Ми не схожі на інших...

Ми не схожі на інших...

Про структуру Сонячної системи багато хто знає ще зі шкільної лави. Але, як показують актуальні дослідження, ми інформовані далеко не про все. Відносно нещодавно стартувала програма із виявлення й вивчення екзопланет, що кружляють в далеких зоряних системах. На сьогодні в рамках проекту вивчено близько 909 тіл в понад 350 ближніх скупченнях, що перебувають в радіусі 1-4 тис. світлових років. Які ж висновки зробили вчені? 

Результати дуже несподівані. Виявляється, наша Сонячна система, грубо кажучи, є покручем в дружній родині подібних скупчень, такий собі лепрекон, що скаче на єдинорозі сучасним містом. Але саме несхожість на інші планетарні конгломерати дозволила їй стати тихою, спокійною заплавою, в якій благополучно зародилося життя.

Отже, що відрізняє Сонячну систему від сусідніх скупчень?

Перегляд відеозапису:
+2
18:33
391
RSS
18:34
+2
Зайве підтвердження рукотворності нашого світу _чудово
07:28
+2
Гарне відео. Виходить, що кругові орбіти планет навколо Сонця — це виняток? Планети інших систем рухаються по еліптичних орбітах! То це і є головним доказом рукотворності.
Нюууу… Насправді планети Сонячної системи теж рухаються еліптичними орбітами — бо у кожної є перигей та апогей. Наприклад, для Землі:
перигелій = 147'098'290 км (0,98329134 а.о.)
афелій = 152'098'232 км (1,01671388 а.о.)
Якби орбіта Землі була би повністю круговою, був би просто радіус обертання довкола Сонця. Якщо ж є перигелій та афелій — орбіта еліптична, з двома фокусами, в одному з яких і лежить Сонце.
_не_знаю
Інша річ, що у випадку Сонячної системи еліптичні орбіти планет максимально наближені до кругових, а в інших планетарних системах інших зірок еліпси орбіт витягнуті значно більше.
Загалом, цей параметр називається ексцентриситетом орбіти. Ось тобі діаграма з ексцентриситетами орбіт різних тіл Сонячної системи:

Ексцентриситети орбіт

Зверни увагу, які малі ексцентриситети для планет… і який великий цей показник, наприклад, для Плутона, виключеного з переліку планет! Зокрема, для Землі цей показник дорівнює 0,01671123.
планетарні системи інших зірок вивчені ще слабко, проте я ось знайшов ексцентриситети для системи 55 Рака А. Близьким для Землі тут є ексцентриситет лише планети B = 0,014. Для інших планет ексцентриситет більший, особливо для планети F.

Випадкові Відеозаписи