"Стовпів творіння" більше нема!..

"Стовпів творіння" більше нема!..

Знімки, зроблені космічним телескопом «Спітцер», виявили хмару гарячого пилу в районі Стовпів Творіння — астроном Ніколас Флейджі, який працює з телескопом, припустив, що ця хмара була утворена ударною хвилею від вибуху наднової зірки. Вид хмари говорить про те, що вибух наднової стався близько 6000 років тому. 

Оскільки відстань до самих Стовпів Творіння складає близько 7000 світлових років, це може означати, що Стовпи Творіння вже не існують, просто через кінцеву швидкість світла їх руйнування можна буде спостерігати на Землі лише через тисячу років. Така інтерпретація спостережень хмари гарячого пилу заперечується іншими астрономами. Стівен Рейнольдс з Університету штату Північна Кароліна в Ролі зазначив, що якби неподалік Стовпів стався такий вибух, спостерігалися б значно більші рівні радіохвильового і рентгенівського випромінювання, а розігрів пилу можна пояснити зоряними вітрами з боку сусідніх масивних зірок. Навіть якщо це так, присутність хмари гарячого газу поблизу Стовпів має прискорити їхнє природне руйнування.

Перегляд відеозапису:
+1
20:37
228
RSS
20:38
+2
Парадокси світлової швидкості… _вибачаюсь
04:25
+2
А чому вибухає зверхнова зірка?
Спочатку всі зірки розігріваються й сяють за рахунок класичної дейтерієво-тритієвої реакції термоядерного синтезу:
De + Tr = He +n
Тут:
De — дейтерій (атом водню з одним зайвим нейтроном)
Tr — тритій (атом водню з двома зайвими нейтронами)
He — атом гелію
n — вільний нейтрон
Реакція ядерного синтезу
Таким чином, в зірці поступово вигоряє весь водень (дейтерій та тритій), а тоді запускається ядерний синтез більш важких елементів вже з гелію — аж до заліза включно. Всередині зірки діють дві протилежні тенденції:
— сили й енергія, що утворюються при ядерному синтезі, намагаються розірвати зірку;
— гравітація навпаки стискає зірку ззовні всередину — до ядра.
Зірка існує, доки ці два типи сил перебувають в стадії балансу. Однак в залежності від (1) типу термоядерних реакцій, що протікають всередині зірки та (2) її поточної маси рано чи пізно один з типів процесів всередині зірки бере гору над іншим:
— якщо гору бере сила гравітаційного стискання, то по мірі вигоряння «термоядерного палива» зірка колапсує в якийсь «карлик» (напр., в білого карлика, в червоного карлика, в коричневого карлика);
— але якщо гору беруть сили й енергія термоядерного синтезу дедалі важчих елементів — стається термоядерний вибух.
Оце і є наднова! При цьому в космічний простір викидаються по всіх напрямах шалені енергопотоки в усіх спектрах, а також ударна хвиля зоряної речовини. Між іншим, всі важкі хімічні елементи, що є на Землі та інших планетах — це речовина, колись утворена отакими надновими зірками, що вибухнули…
На місці вибуху утворюється якась туманність:

Ну, а ядро зірки, що вибухнула, за рахунок гравітаційного стискання колапсує в нейтронну зірку, ядро якої складається переважно з нейтронів — як ти пам'ятаєш, то є один з продуктів реакції ядерного синтезу.
Якщо ж сила стискання в ядрі нейтронної зірки настільки велика, що межі її «гравітаційного радіусу» не можуть полишити навіть фотони світла — утворюється чорна діра.
_соромлюсь
Звісно, там є різноманітні класи й підкласи зірок, що залежать від типів ядерних реакцій та загальної еволюції. А те, що я описав — це на пальцях, кругом-бігом «галопом по Європам» в межах шкільного курсу астрономії та фізики старших класів. Якщо я десь помилився — вибач! Буду радий, якщо виправиш.

Випадкові Відеозаписи