Еволюція національної ідентичності з погляду спіральної динаміки

Еволюція національної ідентичності з погляду спіральної динаміки

Дуже цікава доповідь Валерія Пекаря на тему еволюції національної ідентичності з погляду спіральної динаміки.

Перегляд відеозапису:

Нижче додаю слайди з основними моментами доповіді.

+2
02:08
405
RSS
02:34
+3
Переглядаючи цю доповідь зловив себе на думці, що в мене національна самоідентифікація була завжди на рівні політичної нації, тобто українцями я завжди вважав людей, які самі себе такими вважають і прагнуть побудувати успішну країну, незалежно від кольору очей чи волосся шкіри, релігійних поглядів, мови, чи ще всяких «заморочок».

P.S. Також не треба забувати, що будь-який тип національної самоідентифікації людей, це всього лише ігри розуму, тому погляди постійно міняються в процесі еволюції людської свідомості.
Понад годину…
ОК, беру на замітку, неодмінно перегляну, заздалегідь дякую
18:37
+2
Ідентифікація починається з критерію: ОЦЕ ОСЬ МИ, А ОТО — ВОНИ. А далі йде, а хто МИ? Коли МИ відокремлюємо від себе інших, то ті, хто остався, і є нація або громада.
10:45
+3
Ідентифікація починається з критерію: ОЦЕ ОСЬ МИ, А ОТО — ВОНИ

Саме так, питання тільки в тому за якими критеріями відбувається це відокремлення.

Наприклад, на примітивному бежевому рівні існує тільки «Ось це я, а то всі решта», тобто тут МИ ще взагалі немає.

На фіолетовому рівні МИ — це ті, хто однієї крові (родичі). Всі решта ІНШІ (вороги).

На червоному рівні МИ — це ті, хто під владою одного вождя.

На синьому рівні — МИ — це ті, в кого однаковий колір шкіри, одна релігія, одна мова, одні традиції. А всі решта — чужаки (тільки тому, що в них не все однакове з нами).

На жовтому рівні розвитку свідомості — НАШІ — це ті, хто разом з нами прагне побудувати успішну країну, незважаючи на їхній колір шкіри, мову, релігію.

На зеленому рівні — НАШІ — це ті, хто розділяють наші ідеї та погляди і готові працювати разом, щоб зробити світ кращим, незалежно від того, з якої вони країни, на якій мові розмовляють, який в них колір шкіри і т.д.

На жовтому рівні буде мабуть поєднання самоідентифікації на рівні «політичної нації (оранжевого рівня) і космополітизму (зеленого рівня). Людина навчиться одночасно бути і націоналістом і космополітом.

Що буде на ще вищих рівнях, поки що дуже важко сказати. Але головне розуміти, що при переході на кожен наступний рівень розвитку відбувається еволюція (удосконалення) самоідентифікації.

На одному з рівнів розвитку, які слідують після „жовтого“ розподіл типу » ОЦЕ ОСЬ МИ, А ОТО — ВОНИ" взагалі зникне. В той час коли людство досягне по-справжньому високого рівня розвитку, такий розподіл буде просто нікому не потрібним.

P.S. Наступного тижня ще перекладу та опублікую тут статтю про релігійну самоідентифікацію та розвиток вірувань людей (за спіральною динамікою) авторства пана Валерія Пекаря.
Наприклад, на примітивному бежевому рівні існує тільки «Ось це я, а то всі решта», тобто тут МИ ще взагалі немає.

Коли я навчався в старших класах радянської школи програмуванню, то нам викладали предмет не вчителі, а професійні програмісти. Перший з них трохи займався з ними основами кібернетики, зокрема системами числення. Дещо я тоді вичитав і в науково-популярній літературі, тож знаю, що примітивні африканські та всякі там австралійські племена рахують в двоїчній системі числення — бо у них є назви для наступних числівників:
— один (1)
— два (2)
— два і один (3)
— два і два (4)
— два і два, і один (5)
— багато (більш ніж 5)
Радянський вчений Богораз-Тан в свою чергу вказував, що народи Крайньої Півночі (всякі різні чукчі) рахують вже в складнішій — троїчній системі числення:
— один (1)
— два (2)
— три (3)
— три і один (4)
— три і два (5)
— три і три (6)
— три і три, і один (7)
— багато (більш ніж 7)
Поняття про системи числення формуються на дуже ранніх етапах еволюції, тому в мовах навіть примітивних племен і народів досі збереглися назви для числівників «1», «2» і «3», за допомогою яких вони рахують до 5 (в двоїчній системі числення) та до 7 (в троїчній системі числення). Мабуть, 5-7 осіб — це і є розмір групи людей на рівні примітивного суспільства, який вкладався в людських головах на початковому етапі еволюції, а отже забезпечував мінімальну комунікацію та виживання групи в цілому.
На жовтому рівні буде мабуть поєднання самоідентифікації на рівні «політичної нації (оранжевого рівня) і космополітизму (зеленого рівня). Людина навчиться одночасно бути і націоналістом і космополітом.

На жовтому рівні певно прийде усвідомлення, що НАШІ це усі земляни, ІНШІ мабуть прилетять з Альфа Центавра.
Психологи кажуть, що максимальна кількість людей, які можуть одночасно вести спільну бесіду — дев'ять чоловік. Якщо людей більше, то загальної бесіди не буде, вона розпадеться на менші групки.
В принципі, якщо «чукотську» систему числення довести до логічного завершення, то останнім числом буде «три і три, і три» — а це саме 9… Шкода, що народи Крайньої Півночі так і не додумалися до цього!
11:15
+2
Друже Доброславе, ВОНИ — ті, які не сприймають нас і хочуть асимілювати (знищити). Включення ЇХ до НАС було найжахливішою помилкою українців.
Точніше, предків українців. Адже за часів Давньої Русі територія Залісся була континентальною колонією. Русь цивілізувала племена мокшан, ерзі, марійців, чуді, меді, воді та ін., «слов'янізувала» їх. Хто ж знав, що з часом все обернеться навпаки, що в колишньому Заліссі з-поміж інших міст на землі мокшан вивищиться місто Москва, яке нарече себе «Третім Римом» і почне «навчати життю» жителів колишньої метрополії — Давньої Русі?!
Нарешті прослухав. На превеликий жаль, тема є занадто складною для стислого (година з гаком) викладення. Валерій Пекар намагається стрибати «галопом по Європам», тому через певні «дірки» у викладенні результат вийшов не дуже переконливим, як на мене.

Випадкові Відеозаписи