Змова проти Бога

Змова проти Бога

Євангеліє від Матвія 24:37:

«Але як було за днів Ноя, так буде і в прихід Сина Людського».

Чому стався всесвітній потоп? З 6-ї глави книги Буття ми дізнаємося, що сини Божі стали брати собі в дружини дочок людських, і що їх потомство називалося велетнями, і що, коли побачив Господь, яке велике було розбещення на Землі, Він вирішив знищити все живе всесвітнім потопом. Більш докладно про це розповідає книга пророка Еноха: велетні і падші ангели, які управляли Землею як боги, майже повністю спотворили генетику людей: змішання різних видів тварин з людьми призвело до появи гібридів, всюди був поширений канібалізм і людські жертвоприношення. Для продовження людського роду Господь залишив тільки праведного Ноя з його сім'єю, які врятувалися в ковчезі.


У фільмі багато російського православія, але мене зацікавила думка про причини Потопу. А після появи на світ китайських близнюків, про таке варто задуматися.

Перегляд відеозапису:
+2
01:03
385
RSS
Пане Тимуре, що то за книга Еноха? Чи входить вона в склад Тори?
Книга Еноха — це старозаповітний апокриф. До складу Тори вона, природно, не входить: адже Тора — це П'ятикнижжя Мойсеєве (Буття, Вихід, Левіт, Числа, Повторення Закону).
_добре
Це правда, що в відео забагато православ'я. Вже наскільки я загартований читанням Біблії, але все одно не витримав!..
_стежу
Отже, якщо хочете, то можете ознайомитися з електронною версією тексту Книги Еноха, а не дивитися православне кіно. Ми все ж таки в добу Інтернету живемо, а в мережі можна знайти що завгодно!..
Викладене в Книзі Еноха, в принципі, збереглося в системі мідрашів — у т.зв. Усній Торі. Отже, нічого принципово нового для мене тут нема… Якщо говорити коротко й однією фразою (як зробив колись ребе Гілель, стоячи на одній нозі), то в допотопний період був порушений основний етичний принцип Всемогутнього, закладений в Його творіння — принцип розділення.
_подумай
Справді, на початку творіння Всемогутній "відділив світло від темряви", потім відділив суходіл від моря і т.ін. Поділом супроводжувався весь процес творення — от що треба розуміти! Тоді як герої Книги Еноха діяли з точністю до навпаки. Почалося з того, що "Божі сини" брали собі за жінок "людських дочок" — це тенденція на змішування, протилежна творенню. З неї випливає все, що сталося в подальшому… І навіть історія Вавилонської башти — це намагання поєднати землю з небом. Всемогутній протидіяв цим поєднувачам у своєму стилі — «роз'єднавши» їхні мови!.. От що важливо розуміти.
_вибачаюсь
Однак оскільки для переважної маси світочан Біблія не являє аж такої цінності, то який сенс говорити ще й про біблійні апокрифи?! Ну, я й мовчу про це…
_вибачаюсь
Добре, що матеріал про Книгу Еноха розмістили Ви: на відміну від мене, Вас в пропаганді «жидівства» навряд чи можна звинуватити.
19:38 (відредаговано)
+2
Просто я якось звикла до християнського погляду на ангелів, як істот безтілесних і безстатевих і таких, що не мають власної волі. Це щось свого роду як біороботи в науковій фантастиці. А тут виходить, що вони цілком матеріальні та ще й чоловічої статі. І свободу волі теж мають, бо повстали проти Бога.
Далі виходить, що нащадки цих ангелів і людей утворили іншу расу — велетнів, які мали знання недоступні тодішнім звичайним людям, бо отримані від ангелів. З допомогою цих знань велетні почали втручатися в генетику земних тварин і створювати гібридів-химер, які розселилися по всій землі.
І саме поширення цих генетично змішаних химер викликало гнів Бога, який наслав Потоп, щоб очистити Землю не тільки від грішних людей, але й від тварин-гібридів. Бо мене завжди дивувала жорстокість Господа, який за гріхи людей знищив невинних тварин.
21:54 (відредаговано)
+1
Ага…

Просто я якось звикла до християнського погляду на ангелів, як істот безтілесних і безстатевих

Нюууу… _соромлюсь Ще Лео Таксіль в "Кумедній Біблії" писав, що Бог позбавив янголів статевих органів саме після подій, описаних в Книзі Еноха! А до того (!) янголи нібито мали всі необхідні органи — функціональні та в повному комплекті. Зважаючи на те, що Лео Таксіль мав богословську освіту — очевидно, він знав, про що писав!..
_вибачаюсь

І свободу волі теж мають, бо повстали проти Бога.

