Початок мультипланетарного людства

Початок мультипланетарного людства

Ілон Маск розповідає свої плани заселення Марса. Для автономної колонії туди треба відправити 1 мільйон людей. Першу партію переселенців він хоче відправити вже через 10 років.

Головна проблема цих польотів — їх ціна. Це ДУЖЕ дорого. Поки що. Щоб здешевити польоти Маск хоче збудувати багаторазовий корабель, на якому зможе комфортно розміститися 100 і більше людей. І таких кораблів буде багато. Заправлятися кораблі будуть вже в космосі. На Марсі буде завод з виробництва пального на зворотню дорогу.

На мою думку Ілон Маск випустив з уваги ще одну можливість здешевити політ. Це велика орбітальна станція, вірніше цілий космопорт на обіті Землі. Для чого кожного разу витрачати пальне на транспортування спальні, ванни, спортзалу і ресторану, які мають бути на кораблі для тривалого (30-80 днів) польоту? Простіше, і головне дешевше, малими човниками доставляти пасажирів й вантаж на станцію, там вони будуть чекати відправлення корабля на Марс, яке можливе раз на два роки. Решту часу станцію можна використовувати як розважальний центр, типу Діснейледу. Великий корабель можна частинами виводити на орбіту, там його складати як дитячий конструктор, а не морочити собі голову, як таку махіну відірвати від землі. На орбіті Марса теж має бути станція для розвантажування і спуску на поверхню планети, тільки трохи менша, без розважального блоку. Функцію човника вже зараз може виконувати Фалькон 9.

А як ви собі уявляєте політ на Марс?

Перегляд відеозапису:
+1
00:31
435
RSS
01:01
+1
Поки що ніяк. Поки що дуууже складно!
1'000'000:100=10'000 рейсо-кораблів треба відправити на Марс, щоб перекинути туди мільйонну колонію.
Можна й менше — якщо врахувати народження дітей… Як в тому анекдоті:

Після кораблетрощі на ненаселений острів посеред океану виплив один матрос і одна пасажирка. Через 10 років їх випадково відшукали в океані й забрали з острова. І ось перша прес-конференція врятованих…
Запитання до моряка: Скажіть, будь ласка, чи не було вам тоскно перебувати на острові посеред океану разом з однією-єдиною жінкою цілих 10 років?
Відповід моряка: Ну-у-у… якщо чесно, то лише удвох ми були не всі 10 років, а тільки протягом перших 9 місяців...Але вагітність жінки й народження дітей чи то в космосі, чи вже на Марсі… Ще невідомо в що воно виллється.
01:05
+1
Важко уявити, що зроблять з озоновим шаром Землі старти 10'000 рейсо-ракет. І що після цього станеться з людством…

Колись письменник-фантаст Артур Кларк висунув ідею "космічного ліфта", який не псуватиме озоновий шар. Але там є технічні складнощі з реалізацією через відсутність годящого матеріалу для канату… чи стовпа… Залежить від того, що будувати!

Космічний ліфт
Але ж Маск назвав чіткі терміни. Перший корабель з колоністами має полетіти на Марс у 2026 році. А він свої обіцянки виконує.
Отже, Маск має чітку стратегію — ну, то нехай реалізує її! А вгадувати стратегію Маска?.. Я не ворожка, щоб робити такі речі. Я просто бачу, що 10'000 рейсо-ракет продірявлять озоновий шар Землі та зроблять його схожим на швейцарський сир. Можливо, Маску на це нас**ти — звідки я знаю?! Може, він планує полетіти на Марс найпершим і не вертатися звідти вже ніколи, тож йому й нас**ти на озоновий шар Землі…
06:27
+2
До колонізації Марса ставлюся негативно. Що на Землі можна було б освоїти таке, щоб хоч віддалено нагадувало Марс? Антарктида взимку: морози і вітри, але ж є вдосталь повітря і води та комфортне літо, чого нема на Марсі й близько. Гори на висоті більше 5 км: холодно, вітри і мало повітря, але ж є вдосталь води. Гадаю, що умови освоєння Антарктиди будуть у 1000 разів легші ніж освоєння Марса. Лиш потреба непереборної сили, наприклад порятунок від радіації, змусить людей колонізувати Марс.
06:54
+2
Вважаю, що доки людство не наведе порядок на Землі, воно не заслуговує на технології, які дозволяють колонізувати інші планети.

Випадкові Відеозаписи