Неандертальці

Неандертальці

Всезнаючий Ютуб після мамонтів перекинув мене на неандертальців. Передивилася кілька фільмів і звернула увагу, що за останні 15 років сприйняття неандертальців сильно змінилося. Я виставлю тут ці фільми в хронологічному порядку, щоб можна було порівняти.

Перегляд відеозапису:

1. Неандертальці. Кінець епохи. 2005 рік

Тут вони ще зовсім дикі, нерозумні, волохаті та чорні.

2. Неандертальці в нас. Таємниця походження людини. 2010 рік

3. Геном неандертальців. 2013 рік

4. Загадка зникнення неандертальців. 2015 рік

1 серія

2 серія

А тут вже мало не генії.

+1
00:07
219
RSS
20:52
+2
Дзвінко, дякую! От ти передивилася 5 фільмів. До якого ти висновку дійшла про неандертальців?
Я ще перед тим кілька фільмів про мамонтів подивилася, бо ті волохаті слони теж почали раптом зникати десь в той сам час, близько 40 тисяч років тому.
Та якось дивні у мене думки крутилися.
Що була собі Африка, як великий генетичний котел, з якого десь пів мільйона років тому вихлюпнулися неандертальці і розбрелися по Євразії. Частина з них обігнула Середземне, Чорне і Каспійське моря з півдня, піднялася трохи на північ і повернула на захід, у Європу. До Європи вони дійшли десь 400 тисяч років тому. А там було холодно і мало сонячного світла, певно Північний полюс на той час був біля берегів Англії, а вся Європа вкрита тундрою, по якій гасали стада мамонтів та іншої великої живності.
Ще виходячи з Африки неандертальці були чорні, волохаті й не дуже спритні, але за 100 тисяч років блукання своє власне хутро вони розгубли і в Європу прийшли уже зовсім лисі. Але замість власного хутра дорогою вони навчилися робити одяг зі шкур впольованих звірів і оволоділи вогнем.
Через брак сонячного світла і вітаміну D у Європі неандертальці швидко посвітлішали і з чорношкірих кучерявих брюнетів стали рудобородими блондинами з прямим волоссям. А полюючи на мамонтів стали широкоплечими й дуже сильними.

І жінки у них були пишногруді блондинки з блакитними очима та широкими стегнами. І так неандертальці любили своїх жінок, що навчилися вирізати статуї, щоб увічнити красу своїх коханих.

І жили вони собі спокійненько 350 тисяч років, мамонтів ловили, каміння тесали, печери розписували, на зірки ночами дивилися, астрологію придумували, поки не стався якийсь катаклізм: Потоп всесвітній, вулкан вибухнув, астероїд впав чи просто матінка-Земля позіхнула і полюси з'їхали — то не принципово. І клімат змінився, великі повільні мамонти вимерли, на їхнє місце прийшли стада прудких оленів, косуль, сайгаків та коней. І коротконогі широкоплечі неандертальці вимерли, а їхні діти почали бігати за стадами оленів і виросли високими й довгоногими і придумали списи легенькі з довгими наконечниками, щоб кидати в здобич з великої відстані.

І дівчата у них теж стали худими й довгоногими, щоб за хлопцями бігати.

І стали тих догоногих людей називати кроманьйонцями.
А потім минуло ще 40 тисяч років і кроманьйонці полетіли в космос.

Випадкові Відеозаписи