Зі свободою волі трохи складніше. Ангели утворюють ієрархію, яка в юдаїзмі та християнстві трохи різниться, але загалом нараховує 9-10 ангельських чинів. Отже, янголи — це найнижчий ангельський чин що в християнстві, що в юдаїзмі. От саме янголи (найнижчі) свободи волі точно позбавлені!
_ангел
Що ж до вищих ангельських чинів, то в мідрашах (Усній Торі) є епізоди, коли Всемогутній залучає їх… наприклад, до консультації. Як би зараз висловилися — в якості експертів. Ось як мідраш змальовує цей епізод:

Перш ніж створити Адама, Га-Шем сказав: «Створімо людину!» Подібно до того як глава держави радиться зі своїми міністрами перед тим, як видати закон, так і Га-Шем почав діяти тільки після наради з ангелами. Коли Га-Шем сказав: «Створімо людину!», — Він звертався до ангелів, щоб з'ясувати, що вони про це думають.
Ангели розділилися на різні фракції. Деякі з них були за створення людини, інші проти.
Доброта проголошувала: «Нехай він буде створений, бо стане творити добро». Правда протестувала: «Його зовсім не слід створювати, бо він буде сповнений брехні». Праведність наполягала: «Слід його створити, бо він буде займатися праведними справами». Світ заперечував: «Не створюй його, тому що не буде в ньому згоди!» Тора висловилася проти: «Володар Всесвіту! Навіщо Ти хочеш створити цю людину? Вік людини короткий і сповнений страждань. Він обов'язково стане грішити. Давай визнаємо, що якби не мав Ти поблажливості, для нього набагато краще зовсім не з'являтися на світ!»
Але Га-Шем відкинув заперечення всіх, хто був проти, і вирішив на користь створення людини. Його остаточне слово звучало так: «Я добрий і довготерпеливий. Я готовий створити людину, попри всі її недоліки!»
Моше записував Тору під диктовку Га-Шема. Коли Га-Шем велів йому записати вірш (1:26) «Створімо людину», Моше запротестував: «Володар Всесвіту, — запитав він, — чому Ти даєш тим, хто відкидає віру, можливість впасти в помилку і вивести з цієї множинної форми, що людину створював не один, а кілька богів?»
— Пиши так, як Я тобі велів, — відповів йому Га-Шем. — Якщо хтось захоче помилятися, нехай помиляється. Я поставив цю фразу в множині, щоб дати людям урок. Важливі персони зазвичай вважають зайвим радитися з підлеглими. Тому нехай вони обдумають цей вірш і побачать, що навіть Творець, що дав життя верхнім і нижнім світами, радився з ангелами, перш ніж створити людину.

А тепер скажіть: якби вищі ангели не мали якоїсь подоби свободи волі, як би вони «розділилися на фракції», наприклад?! І навіщо Всемогутньому радитися з тими, хто все одно не має власної волі, а отже — власної думки?.. Або як би повстав проти Творця той, хто потім був названий сатаною нечистим?.. Отже, не все так просто з вищими ангельськими чинами, як здається на перший погляд…
_ангел
От янголи нижчих чинів — ті справді подібні до біороботів з наукової фантастики…

І саме поширення цих генетично змішаних химер викликало гнів Бога, який наслав Потоп, щоб очистити Землю не тільки від грішних людей, але й від тварин-гібридів. Бо мене завжди дивувала жорстокість Господа, який за гріхи людей знищив невинних тварин.

Все впиралося не тільки в химер, але і в поведінку їхніх «творців»!
_соромлюсь
Вище я вже писав про "принцип розділення" як про основний етичний принцип Всемогутнього, закладений в Його творіння. Зокрема, були розділені між собою:
— різні види живих організмів;
— статі.
Зверніть увагу, що велика (не знаю — можливо, навіть переважна) частина гібридів є безплідними. А отже, не здатними до подальшого розмноження. Що ж до статі, то безстатевими є лише найнижчі живі організми та невеличка кількість гермафродитів. Але переважна більшість вищих видів життя розмножується статевим способом! Таким чином, годі й сумніватися, що розділення живих істот на різні види та розділення більш-менш складних рослин та істот на дві статі забезпечує динаміку розвитку життя на Землі. Коли Всемогутній наказував тваринам і людям «плодитися й розмножуватися, й заселяти землю» — то Він мав на увазі саме те, що життя буде динамічним і саме заповнить Землю…
_добре
Тому даючи людям Закон, були дані також наступні приписи:

А з чоловіком не будеш лежати як з жінкою, гидота воно!
І з жодною худобиною не зляжешся, щоб не стати нею нечистим. І жінка не стане перед худобиною на злягання, це паскудство!

