Мамонти. Гіганти льодовикового періоду

Мамонти. Гіганти льодовикового періоду

Про гігантських ссавців льодовикового періоду. Про інших істот, що населяли планету поряд з мамонтами, — шерстистого носорога, шаблезубого тигра, печерного лева і великорого оленя. Про те, як мінливі погодні умови і втручання людей поступово привели до зникнення цих дивовижних тварин.

Виробництво: Німеччина, Bilderfest GmbH Factual Entertainment for ZDF

А я завжди думала, що всі мамонти були одного виду. А тепер вчені розділили їх на кілька різних видів.
Перегляд відеозапису:
+3
18:24
235
RSS
21:40
+2
З мамонтами не все так однозначно… Є таке українське прізвище, як Момот (варіант — Момут), і таке російське, як Мамонтов. Прізвища з неба не падають. Вони походять від прізвиськ, а прізвиська даються, базуючись на чомусь знайомому й очевидному. Прізвища Заєць, Орлов, Сокіл, Конєв, Собакін, Котьоночкін, Биченок, Муравйов, Бабак, Сурков та ін. вочевидь походять від назв відомих людям на даний момент (!!!) тварин, птахів і комах. Таким чином виходить, що для утворення прізвищ Момот і Мамонтов люди ще в XVII-XVIII століттях повинні були стикатися з мамонтами в побуті — інакше б вони не давали відповідних прізвиськ, з яких згодом утворилися прізвища…
Я чула про таку версію. Вона перегукується з іншою: динозаври мали дожити хоча б до початку середньовіччя, бо ВСІ європейські і більшість азійських народів мають легенди й казки про драконів. І слово «дракон» є в багатьох топонімах і прізвища такі теж бувають.
Про це йдеться в одному з перших відео, що я розмістив на Світочі _сміюсь
05:56
+2
У Бориспільському районі на Київщині є с. Добраничівка. Так от там археологи відкопали поселення древніх людей, житла яких були складені із кісток мамутів. Ті кістяні курені були прямо у приміщенні музею разом із фрагментом розкопок. Є думка, що ті люди не тільки полювали на мамутів, а й одомашнювали їх!
То на Кирилівській стоянці те саме було! Але невідомо яких тварин кістки в землі — це не та база, на якій прізвище утвориться… В тім-то і проблема! _вибачаюсь

Випадкові Відеозаписи