Людина, яка вміла літати

Людина, яка вміла літати

Мультфільм 1968 року — екранізація памфлету Карела Чапека.

Чоловік на ім'я Томшек має дивовижну здатність — вміння літати! Ясна річ, всіх довколишніх ця здатність вкрай дратує. Зрештою, Томшека починають перенавчати «літати за інструкціями», і він… втрачає цю свою унікальну здатність.

Перегляд відеозапису:
+1
16:59
525
RSS
17:07
+1
Багато років не міг відшукати цей мультфільм — і ось нарешті!..
_ура _ура _ура

Насправді це про те, як нещадно ламають таланти. Оригінальний памфлет Карела Чапека з'явився одночасно з повістю Олександра Гріна "Блискучий світ", головний герой якої — Друд також вміє літати і щоб не втратити цю свою здатність, має час від часу демонструвати її людям. Доля Друда значно трагічніша: на відміну від Томшека, який всього лише розучився літати, Друд в фіналі гине. Хоча невідомо, що гірше: загинути чи жити, втративши талант…
_шкодую

В будь-якому разі, одночасна поява схожих за типом головного героя творів явно не випадкова. Грін працював в СРСР, де «незвичайними людьми» займалися силовики з ЧК-ОДПУ-НКВС. Чапек жив в міжвоєнній Чехословаччині й помер незадовго до її окупації німцями.
_шкодую
17:40
+1
У сні я іноді літаю, відштовхуючись лівою ногою прямо від повітря. Помахом рук мене підносить прямо під високу стелю якогось палацу.

Випадкові Відеозаписи