Ну отож, повертаючись до Книги Еноха, уявіть «картину олією». В ті часи було й таке, що народжені земними жінками від ангелів зробили відкриття: чоловікові приємніше злягатися з чоловіком — відчуття гостріші! Як і жінці з жінкою… А які незвичні відчуття виникають, коли люди мають «тісні контакти» з тваринами!..
_соромлюсь
Чим далі — тим більше: заборони на це ще нема!..
_соромлюсь
Більш того, оскільки людина була поставлена Всемогутнім в якості «царя природи», то й тварини почали поводитися, як люди… І чим далі — тим більше!..
_стежу
От тому і знищив Всемогутній потопом не тільки людей, але й тварин також, бо описаний бедлам поширився катастрофічно!..
21:27
+2
Вперше дізнався, якими були ВЕЛЕТНІ. Вони мали зріст у 3000 ліктів. Подивіться на свою руку: від ліктя і до кінців пальців — це десь 0,5 метра. Отже велетень мав зріст 1500 м, тобто у півтора кілометра! Скелети динозаврів викопали, отже такі тварини були на Землі. А жодного скелета велетня не викопали археологи. Та й уявити собі, як могла жити істота з такими розмірами просто неможливо!
Адепти «силікатної форми життя» на Землі з тобою б не погодилися:

02:41
+2
Подивився. Дуже цікаво. Кремнієва форма життя? Сіліцій для цього не годиться.
03:54 (відредаговано)
+2
Годиться. Звісно, сперечатися з кандидатом хімічних наук складно… _вибачаюсь Тим не менш, гіпотези про альтернативну — кремнієву форму життя активно розроблялися в НФ-літературі. Для початку ось що каже Вікіпедія:

Серед найімовірніших претендентів на роль структуроутворюючого атома в альтернативній біохімії називають кремній. Він знаходиться в тій же групі періодичної системи, що і вуглець, їхні властивості багато в чому схожі. Однак атоми кремнію мають велику масу і радіус, вони складніше утворюють подвійний або потрійний ковалентний зв'язок, що може перешкодити утворенню біополімерів. З'єднання кремнію не можуть бути настільки різноманітними, як сполуки вуглецю.
Сілани — сполуки кремнію і водню, що є аналогом алканів (сполук вуглецю і водню), менш стійкі, ніж вуглеводні. Водночас, силікони — полімери, що включають ланцюжка атомів кремнію і кисню, що чергуються, більш жароміцні. На цій підставі передбачається, що кремнієве життя може існувати на планетах з середньою температурою, що значно перевищує земну. В цьому випадку, роль універсального розчинника повинна відігравати не вода, а з'єднання зі значно вищою температурою кипіння.
Зокрема, наприклад, передбачається, що з'єднання кремнію будуть стабільніші вуглецевих молекул в середовищі сірчаної кислоти, тобто в умовах, які можуть існувати на інших планетах. В цілому ж, складні молекули з кремнієво-кисневим ланцюгом менш стійкі в порівнянні з вуглецевими аналогами.

А саме такі умови є зараз на Венері! Й саме такими були умови на ранніх стадіях еволюції Землі. Отож не виключаю, що кремнієве життя або було там — на Венері, або навіть є зараз!


_не_знаю
Що ж до НФ-літератури, то рекомендую почитати "Глиняного бога" Анатолія Дніпрова (Міцкевича). В одній з «Бібліотек дитячої літератури» повість є — у мене вдома.
Глиняний бог
В підсумку виходить приблизно наступна картинка:
1. На ранній — дуже гарячій Землі існувала кислотна атмосфера й силікатне життя.
2. Невідомі «боги» грохнули масованим ядерним бомбардуванням це раннє — безкисневе силікатне життя, гігантськими машинами зішкрябали його рештки, з яких сформували Місяць — ненормально великий супутник Землі.
3. Завдяки цим планетарним трансформаціям на Землі кардинально змінилися умови й розвинулося альтернативне — вуглецеве життя.
4. Інформаційний слід про ці планетарні трансформації зафіксувався в міфологіях різних народів — це відгомін інформації, отриманої від «богів-творців».
_вибачаюсь
Природно, інформація подавалася людям, які стояли на дуже низьких щаблях розвитку, а тому була максимально спрощена… Як тобі гіпотеза?..
08:02
+2
Це правда, що інформація подавалася спрощено, щоб малорозвинені люди щось зрозуміли. Кремній непридатний як основа життя для земних умов, де панує вода і середня температура у 20 градусів. Але коли допустити, що життя формують Боги-Творці, то умови і основи його творення можуть бути різні, в т.ч. і на основі кремнію.

Випадкові Відеозаписи