигуна в рамках видимої твердої структури (лопатів), а планети Сонячної системи «прив'язані» до Сонця невидимою силою тяжіння… Все інше — однакове: фокуси з точкою спостереження, які нікому нічого не доводять.


P.S. В якості бонусу можу нагадати, що точки на ободі колеса (чи на його спицях) описують відносно центру колеса ті ж таки замкнені кола. А от відносно будь-якої нерухомої точки на поверхні землі вони описують… циклоїди:

І який же висновок можна зробити з цього?! Які «атомні енергії» змушують точки ободу колеса рухатись незалежно від центру колеса отакими хитромудрими траєкторіями?!


P.P.S. Загалом-то, вести мову про рух планет (у т.ч. Землі) "по колу" довкола Сонця — щонайменше, неграмотно. Насправді всі планети (включно із Землею) обертаються по еліптичних траекторіях!!!

І Сонце знаходиться не в центрі орбіти-кола, а в одному з фокусів еліптичної орбіти…
Не вірите?!
Ось тут подивіться дані про перигелії планет Сонячної системи:
Перигелій
А ось дані про афелії всіх планет Сонячної системи:
Афелій
Отже, ці відео не тільки маніпулятивні, але ще й безграмотні!


P.P.P.S. А вперше я замислився над цим іще в молодших класах школи (на початку 70-х), коли ще не мріяв стати письменником, а ходив в авіамодельний гурток. В кіно нерідко показують, що бачить пілот літака-винищувача з кабіни, коли його літак крутить «бочку»:

А які траєкторії виписують кінчики крил літака для спостерігача з землі?! Правильно — спіралі:

Знов-таки, ніяку «атомну енергію» для утримання кінчиків крил в рамках конструкції літака ми не прив'язуємо під цей простий факт…
Тому це відео, з моєї точки зору, здатні розібрати по кісточках навіть діти зі старшої групи сучасного дитсадочка. Вони ж, мабуть, просунутіші, ніж радянський другокласник!..
Я це відео сприймаю простіше. Як приклад зв'язку між дуже віддаленими предметами. Бо стоячи на Землі іноді важко усвідомити, що ти теж частинка Всесвіту, який обертається за своїми законами. І ці закони на мене теж діють, хоч у це й важко повірити.
До речі, дякую за ролик про ретроградний рух планет. Він мені знадобиться для пояснення астрологічних термінів.
Прошу пані!

Випадкові Відеозаписи