Перший комп'ютер в світі

Перший комп'ютер в світі

«Перший комп'ютер світу: розгадка Антикітерського механізму» (Великобританія — Греція — Японія — Франція, 2012 рік). Якби в 1901 році його не знайшли, ніхто б не повірив у можливість існування такого складного механізму. Він був би геніальним, якби він був навіть значно простішим, ніж він є. Це розповідь про одну з найвидатніших знахідок в історії. Цей, з'їдений корозією, бронзовий об'єкт — прилад для передбачення майбутнього. Його створили 2 тисячі років тому в Стародавній Греції. Стародавні греки створили дивний пристрій, що по суті був механічним комп'ютером.

Реконструкція пристрою показала, що це був астрологічний калькулятор, обчислення на якому проводилися за допомогою складного механізму. На зовнішній стороні приладу були розташовані два диски, що відповідали за календар і знаки Зодіаку. Маніпулюючи дисками, можна було дізнатися точну дату і вивчити положення Зодіаку щодо септенера: Місяця, Сонця, Меркурія, Венери, Марса, Юпітера і Сатурна.
На зворотному боці механізму також розташовувалися два диски, які допомагали обчислити місячні фази і передбачити сонячні затемнення. Весь пристрій в цілому був також своєрідним калькулятором, який міг здійснювати операції додавання, віднімання і ділення. Разом з тим вчені так і не змогли знайти відповідь на питання — чи був древній комп'ютер одиничним виробом, виконаним на замовлення, або ж подібні калькулятори були доступні для багатьох ...
Перегляд відеозапису:
+3
00:40
620
RSS
01:06
+3
Найшвидше, це все ж таки був оригінальний одиничний «комп'ютер», ретельно приховуваний жерцями того чи іншого культу.
02:11
+3
Згадані в цьому відео астролябії — тут і тут
07:03
+4
Було б дивно, якби Страдіварі зробив лиш одну скрипку. Майстер-винахідник приладу, мабуть же, робив і проміжні моделі. Це ж дослідницька робота. Ще знайдуть. Астролябій давніх знайшли ж багато.
То ж скільки часу минуло. Ті колечка з металу були. От корозія їх і з'їла. І так дивно, що хоч уламки знайшли.
07:34
+3
Аби тридцять років тому хтось знайшов сучасну флешку, карту пам«яті чи сімку -які б теорії і пояснення тим речам були б?
Скоріше всього, це сприйняли б за якесь сміття і викинули б. Тому жодних теорій не було би.
16:03 (відредаговано)
+1
Рекомендую переглянути к/ф «Небо кличе» (1959 рік), де показана посадка космічного корабля на морську платформу, і співставити це з сучасною посадкою першого ступеню корабля Falcon-9 Ілона Маска на морську платформу:А також уважно придивіться до предмету, який стоїть на столі у Дара Вітера в к/ф «Туманність Андромеди» (1967 рік), врахувати, що опісля він по цьому предмету комунікує з Ведою Конг, немов по Скайпу, і співвіднести це з сучасним ноутбуком, в якому є Скайп:Обидві стрічки, до речи, випущені Київською кіностудією ім.Олександра Довженка… _сміюсь _сміюсь _сміюсь
Дякую за фільми. Вчора мала час, передивилася обидва, вони є на Ютубі.
Туманність АндромедиНебо кличе
Тоді можете ще й оцей переглянути — це за мотивами твору Олеся Бердника:


Це Одеська кіностудія, 1963 рік. Теж Михайло Карюков поставив, як і «Небо кличе». Я про ці фільми в нашій епопеї розповідаю.

Карюкову з ними не пощастило — «залетів» з цим кіно… Він загалом оператор, і ці два НФ-фільми — його єдині режисерські роботи. Я спочатку не міг збагнути, чому він більше не ставив стрічок?! А потім второпав… Обидва фільми (і «Небо кличе», і «Мрії назустріч») закупили американці. А потім перемонтували їх в свою картину категорії «В»: там людство розділене навпіл — на північну й південну півкулі, які повоювали ядерною зброєю… Плюс прибульці. Ну, суцільний постапокаліпсис! А в 1962 році сталася Карибська криза, протистояння СРСР і США було в розпалі. Отож не дивно, що після того, як американці свавільно розпорядилися закупленими стрічками, Карюкову закрили доступ до режисури (((
Дякую. Але це посилання на фільм не відкривається тут, треба переходити на Ютуб.
Бо все «Госфильмофонд» московський заграбастав…
15:15
+2
Більше 20 шестерень! Це ж треба було ув'язати їхню взаємодію!
_вибачаюсь Тому це і є геніальний витвір… _вибачаюсь

Випадкові Відеозаписи