Парадокс України в парадоксі Кондорсе

Парадокс України в парадоксі Кондорсе

Парадокс Кондорсе — відомий парадокс теорії суспільного вибору, вперше описаний Кондорсе у 1785 році.

Полягає в тому, що правило простої більшості не в змозі забезпечити транзитивність бінарного відношення громадської переваги серед варіантів, що обираються. В силу нетранзитивності, результат може залежати від порядку голосування, що дає можливість маніпуляції вибором більшості.

Узагальнений теоремою «про неможливість» Ерроу в 1951 році.

На практиці ідея про необхідність ранжування кандидатів реалізована в голосуванні за методом Шульце.

Теорема Ерроу (також відома як «Парадокс Ерроу», англ. Arrow's paradox) — теорема про неможливість «колективного вибору». Сформульована американським економістом Кеннетом Ерроу в 1951 році.[1]

Зміст цієї теореми полягає в тому, що в рамках ординалістського підходу не існує методу об'єднання індивідуальних вподобань для трьох чи більше альтернатив, який задовольняв би деякі повністю справедливі умови та завжди давав би логічно несуперечливий результат.

Ординалістський підхід базується на тому, що вподобання індивідуума відносно запропонованих для вибору альтернатив не можуть вимірятись кількісно, а тільки якісно, тобто одна альтернатива краща чи гірша за іншу.

У рамках кардиналістського підходу, що пропонує кількісне вимірювання вподобань, теорема Ерроу в загальному випадку не працює.[2][3]


В першому відео науковці розповідають про парадокс Кондорсе та теорему Ерроу, в яких є твердження, щоу двотуровій системі виборів, у другому турі перемагає той кандидат, який в першому турі опинився на другому місці. Згідно цієї теорії в Україні у другому турі мав перемогти П. Порошенко.

Теоремою Ерроу користуються маркетологи й політтехнологи в усьому світі, бо вона спрацьовує в усьому світі. І аналізуючи передвиборчу кампанію Порошенка, я розумію, що його консультанти теж робили ставку на парадокс Кондорсе, бо Петро Олексійович дуже тішився, що в першому турі був другим.

Але Україна черговий раз довела, що прорахувати поведінку нашого народу неможливо жодними теоремами. 

Напевно ще довго доведеться ламати голови психологам, соціологам і математикам над парадоксом України.

Перегляд відеозапису:
+2
11:57
219
RSS
12:54
+2
Ось подивлюся ще видиво.
12:56 (відредаговано)
+2
Життя — це сукупність аномалій. Правильний висновок, бо людське життя впорядковується і направляється з іншого світу (БІ). А там дбають не за умови теплої ванни для землян, а за збільшення різниці потенціалів.
17:14
+1
Можу погодитися з тим, що у Порошенка у виборчому штабі малювали собі занадто ідеалістичні моделі реальності.

Випадкові Відеозаписи