СПАДОК

СПАДОК

Проект «СПАДОК». Цикл коротких атмосферних роликів, присвячених українській культурі, традиціям, народним звичаям від їх витоків до сучасності. У 1-шій частині циклу «Національне святкове вбрання» ми покажемо, як у XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціальної приналежності та історико-культурної області проживання. Для цього ми відтворимо характерний для кожного регіону етнічний образ.

Героїні циклу «СПАДОК». Для зйомок у проекті були ретельно відібрані героїні – яскраві та самобутні представниці України, з різним характером, різного віку дівчата та жінки, які заворожують поєднанням простоти та достойності. Одним із облич проекту стала українська етно-співачка Росава.

Над створенням роликів працювали: режисер Олексій Гуз, оператор Юрій Бакун, консультанти Марічка Квітка, Людмила Климук, героїня Софія Андрущенко, графіка проекту Signal Red, продюсер Олена Малкова. Окрема подяка Олені Янчук за натхнення.

У проекті «Спадок» звучать українські народні пісні, записані в сучасній обробці спеціально для циклу фолк-музикантами:

Ігор Сакач (музичний продюсер)
Максим Бережнюк (виконавець на традиційних духових інструментах, вокаліст)
Марія Квітка (вокалістка)
Анастасія Полетнєва (вокалістка)

Перегляд відеозапису:

Тепер ще й Чернівецьку область додали.

+2
21:35
1150
RSS
Додала ще один ролик з вбранням чернівчанки.
Щось дуже повільно цей проект реалізують. За півроку лише один кліп зняли. Такими темпами всі області знімуть років за 12-13.
Хай хоч так знімають…
14:36
+2
Дякую! Гарні дівчата. А чернівчанка таки гарніша. Та ще й в чоботях. І головний убір оригінальний. Лиш забагато монет у нагрудній прикрасі.
То певно залишок впливу турецьких набігів. Дівчина все добро з собою носила. У мусульман і зараз цей звичай зберігся. Коли жінка виходить з дому, то одягає максимум золотих прикрас. Бо має спитати в чоловіка дозволу вийти. А чоловік каже: «Йди і повертайся». А якщо скаже просто: «Йди», то вважається, що він з нею розлучився, і жінка вже в його дім повернутися не може. От і має всі золоті прикраси носити з собою, щоб було за що жити у випадку розлучення.
Хтозна, хтозна… Мені це більше нагадує такий собі жіночий варіант чоловічого пластинчастого доспіху:

Салба ж складається з щільно нашитих металевих монет, які аж надто вдало прикривають область серця й сонячне сплетіння… Отже, це справді може бути «атавізмом», породженим татарськими набігами — тільки трохи в іншому сенсі…

Тягають же гуцули із собою навіщось топірці!
Гуцули з топірцями
Чом би тоді жінкам не носити захисний «панцир» — салбу?..
В тему:

— Люк, я твій неньо! Бігме Боже!
— Бігме? Шлех би тя трафив!

Випадкові Відеозаписи