Букви єврейського алфавіту і карти Таро

Букви єврейського алфавіту і карти Таро

Цю сторону карт Таро я ще не вивчила, тільки скраєчку надкусила.

Схоже, хлопака багато знає, але це лише пан Тимур зможе оцінити.

Перегляд відеозапису:
+2
14:04
890
RSS
16:09
+1
2,5 години… Ооооо! Треба послухати. Хоча не всім на Світочі подобаються навіть ті випадки, коли я цитую єврейську Тору (за що на мене навіть Модератору поскаржились) — але викрою час і послухаю, що там каже пан Бецалель Аріелі.
18:54
+2
Дякую, Дзвінко. Хай-но і я колись послухаю цю мудрість.
20:45
+1
Прослухав першу годину. «Косяків» майже не помітив. Хіба за виключенням того, що пан Аріелі ляпнув, нібито Талмуд написаний на івриті (давньоєврейською) — це не так. Але далі він виправився й зазначив, що поговорить про це згодом — ну, то, можливо, згадає про арамейську мову… І ще не чув про «ашуріт». Можливо, в Ізраїлі ці літери так і називають. Я ж знаю, що івритська абетка — це т.зв. «фінікійське квадратичне письмо». Отже, наскільки я знаю, євреї запозичили ці літери саме у фінікійців, а не в асирійців. Але з Ізраїлю видніше.

В цілому ж пан Аріелі безперечно володіє знаннями на рівні «сод» (містичному) і намагається адекватно донести їх до аудиторії. Сподобалось також, що він апелює до кабалістичної книги Зогар. Річ у тім, що антисеміти нерідко підмуровували свої теорії «лівими» перекладами цитат з цієї книги (до того ж висмикнутих з контексту), названої ними «книгою Загор». Але вже років десять, як в мережу потрапили достовірні російські переклади книги Зогар, і відтоді кожен охочий може пересвідчитися, що нічого людожерського в тих текстах нема і близько.
_сміюсь

Мідраш рабі Аківи про літери нині можна знайти не тільки в перекладах книги Зогар — ось він, наприклад, на Прозе.РУ. Щоправда, не звертайте увагу на картинку: там зображено менше літер, ніж є насправді… Хоча намальовано файно!
_сміюсь

P.S. До речі, виникла ідея: мідраш рабі Аківи — це одне, але я можу подати низку публікацій з перекладу матеріалу «Таємниці єврейської абетки», де докладно розказано про кожну давньоєврейську літеру. Там цікавої інформації значно більше, ніж в мідраші рабі Аківи. А отже, є пожива для роздумів… Погоджуюся з паном Аріелі в тому, що всім, хто прагне докопатися до таємниць «тонкого» світу, варто займатися подібними речами. Бо єврейська абетка — це місток хоча б до гематрії й до кабали… Але вивчати це чи ні — особиста справа кожного.
Єдине, що мене стримує — це звинувачення у внесенні дисгармонії й фальшивому цитуванні Старого Заповіту. І це було висловлено нашому шановному Модератору… Отже, якщо комусь окрім авторки цієї скарги цікаво ознайомитися з «Таємницями єврейської абетки», я перекладу матеріал. Якщо це нікому не потрібно — то не стану. Бо не хочу вносити дисгармонію в тонку ауру нашого Світоча.
Не знаю, як кому, а мені це цікаво. Я тому це відео тут виставила, щоб не загубити і потім ще кілька разів переслухати, щоб краще зрозуміти.
Ну, тоді зробимо _браво
14:07
+1
Як на мене, непереконливо. Видається, що подібність до єврейських букв притянута за вуха. Дещо може співпадати, поскільки в основі карт Таро і каббали лежать древні знання, але для мене очевидним є, що вони вже забуті і тільки присутні неповні фрагменти цього знання.
Очевидна невідповідність видна при трактуванні карти Колесо Фортуни, яку прив'язали до колісниці( все-таки колесо, а там — два), але «колесо» в такому вигляді присутнє і у буддистів — колесо сансари, і в індуїзмі і у зороастризмі.

Якщо з'єднати промені «колеса», то отримаємо восьмикутну зірку у вигляді квадратів, які очевидно не мають ніякого відношення до колісниці.

Символ у юдеїв.
Якщо з'єднати промені «колеса», то отримаємо восьмикутну зірку у вигляді квадратів, які очевидно не мають ніякого відношення до колісниці.

Ну, чому ж не мають? У двох взаємно накладених квадратів є 8 вершин. От Вам і відповідь, чому стукотять колеса поїзда на рейках: це подвійні квадрати стукають — о!!!
_сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь
16:42
+1
Ну що ж, друже Тимур, бажаю Вам довгої подорожі таким поїздом. _чудово
Та от буквально днями — спочатку в п'ятницю до Львова, потім в неділю назад до Києва! По 5 годин в дорозі… _задираю_ніс _задираю_ніс _задираю_ніс
17:36
+1
Я подумав, що Ви образитесь і вже хотів видалити комент. Моя сестра вчора їхала до Миколаєва з Києва і сказала, що це було схоже на плавання морем, така була хитавиця. Можливо то були колеса Фортуни. _посміхаюсь
Тю! Та я ж всього лише перефразував старий радянський анекдот:

— Василю Івановичу, а чому колеса поїзда по рейках стукотять?
— Дурник ти, Петько, ох і дурник! От скажи, яка формула колеса?!
— А яка ж?!
— О!!! Не знаєш ти формули колеса: пі-ер-квадрат.
— Ну?..
— Баранки гну!!! Пі — число правильне?
— Ну?..
— Не «ну», а правильне. Отже, стукати не буде. Ер — число правильне?
— Ну?..
— Не «ну», а правильне. Отже, стукати не буде. Отже, квадрат і стукотить!

_сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь

Випадкові Відеозаписи